Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Najwspanialsze miejsca w Indiach 21 dni

Delhi - Haridwar – Rishikesh – Amritsar– Chandigarh – Bikaner - Jaisalmer – Jodhpur - Jaipur – Abhaneri - Faterpur Sikri – Agra - Gwalior – Orcha - Khajuraho - Jhansi – Varanasi – Sarnach – Bhubaneshwar - Konark – Delhi

 
1 DZIEŃ: 

Delhi
Przylot do Delhi. Transfer z lotniska do hotelu i lunch. Po lunch zwiedzanie: meczetu Jima Masjid, Bramy do Indii – India Gate, Parlamentu i odwiedzenie miejsca kremacji Mathma Ghandi - Raj Ghat, Humayun’s Tomb. Przejazd w miejsce narodzin Delhi do Qutab Minar zbudowanego w 1199 roku przez Qutab-ud-Din Aibek. Powrót do hotelu.

 
2 DZIEŃ: 

Delhi – Haridwar
Rano przejazd busem do Haridwar. Po przyjeĄdzie zakwaterowanie w hotelu. Popołudniowa wycieczka po mieście.
Miasto Haridwar, chociaż bardzo ubogi w zabytki ma swój wyjątkowy statut. To tu Ganges, najświętsza rzeka Indii, wypływa z Himalajów i w Haridwar zaczyna swój bieg przez równiny. Dlatego to miejsce jest celem pielgrzymki każdego pobożnego Hindusa.

Do rzeki na rytualne obmycia schodzi się po schodach zwanych Ghat’y. Główny Ghat Harki Pauri, nosi nazwę od odcisku stopy samego Wisznu. W tym miejscu setki wiernych zbierają się o świcie i o zmroku, żeby poddać się rytualnym obmyciu w rzece Ganges, a również żeby puścić na wodę łódeczkę z liści wypełnioną kwiatami i zapalonymi kagankami, a także słodkości i mleko. Nocleg w Haridwar.

 
3 DZIEŃ: 

Haridwar - Rishikesh – Haridwar – Amritsar
Wycieczka do Rishikesh. Rishikesh jest starożytnym ośrodkiem pielgrzymów znajdującym się na wzgórzu Garhwal w Himalajach, nad brzegiem rzeki Ganges. Miliony Hindusów przybywają tu, co roku, by obmyć się z grzechów w wodach świętej rzeki Ganges, co jest wyrazem tradycji kontynuowanej od niepamiętnych czasów przez Hindusów z Północy.

Rishikesh to również kolebka Jogi. Co roku w lutym odbywa się tu Międzynarodowy Tydzień Jogi. Wieczorem powrót do Haridwar i przejazd nocnym pociągiem sypialnym do Amritsar.

 
4 DZIEŃ: 

Amritsar
Przyjazd do Amritsar i zakwaterowanie w hotelu. Spacer do Golden Temple, czyli Złotej Świątyni, nazywanej tak ze względu na złote kopuły dachów. Na terenie złotej świątyni znajduje się jeziorko nieśmiertelności, czyli Amrit Sarowar, Shikhowie wierzą, że kąpiel w tym jeziorze uzdrawia
i oczyszcza z grzechów.

Na środku jeziorka znajduje się świątynia Harimandir Sahib Temple, w której od rana do wieczora czterech przywódców religijnych Sikhów odczytuje wersy ze świętej księgi Granth Sahib. Warto zajść na rytualny poczęstunek prasad do Akal Tkahat. Po południu wycieczka do granicy Indyjsko – Pakistańskiej, gdzie odbywa się spektakularny występ zmiany warty.

Na trybunach po jednej stronie granicy siedzą Hindusi a po drugiej Pakistańczycy. Okrzyki i wiwaty na cześć własnych armii przekrzykują się nawzajem. Tu jak nigdzie indziej można zobaczyć emocje związane z podziałem Indii na Indie i Pakistan. Wieczorem powrót do hotelu i noc w hotelu.


