Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Nepal, Indie, Orisa, Kalkuta, 21 dni

Delhi, Kathmandu, Rezerwat Chitwan, Pokhara, Annapurna, Patan, Delhi, Agra, Orchha, Kajuraho, Varanasi, Bhubaneswar, Konark, plaża w Puri, Kalkuta

 
1 DZIEŃ:

wylot z Polski
Zbiórka na lotnisku i przelot do Indii. Noc w samolocie.


2 DZIEŃ: 

Delhi - Kathmandu
Przylot na lotnisko międzynarodowe New Delhi o 07:40. Oczekiwanie na przelot do Kathmandu. Przelot do Kathmandu. Transfer z lotniska, powitanie i zakwaterowanie w hotelu.


3 DZIEŃ: 

Kathmandu
Rano Przejazd do największej stupy buddyjskiej Swayambhunath. Potem zwiedzanie starego miasta stolicy Nepalu Kathmandu: Pałacu, Świątyni Hanumandhoka, czyli wiecznie żyjącej Bogini Kumari. Zwiedzanie Kastamandap Temple, świątyni zbudowanej z jednego drzewa. Potem wizyta w Taleju Temple, Kal Bhairab Temple, Akash Bhairab Temple. Noc w hotelu w Kathmandu.

 
4 DZIEŃ: 

Katmandu - rafting – Chitwan
Wcześnie rano przejazd widokową (zachodnią) Doliną Katmandu do miejsca startu raftingu po rzece Trishuli. Rafting 3-4 godziny. Lunch i przejazd do Chitwan. Spotkanie z przewodnikiem przyrody, który zabierze nas do rezerwatu Royal Chitwan Natural Park. Zakwaterowanie w resorcie. Można tu zobaczyć sławne rogate nosorożce, różnego rodzaju jelenie, małpy, leśne knury, niezliczone gatunki ptactwa w ich naturalnym środowisku i tygrysy. Obiadokolacja w formie bufetu na terenie rezerwatu. Noc w resorcie.
 
5 DZIEŃ: 

Chitwan Park
O wschodzie słońca safari na łodziach po rzece Rapti i obserwowanie zwierząt przychodzących do wodopoju. Powrót do resortu i śniadanie. Wyprawa w dżunglę z przewodnikiem, który pokaże nam unikalną zwierzynę zamieszkującą ta część świata, safari na grzbiecie słonia i odkrywanie naturalnego piękna dzikiej przyrody w dżungli. Opowieści o dzikich zwierzętach zamieszkujących te niedostępne niegdyś równiny Chitwan. Wieczorem pokaz tańców rdzennej ludności z plemienia Thara. Noc w resorcie.

 
6 DZIEŃ:

Chitwan – Pokhara
Rano safari do naturalnych środowisk ptaków zamieszkujących rezerwat. Śniadanie i przejazd przepiękną trasę widokową: pocięte tarasami stoki górskie, urocze nepalskie wioski i miasteczka. Po przyjeździe do Pokhara wycieczka nad jezioro Plewa, do obozu, gdzie osiedlili się Mnichowie, którzy wyemigrowali z zajętego przez Chiny Tybetu i nad wodospad Devis. Noc w hotelu w Pokhara.

 
7 DZIEŃ: 

Pokhara – Austrian Camp (trekking w góry)
Rano po śniadaniu przejazd wzdłuż Lumle i wędrówka szlakami górskimi przez Chandrakot i Tanchowk. Szlak biegnie przez dżunglę, przez wioski do punktów widokowych na Mt Annapurna, Mat Fishtail i inne góry Himalajów ( trekking ok. 5 – 6 godzin). Noc Tea Hause, czyli schronisku górskim na polanie Kula Kalha.

 
8 DZIEŃ:

Austrian Camp - Katmandu
Poranny spektakl zapalania szczytów, czyli obserwowanie wschodu słońca, którego promienie oświetlają kolejne szczyty górskie nadając im przeróżne barwy. Po śniadaniu zejście do Kande i z stamtąd przejazd malowniczą trasą do Katmandu. Noc w hotelu.


