Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Nepal + Bhutan + Indie 14 dni

Kathmandu, Pokhara, Austrian Camp, trekking Annapurna, Kathmandu, Paro, Thimpu, Phuntsoling, Kalimpong, Pelling, Mt.Kangchendzonga, Tsongmo Lake,  Rumtek Monastery, Gangtok, Bagdogra, Delhi

 
DZIEŃ 1:

Warszawa - Delhi
Zbiórka na lotnisku w Warszawie i przelot do Delhi.


DZIEŃ 2:

Delhi – Kathmandu
Przylot do Delhi. Po przylocie przejście na terminal z którego startują samoloty do Kathmandu i przelot do Kathmandu. Spotkanie na lotnisku z przewodnikiem i transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu. Zapoznanie się z grupą. Noc w hotelu.


DZIEŃ 3: 

Kathmandu
Zwiedzanie stolicy Nepalu Kathmandu. Zwiedzanie Pałacu, Świątyni Hanumandhoka, czyli wiecznie żyjącej Bogini. Zwiedzanie Kastamandap Temple, świątyni zbudowanej z jednego drzewa. Potem wizyta w Taleju Temple, Kal Bhairab Temple, Akash Bhairab temple. Przejazd do największej stupy buddyjskiej Swayambhunath.  Noc w hotelu w Kathmandu.


DZIEŃ 4:

Kathmandu - rafting - Pokhara
Przejazd na miejsce startu raftingu. 4 godziny fascynujacego raftingu po rzece Trisuli, lunch w plenerze. Zakwaterowanie w hotelu i noc w hotelu.


DZIEŃ 5: 

Pokhara - trekking Annapurna
Przejazd w miejsce startu trekkingu i calodniowy treking ok 6 godzin do polany Austrian Camp skąd roztacza sie zachwycający widok na szczyty Himalajów i osmiotysięcznik Annapurna. Nocleg w schronisku.


DZIEŃ 6: 

Pokhara - Kathmandu
Powrót do Pokhara i przejazd z Pokhara do Kathmandu (możliwy przelot). Noc w hotelu.


DZIEŃ 7: 

Kathmandu - Paro (Bhutan)
Transfer na lotnisko i lot do Paro. Po przylocie do Paro transfer z lotniska i zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie Paro. Wizyta w Ta-dzong, narodowym Muzeum Bhutan, Paro Rinpung Dzong. Noc w hotelu.


DZIEŃ 8: 

Paro - Thimpu
Przejazd do Drugyal dzong i wizyta w ruinach fortecy. W drodze powrotnej - wizyta w Świątyni Kichu, powstałej w pierwszej połowie VII wieku. Jest to najstarsza świątynia wybudowana przez tybetańskiego króla Songtsena Gempo. Przejazd do Thimphu. Nocleg w Thimpu.


DZIEŃ 9: 

Thimphu – Phuntsholing (179 km) - Kalimpong
Wcześnie rano uczestnictwo w porannej pudży w świątyni Changangkha Lakhang  usytuowanej na stoku wzgórza. Świątynia ta pochodzi z XXII wieku ne, w którym  to była głównym centrum pielgrzymkowym buddystów z Bhutanu. Znajduje się tu  11 statuetek mędrców buddyjskich i wcieleń samego Buddy. Szczególnie czczona  jest statua Buddy Współczującego Avolokitesvary.

Potem przejazd do granicy Bhutanu z Indiami na przejście graniczne w  Phuntsholing. Podczas podróży będziemy mieli okazję zobaczyć Himalajskie  szczyty Bhutanu, a również przyjrzeć się życiu mieszkańców wiosek. Po drodze  przerwa na lunch i krótka wizyta w Klasztorze Karabandi Lakhang. Po przyjeździe  na przejście graniczne w postaci wielkiej Bramy, która dzieli na pół miasteczko  na część bhutańską i indyjską i załatwieniu formalności przejazd do Indii. 

Phuntsholing przypomina wielki bazar, gdzie handluje się głównie mięsem,  pochodzącym ze zwierząt zabijanych w Indiach i transportowanych w głąb  Bhutanu w Bhutanie jest zakaz zabijania zwierząt). Kwitnie też handel płytami  DVD z filmami i muzyką indyjską, posiadanie takich nielegalnych elementów  rozrywki w Bhutanie karane jest więzieniem, ale jak widać tutaj nikt się tym nie  przejmuje. Tutaj możemy tez napić się zakazanej wódki i zakurzyć papieroska,  co również jest nielegalne w Bhutanie. Przejazd do Kalimpong, siedziby  buddyjskich klasztorów, hinduskich świątyń i chrześcijańskich kościołów. Noc w  hotelu.


DZIEŃ 10:

Kalimpong – Pelling (2085 m npm)
Przejazd 100 km ok 4 godziny do Pelling, przez Malli, Jorethang Bazer. Zakwaterowanie w hotelu i wieczorem przejazd do Klasztoru Pemayangste, pochodzącego z XVII w. Podziwianie zachodu słońca nad masywem Mt. Kangchendzonga. Nocleg w hotelu.


DZIEŃ 11: 

Pelling – Gangtok (116 km / 05 godz)
Rano wycieczka (02 km/ ok 45 min) na wzniesienie, gdzie znajduje się Klasztor Sangobhoholing i z tego miejsca jest wspaniały widok na Himalaje. Przejazd do Gangtok. Po drodze zwiedzanie: Sikkim Temi Ogrodów Herbaty, Rabangla, Klasztoru Rumtek, siedziby HH Karmapa – odłamu buddyjskiego Kagyu.  Zakwaterowanie w hotelu. Noc w hotelu w Gangtok.

 

DZIEŃ 12: 

Gangtok - Tsongmo Lake - Gangtok
Podziwianie panoramy Himalajów z  Kanchenjunga w tle. Jeśli będzie to możliwe przejazd z Gangtok nad jezioro Tsongmo i trekking wokół jeziora (droga po ostatnim trzęsieniu ziemii była zamknięta dla ruchu turystycznego). Noc w hotelu w Gangtok.


DZIEŃ 13: 

Gangtok - Bagdogra - Delhi
Transfer na lotnisko Bagdogra i przelot do Delhi. Transfer z lotniska krajowego na lotnisko międzynarodowe.


DZIEŃ 14: 

Wylot
W nocy przylot do Polski.
 
 
Cena już od  2999 PLN + 2440 USD
 

CENA ZAWIERA:

 • Przelot na trasie międzynarodowej
 • Opiekę polskiego pilota
 • zakwaterowanie w hotelach 3*** i 4 ****
 • przejazdy busikiem w Nepalu, samochodem/busem w Bhutan i Indiach
 • Wizy: nepalska, indyjska, bhutańska
 • wyżywienie: śniadanie w Nepalu i Indiach
 • pełne wyżywienie: śniadanie + lunch + obiadokolacja w Bhutanie
 • zwiedzanie z przewodnikiem angielskojęzycznym w Nepalu, Bhutan i Indiach
 • wszystkie bilety wstępu wg programu
 • rafting 3-4 godz
 • wszystkie transfery z lotniska do hoteli i na lotnisko.
 • pozwolenie na wjazd do Bhutan i Sikkim w Indiach
 • na trekkingu w Nepalu: przewodnik, tragarze i pełne wyżywienie, pozwolenia
 • benzyna, opłaty drogowe i parkingowe
 • bilet na przelot z Delhi do Kathmandu
 • bilet na przelot z Kathmandu do Paro
 • bilet na przelot z Bagdogra do Delhi
Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.