5 DZIEŃ: 

Amritsar – Chandigarh – Bikaner
Będąc w Amritsar warto odwiedzić Jallianwala Bagh - miejsce historycznej masakry, jaka odbyła się w 1919 roku na Indusach. W miejscu tym tłumy demonstrujących Indusów żądało uwolnienia Przywódców Indyjskiego Ruchu Niepodległościowego.

Na plac prowadziło tylko jedno wąskie przejście, które brytyjski dowódcza kazał zablokować i otworzyć ogień do demonstrantów. Zabito ponad 1000 osób. Po lunch przejazd busem (lub dwoma samochodami) do Chandigarh na dworzec kolejowy. Przejazd nocnym pociągiem sypialnym do Bikaner. Noc w pociągu.


6 DZIEŃ: 

Bikaner
Rano możemy podziwiać pustynie z okien pociągu. Po przyjeĄdzie transfer do hotelu i zakwaterowanie. Zwiedzanie miasta.
Bikaner znajduje się na skraju pustyni, za nim nie ma już żadnych miast. Niegdyś ważny ze względu na miejsce postoju karawan przemierzających pustynie (Jedwabny Szlak) dzisiaj trochę zapomniany i z opustoszałymi Haweli, które zostały pozostawione przez dawnych kupców.

Wielbłądy zaprzęgnięte do dwukołowych wózków nie pozwalają nam zapomnieć o ciągłej przynależności tego miasta do pustyni. Nie ma nic bardziej fascynującego jak spacer wąskimi uliczkami starego miasta gdzie kryje się wiele uroczych, dobrze zachowanych Haweli. Bikaner jest otoczony murami Fortu Junagarh pochodzącym z XVI w. Wewnątrz można zwiedzać Pałace, świątynie Joramal Temple, Meczet, Kaplicę królewską Har Mandir i budynki mieszkalne zbudowane za czasów Raja Singh Rai.

Wizyta "na bosaka" w Świątyni Szczurów, czyli w Świątyni Karni Mata gdzie mieszkają i są otaczane czcią szczuty. Tylko dla osób o mocnych nerwach! Wierni karmią gryzonie w nadziei ujrzenia białego szczura, który przynosi szczęście. Wieczorem modlitwa w świątyni dżinijskiej, otwieranej raz dziennie  przez godzinę dla modlitwy wiernych. Noc w hotelu.


7 DZIEŃ: 

Bikaner – Jaisalmer
Przejazd busem do Jaisalmer. Zakwaterowanie w hotelu. Spacer po baśniowych uliczkach Jaisalmer, gdzie dżiny można spotkać w każdym zaułku.
Jaisalmer leżał na szlaku karawan z Indii do Azji Środkowej i właśnie dzięki temu szybko się wzbogacił.

Magiczne i zupełnie niezmienione od lat miasto nazwano Złotym, ponieważ promienie zachodzącego słońca na ten właśnie kolor barwią kamienne mury obronne. Nie ma takiego drugiego miasta, w którym tak mocno odczuwa się atmosferę przeszłości. Zwiedzanie: Świątyń dżinijskich, Kompleksu Pałacowego i niezliczonych Haweli (sukiennice). Noc w hotelu.

 
8 DZIEŃ: 

Jaisalmer
Całodniowe safari na wielbłądach po piaskowych wydmach Sam. Dla wielu będzie to największą atrakcją: zobaczyć wydmy, fatamorganę i uspokoić nerwy kołysząc się na garbie wielbłąda. Okulary przeciwsłoneczne i nakrycie głowy obowiązkowe!!! Wieczór z kolacją i pokazami tańców na pustyni. Noc pod namiotami.


9 DZIEŃ:

Jaisalmer – Jodhpur
Całodniowy przejazd do Jodhpur. Po przyjezdzie zakwaterowanie w hotelu.


10 DZIEŃ:

Jodhpur – Jaipur
Rano zwiedzanie Jodhpur.
Jodhpur był stolicą księstwa Marwar, co znaczy Kraina Śmierci. Mieści się tam potężny Fort Meherangarh. Wewnątrz Fortu znajduje się wiele dziedzińców i pałaców, które noszą bardzo kuszące nazwy jak Pałac Perłowy, Pałac Przyjemności czy Pałac Kwiatów.