9 DZIEŃ: 

Katmandu – Patan - Kathmandu
Przejazd do Patan i  zwiedzanie: Patan Durbar Square, Krishna Temple, Stupy buddyjskiej Mahaboudha. Spacer uliczkami Patan, gdzie przesiadują ekscentrycznie odziani i umalowani Sadhu. Noc w hotelu.


10 DZIEŃ: 

Katmandu - Delhi
Po śniadaniu transfer na lotnisko międzynarodowe Tribhuwan International Airport i przelot z Kathmandu do Delhi. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu.  Czas wolny. Noc w hotelu.


11 DZIEŃ: 

Delhi
 Rano wizyta w Raj Ghat - miejscu kremacji Mahatmy Gandhiego, największym meczecie w Indiach - Jama Masjid i przejazd koło Czerwonego Fortu aż do najstarszej ulicy w Delhi Chandni Chowk. Po południu wizyta w Qutub Minar zbudowanego przez Qutub-ud-Din Aibek w 1199 roku, zwiedzanie mauzoleum Humayun's Tomb, nowoczesnej świątyni hinduistycznej Lakshminarayan Temple. Objazd po dzielnicy dyplomatycznej w New Delhi: siedziba Parlamentu, Brama do Indii, Pałac Prezydenta, Plac Connaught.  Wieczorem obiadokolacja w restauracji z muzyką indyjską. Powrót do hotelu na nocleg.


12 DZIEŃ: 

Delhi - Fatehpur Sikri - Agra
Przejazd do Agra. Po drodze do Agra zwiedzanie Fatehpur Sikri - słynnego miasta - widma opuszczonego przez mieszkańców z powodu braku wody, stara stolica Imperium Mogołów. Miasto zostało założone przez Akbara dla uczenia narodzin jego syna Salima (przyszłego Jahangira). Budowle i pałace tego miasta widma są bardzo dobrze zachowane.

Są zbudowane z fioletowego piaskowca i białego marmuru w stylu hindusko - mugolskim.
Do najważniejszych zabytków miasta należą: Wielki Meczet Jama Masjid, Wielka Brama i grobowiec szejka Salima Cziszti cały z białego marmuru, Pałac Birbala (harem), Pańci Mahal i Diwan-e Am. Po przybyciu do Agra zakwaterowanie w hotelu. Noc w hotelu.


13 DZIEŃ:

Agra - Orcha
O wschodzie słońca wizyta w Taj Mahal - mauzoleum uznawanego za jeden z siedmiu cudów świata, wybudowane w XVII w. przez Wielkiego Mugoła Szach  Jahan dla uczczenia pamięci zmarłej ukochanej żony. Mauzoleum mieści się na brzegu Jamuny. Na wybudowanie tego ogromnego kompleksu trzeba było 20 lat pracy, ponad 20 tys. robotników i sumy równej 466 kg złota. Sam grób w całości został wykonany z białego marmuru inkrustowanego szlachetnymi kamieniami, które układają się we wzory kwiatowe i roślinne.

Według legendy Szach Jahan postanowił na przeciwległym brzegu, Jamuny wybudować sobie takie samo mauzoleum z czarnego marmuru. Niestety jego syn przerażony rozrzutnością ojca uwięził go w wieży w Czerwonym Forcie, z którego ojciec miał jedynie widok na swoje dzieło. Zwiedzanie Red Fort, czyli Czerwonego Fortu w Agra - słynnej twierdzy władców Mugolskich.

Do wnętrza fortecy wchodzi się jedną z czterech bram. Wewnątrz znajdują się przepiękne budowle jak Moti Masjid, czyli Perłowy Meczet, Pałac Jahangira, Khas Mahal i słynna Wieża Więźniów, w której Aurangzeb uwięził swojego ojca (tego, który zbudował Taj Mahal). Przejazd do Orcha. Noc w hotelu.

 
14 DZIEŃ:

Orcha – Khajuraho - Varanasi
Rano powitanie słońca nad rzeką Betwa – kadr z filmu Kamasutra. Po śniadaniu zwiedzanie miasteczka pełnego zabytków.
Orcha jest otoczona pętlą rzeki Betwa. Miasto zostało założone w 1531 roku przez władców Bundela. Do dzisiaj zachowały się zrujnowane Pałace, noszące imiona królewskich nałożnic: Raj Mahal, Jahangira Mahal i Rai Prawin Mahal, Pawilony, hamany, czyli łaźnie, świątynie: Jamraja, Cuturbhudz i bramy.