Do Fortu można dostać się przez kilka bram, na uwagę zasługuje Żelazna Brama, gdzie do dzisiaj można zobaczyć 15 odcisków dłoni pozostawionych przez wdowy po maharadży Manie Singhu, które popełniły sati - spaliły się żywcem na stosie (to była miłość nie to, co teraz!!!). Przejazd do Jaipur i zakwatero-wanie w hotelu.


11 DZIEŃ: 

Jaipur
Rano wycieczka Fortu Amber- wjazd słoniami do położonego na wzgórzach Aravalli - kompleksu pałacowo-fortecznego. Spacer uliczkami różowego miasta, czyli po starym mieście w Jaipur. Zwiedzanie: Pałacu Wiatrów, czyli Hava Mahal z XVII w.; Pałacu Miejskiego z Obserwatorium Astronomicznym z XVII w. zbudowanym przez Maharadżę Jai Singh,  Świątynii Małp. Noc w hotelu.


12 DZIEŃ: 

Jaipur – Abhaneri - Faterpur Sikri – Agra
Po drodze do Agra zwiedzanie Faterpur Sikri - słynnego miasta - widma opuszczonego przez mieszkańców z powodu braku wody, starej stolicy Imperium Mugołów. Miasto zostało założone przez Akbara dla uczenia narodzin jego syna Salima (przyszłego Jahangira). Budowle i pałace tego miasta są bardzo dobrze zachowane. Są wykonane z fioletowego piaskowca i białego marmuru w stylu hindusko - mugolskim.

Do najważniejszych zabytków miasta należą: Meczet Jima Masjid, Wielka Brama i Grobowiec Szejka Salima Cziszti, Pałac Birbala (harem), Pańci Mahal i Diwan-e Am. Po przyjeĄdzie do Agra zwiedzanie Red Fort - słynnej twierdzy władców Mugolskich. Do wnętrza fortecy wchodzi się jedną z czterech bram. Wewnątrz znajdują się przepiękne pałace jak: Moti Masjid, czyli Perłowy Meczet, Pałac Jahangira, Khas Mahal i słynna Wieża WięĄniów, w której Aurangazeb uwięził swojego ojca. Noc w hotelu.


13 DZIEŃ:

Agra - Gwalior – Orcha
O wschodzie słońca wizyta w Taj Mahal - mauzoleum uznawanego za jeden z siedmiu cudów świata, wybudowane w XVII w. przez Wielkiego Mugoła Shach Jahan dla uczczenia pamięci zmarłej ukochanej żony. Mauzoleum mieści się na brzegu Jamuny. Na wybudowanie tego ogromnego kompleksu trzeba było 20 lat pracy, ponad 20 tys. robotników i sumy równej 466 kg złota.

Mauzoleum w całości zostało wykonane z białego  marmuru inkrustowanego szlachetnymi kamieniami, które układają się we wzory kwiatowe i roślinne. Według legendy Shach Jahan postanowił na przeciwległym brzegu Jamuny wybudować sobie takie samo mauzoleum z czarnego marmuru. Niestety jego syn przerażony rozrzutnością ojca uwięził go w wieży w Czerwonym Forcie, z którego ojciec miał jedynie widok na swoje dzieło.

Powrót do hotelu na śniadanie. Przejazd do Gwalior. Zwiedzanie słynnej fortecy zniesionej na skale w Gwalior, której zewnętrzne mury są wykonane z cegieł glazurowanych na niebiesko. Wewnątrz fortecy znajdują się pałace zbudowane przez słynnego władcę Man Singh. Forteca za czasów Akbara pełniła funkcje więzienia państwowego.

Gwalior to również świątynie dżinijskie wykute w skale u podnóża skały, na, której stoi forteca. Wewnątrz tych świątyń znajdują się ogromne, wykute w tej samej skale postacie świetnych dżinijskich. Po zwiedzaniu przejazd do Orcha i zakwaterowanie w hotelu.


14 DZIEŃ:

Orcha - Khajuraho
Po śniadaniu zwiedzanie Orcha.
Miasteczko Orcha zostało założone w 1531 r. i jest otoczone rzeką Betwa. Do dzisiaj zachowały się Pałace, noszące imiona królewskich nałożnic: Raj Mahal, Jahangira Mahal i Rai Prawin Mahal, Pawilony, Hamany, czyli łaĄnie, świątynie: Jamraja, Świątynia Lakshmi Narajan z bardzo dobrze zachowanymi freskami.
Po południu przejazd do Khajuraho i zakwaterowanie w hotelu.


15 DZIEŃ: 

Khajuraho - Jhansi – Varanasi
Khajuraho to wioska z 22 wspaniałymi świątyniami, poświeconych kultowi braministycznemu i dżinijskiemu zbudowane za czasów króla Chandela miedzy 950 a 1050 rokiem. Świątynie odznaczają się niezwykłą architekturą mającą przypominać Góry Meru (miejsce zamieszkania bogów). Niezliczone rzeĄby pokrywają ściany zewnętrzne świątyń, podczas gdy wewnątrz znajduje się tylko mroczne sanktuarium.

Świątynie braministyczne są ozdobione postaciami kobiet w seksownych pozach, scenami z Kamasutry i dziwnymi zwierzętami zwanymi atawarami w religii hinduistycznej. Najważniejsze z nich to: Chaunset Jogini Temple oferowana Bogini Kali, Mahadev Temple, Chitragupta Temple poświęcona Wisznu, Vishvanath i Nandi Temple, Lakshmana Temple.

Po południu zwiedzanie Wschodniego Kompleksu Świątyń: Parasvanath Temple, Javeri Temple – poświecona Wisznu, również Świątynia poświecona rzece Jamuna. Wieczorem transfer na dworzec kolejowy w Jhansi i przejazd nocnym pociągiem do Varanasi. Noc w pociągu.


16 DZIEŃ: 

Varanasi
Rano przyjazd pociągiem do Varanasi i transfer z dworca kolejowego, zakwaterowanie w hotelu i spacer do słynnych Ghat (schody) prowadzących do Gangesu, gdzie hinduscy pielgrzymi dokonują rytualnych kąpieli i Świątyń nad Gangesem (np. Golden Temple). Wycieczka po mieście i zwiedzanie: Bharat Mata Temple z wielką wyrzeĄbioną w marmurze mapą Indii, świątynia Durga Temple, Tulsi Manas Mandir, Najstarszego w Indiach Uniwersytetu hinduskiego Banaras University, Meczetu Wielkich Mugołów zbudowanego przez Aurangazeb na miejscu antycznej świątyni hinduistycznej. Noc w hotelu.


17 DZIEŃ: 

Varanasi – Sarnach - Bhubaneshwar
O wschodzie słońca rejs łodzią nad rzeką Ganges, pielgrzymka z Ghat do Ghat. Ludzie z samego rana obmywają się w wodach Gangesu i modlą do wschodzącego słońca. Z łodzi można również obserwować dwa ghat’y: Manikarnika & Harishchandra, na których odbywają się rytualne kremacje, gdzie stos pogrzebowy pali w dzień i w nocy.

Każdy pobożny Hindus wierzy, że zostać poddanym kremacji na Ghat’ach Gangesu pozwoli mu uwolnić się od cyklu narodzin i śmierci. Powrót do hotelu na śniadanie i wycieczka do Sarnach, głównego centrum Buddyzmu. To właśnie w Sarnach 530 lat przed naszą erą Budda wygłosił pierwsze kazanie po osiągnięciu Oświecenia. Zwiedzanie stup buddyjskich: Dhamekh i Dharmarajika. Powrót do Varanasi i transfer na dworzec kolejowy. Noc w pociągu sypialnym.


18 DZIEŃ: 

Bhubaneshwar
Po przybyciu ok 15:05 do Bhubaneshwar, transfer do hotelu. Czas na wypoczynek. Noc w hotelu.