Zwiedzanie Świątynii Lakshmi Narajan z bardzo dobrze zachowanymi freskami. Potem przejazd do Khajuraho. Zwiedzanie zabytkowych świątyń. Khajuraho to wioska z 22 wspaniałymi świątyniami, poświeconych kultowi braministycznemu i dżinijskiemu, zbudowane przez królów dynastii Chandela między 950 a 1050 rokiem ne. Świątynie odznaczają się niezwykłą architekturą mającą przypominać Góry Meru (miejsce zamieszkania bogów).

Niezliczone rzeźby pokrywają ściany zewnętrzne świątyń, podczas gdy wewnątrz znajduje się tylko mroczne sanktuarium. Świątynie bramistyczne są ozdobione postaciami kobiet w frywolnych pozach, scenami z Kamasutry i awatarami. Po zdwidaniu transfer na dworzec i przejazd pociągiem sypialnym do Varanasi. Noc w pociągu.

 
15 DZIEŃ: 

Varanasi – Sarnach – Varanasi
Wycieczka po mieście i zwiedzanie: Bharat Mata Temple z wielką wyrzeźbioną w marmurze mapą Indii, świątynia Durga Temple, Tulsi Manas Mandir, Najstarszego w Indiach Uniwersytetu hinduskiego Banaras University, Meczetu Wielkich Mugołów zbudowanego przez Aurangazeb na miejscu antycznej świątyni hinduistycznej. Wycieczka do Sarnach, głównego centrum Buddyzmu. To właśnie w Sarnach 530 lat przed naszą erą Budda wygłosił pierwsze kazanie po osiągnięciu Oświecenia. Zwiedzanie stup buddyjskich: Dhamekh i Dharmarajika. Udział w wieczornych ceremoniach nad Gangesem. Noc w hotelu w Varanasi.

 
16 DZIEŃ: 

Varanasi - Bhubaneshwar
O wschodzie słońca rejs łodzią nad rzeką Ganges, pielgrzymka z Ghat do Ghat. Ludzie z samego rana obmywają się w wodach Gangesu i modlą do wschodzącego słońca. Z łodzi można również obserwować dwa ghat’y: Manikarnika & Harishchandra, na których odbywają się rytualne kremacje, gdzie stos pogrzebowy pali w dzień i w nocy. Każdy pobożny Hindus wierzy, że zostać poddanym kremacji na Ghat’ach Gangesu pozwoli mu uwolnić się od cyklu narodzin i śmierci. Powrót do hotelu na śniadanie i transfer na dworzec i przejazd do Bhubaneshwar. Przejazd pociagiem do Bhubaneswar. Noc w pociągu.

 
17 DZIEŃ: 

Bhubaneshwar
Zwiedzanie miasta. Miasto Bhubaneshwar – niegdyś stolica legendarnego państwa Kalinga, które jako jedyne, którego nie zdobył Asioka. Miasto słynie ze wspaniałych świątyń hinduskich, które pochodzą z okresu od VII do XIII wieku. Do naszych czasów przetrwało 400 świątyń a było ich 7000. W ciągu stuleci wykształciła się w Orisie odrębna odmiana budowania świątyń.

Główne elementy takiej świątyni to: pękata wieża zwana deul-, w której kryje się sanktuarium z bóstwem i jagomohan – sala zgromadzeń o piramidalnym dachu. Warto odwiedzić: Świątynie Lingaraj z IX wieku, która jest najpiękniejszą i najokazalsza w mieście, Świątynia Mukteshwara z X wieku słynie z pięknie ozdobionej torany, czyli bramy świątynnej, Świątynia Rajarani, która charakteryzuje się ciekawą wieżą, która jest otoczona jej miniaturowymi replikami.