19 DZIEŃ: 

Bhubaneshwar – Konark – Bhubaneshwar
Zwiedzanie miasta. Miasto Bhubaneshwar – niegdyś stolica legendarnego państwa Kalinga, które jako jedyne, którego nie zdobył Asioka. Miasto słynie ze wspaniałych świątyń hinduskich, które pochodzą z okresu od VII do XIII wieku. Do naszych czasów przetrwało 400 świątyń a było ich 7000. W ciągu stuleci wykształciła się w Orisie odrębna odmiana budowania świątyń.

Główne elementy takiej świątyni to: pękata wieża zwana deul-, w której kryje się sanktuarium z bóstwem i jagomohan – sala zgromadzeń o piramidalnym dachu. Warto odwiedzić: Świątynie Lingaraj z IX wieku, która jest najpiękniejszą i najokazalsza w mieście, Świątynia Mukteshwara z X wieku słynie z pięknie ozdobionej torany, czyli bramy świątynnej, Świątynia Rajarani, która charakteryzuje się ciekawą wieżą, która jest otoczona jej miniaturowymi replikami. Jedna z najstarszych i najlepiej zachowanych świątyń jest Świątynia Panchatantra z VII wieku. Z VII wieku jest też świątynia poświęcona Siwie, słynie z pięknych zdobień florystycznych i wizerunków zwierząt. Wycieczka do Konark.

Konark jest jednym z cudów architektonicznych Indii (XII w), świątynia poświęcona Bogu Słońca Surji. Świątynia ma formę gigantycznego rydwanu, który to wóz służył bogowi podczas jego wędrówki po niebie. Oprócz rzeĄb bogów, demonów, królów, słoni i koni znajdują się również rzeĄby w pozach erotycznych – pochwała radości życia.

Dwanaście par wspaniale wyrzeĄbionych kół reprezentuje miesiące roku, a osiem szprych wyobraża dobę podzielona na 3 – godzinne okresy. Siedem koni ciągnących wóz symbolizuje dni tygodnia. Dach świątyni ma kształt schodkowej piramidy zwieńczonej kamiennym kręgiem, zwanym Malaka. Powrót do Bhubaneshwar. Noc w hotelu. Jest możliwość przedłużenia pobytu o wypoczynek w Puri, bardzo urocze miejsce z pięknymi resortami przy plaży.


20 DZIEŃ: 

Bhubaneswar - Delhi
Rano transfer na lotnisko krajowe i przelot do Delhi. Po powrocie do Delhi, transfer do hotelu. Czas wolny na wypoczynek i zakupy. Noc w hotelu.


21 DZIEŃ: 

Delhi
Rano transfer na lotnisko międzynarodowe i przelot do kraju.

 
Cena już od 2180 USD/os.


CENA ZAWIERA:

 • zakwaterowanie w hotelach 3* lub 4 * (w zależności od wybranej opcji) jak w tabeli lub o podobnym standardzie w pokojach dwuosobowych ze śniadaniem
 • przejazd busem z klimatyzacją
 • przejazdy pociągami sypialnymi
 • Przelot samolotem Bhubaneswar - Delhi
 • Lokalny przewodnik w każdym z wymienionych miast
 • Wszystkie transfery z lotniska do hoteli i na lotnisko, dworzec kolejowy itp
 • Safari na wielbłądach w Bikaner
 • Wjazd słoniem do Fortu Amber w Jaipur
 • Rejs łodziami po rzece Ganges w Varanasi
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • Benzyna, opłaty drogowe i parkingowe, wynagrodzenie kierowcy itp
 • Podatki

 
CENA NIE ZAWIERA:

 • Przelotu z Polski do Indii  
 • wizy indyjskiej 280 PLN
 • ubezpieczenia KL NNW uczestników wycieczki ok 140 - 170 PLN
 • Wyżywienia: Lunch i obiadokolacja (przy wyżywieniu w hotelach 4* 20 USD za lunch lub obiadokolację, w restauracjach 10 -15 USD za posiłek)
 • Wydatków własnych: rozmowy telefoniczne, usługi pralnicze, Internet
 • nic, co nie jest zawarte w cena zawiera
 • Napiwków
Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.