Jedna z najstarszych i najlepiej zachowanych świątyń jest Świątynia Panchatantra z VII wieku. Z VII wieku jest też świątynia poświęcona Siwie, słynie z pięknych zdobień florystycznych i wizerunków zwierząt. Noc w hotelu.


18 DZIEŃ:

Bhubaneshwar - Konark – Puri
Przejazd do Puri i po drodze zwiedzanie sławnego Konark.
Konark jest jednym z cudów architektonicznych Indii (XII w), świątynia poświęcona Bogu Słońca Surji. Świątynia ma formę gigantycznego rydwanu, który to wóz służył bogowi podczas jego wędrówki po niebie. Oprócz rzeźb bogów, demonów, królów, słoni i koni znajdują się również rzeźby w pozach erotycznych – pochwała radości życia.

Dwanaście par wspaniale wyrzeźbionych kół reprezentuje miesiące roku, a osiem szprych wyobraża dobę podzielona na 3 – godzinne okresy. Siedem koni ciągnących wóz symbolizuje dni tygodnia. Dach świątyni ma kształt schodkowej piramidy zwieńczonej kamiennym kręgiem, zwanym Malaka. Po przyjeździe do Puri zakwaterowanie w resorcie. Wypoczynek na plaży. Noc w resorcie.


19 DZIEŃ: 

Puri
Wypoczynek na plaży. Noc w resorcie.

 
20 DZIEŃ: 

Puri - Bhubaneshwar - Kalkuta
Rano przejazd do Bhubaneshwar i transfer na lotnisko krajowe i przelot do Kalkuty. Zwiedzanie: światyni Jain Temple, ogrodu zologicznego, Victoria Memorial, potem przejazd mostem Howrah i zwiedzanie starego Miasta Dalhousie Square, Fortu Williams, budynku Secretariatu i ulic wokół starego sądu Old Court House. Noc w hotelu.


21 DZIEŃ: 

Kalkuta
transfer na lotnisko. Powrót do kraju.
 
 

Cena już od 314 PLN + 2872 USD/os.
 


CENA OBEJMUJE:

 • Wycieczka zgodnie z programem
 • Zakwaterowanie w hotelach 2,3,4 * ze śniadaniami w pokojach dwuosobowych
 • Przejazdy klimatyzowanym busikiem z kierowcą
 • Wszystkie podatki, opłaty drogowe, benzyna, opłaty parkingowe, koszty związane z kierowcą itp.
 • Angielskojęzyczni lokalni przewodnicy w każdym z wymienianych miast
 • Polski pilot na całej trasie wycieczki
 • Przelot Delhi – Kathmandu
 • Przelot Kathmandu – Delhi
 • Przelot Bhubaneshwar- Kalkuta
 • Bilet na pociąg sypialny z Khajuraho do Varanasi
 • Bilet na pociąg sypialny z Varanasi do Bhubaneshwar
 • Bilety na przelot międzynarodowy
 • Ubezpieczenie turystyczne na czas wyjazdu
 • Kosztu wizy indyjskiej i nepalskiej
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • Wyżywienie: śniadanie + obiadokolacja
 • wycieczka łodzią wzdłuż Gangesu o wschodzie słońca
 • transfery na lotnisko, do hoteli
 • Rafting po rzece Rapti 3-4 godziny
 • Safari na słoniach, tropienie nosorożca, obserwowanie ptaków i krokodyli w Chitwan Park
 • Wycieczka do wioski plemiennej, pokaz tańców plemiennych w Chitwan Park
 • pełne wyżywienie w rezerwacie przyrody Chitwan Park
 • pozwolenie na wstęp do rezerwatu

 
DODATKOWE INFORMACJE:

Przyjmowanie zgłoszeń, wpłata pierwszej raty (za pierwszą ratę nasze biuro wykupuje bilety na przelot międzynarodowy w dwie strony - imienne dla każdego uczestnika wycieczki i bilety przesyłamy na maila jako gwarancja wykonania usługi), zakładanie rezerwacji, złożenie paszportu, wypełnionego wniosku wizowego, 2 fotografii. Wpłata pozostałej sumy na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy. Paszport musi być ważny co najmniej 12 miesięcy od daty zakończenia podróży i posiadać 2 wolne strony.

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.