Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Złoty Trójkąt Plus 6 dni

Delhi - Agra - Fathepur Sikri - Jaipur - Delhi

 
1 DZIEŃ:

Delhi
Spotkanie na lotnisku z polskim pilotem i pracownikami biura i transfer z lotniska do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu. Rano wizyta w Raj Ghat - miejscu kremacji Mahatmy Gandhiego, największym meczecie w Indiach - Jama Masjid i przejazd koło Czerwonego Fortu aż do najstarszej ulicy w Delhi Chandni Chowk.

Po południu wizyta w Qutub Minar zbudowanego przez Qutub-ud-Din Aibek w 1199 roku, zwiedzanie mauzoleum Humayun's Tomb, nowoczesnej świątyni hinduistycznej Lakshminarayan Temple. Objazd po dzielnicy dyplomatycznej w New Delhi: siedziba Parlamentu, Brama do Indii, Pałac Prezydenta, Plac Connaught.  Wieczorem obiadokolacja w restauracji z muzyka i pokazem tańców indyjskich. Powrót do hotelu i nocleg w hotelu w Delhi.

 
2  DZIEŃ:

Delhi - Agra
Rano przejazd do Agra. Po przyjezdzie zakwaterowanie w hotelu i czas wolny. Nocleg w hotelu w Agra.


3 DZIEŃ: 

Agra
Przejazd do Taj Mahal dwukołowym zaprzęgiem konnym. Wizyta w Taj Mahal - mauzoleum uznawanego za jeden z siedmiu cudów świata, wybudowane w XVII w. Przez Wielkiego Mugoła Szach  Jahan dla uczczenia pamięci zmarłej ukochanej żony. Mauzoleum mieści się na brzegu Jamuny. Na wybudowanie tego ogromnego kompleksu trzeba było 20 lat pracy, ponad 20 tys. robotników i sumy równej 466 kg złota.

Sam grób w całości został wykonany z białego marmuru inkrustowanego szlachetnymi kamieniami, które układają się we wzory kwiatowe i roślinne. Według legendy Szach Jahan postanowił na przeciwległym brzegu, Jamuny wybudować sobie takie samo mauzoleum z czarnego marmuru. Niestety jego syn przerażony rozrzutnością ojca uwięził go w wieży w Czerwonym Forcie, z którego ojciec miał jedynie widok na swoje dzieło. Zwiedzanie Czerwonego Fortu w Agra - słynnej twierdzy władców Mugolskich.

Do wnętrza fortecy wchodzi się jedną z czterech bram. Wewnątrz znajdują się przepiękne pałace jak Moti Masjit, czyli Perłowy Meczet, Pałac Jahangira, Khas Mahal i słynna wieża Więzniów, w której Aurangazeb uwięził swojego ojca ( tego, który zbudował Taj Mahal). Popołudnie wolne. Nocleg w hotelu w Agra.

 
4 DZIEŃ: 

Agra – Fatehpur Sikri – Jaipur
Przejazd do Jaipur. Po drodze zwiedzanie Fatehpur Sikri - słynnego miasta - widma opuszczonego przez mieszkańców z powodu braku wody, stara stolica Imperium Mogołów. Miasto zostało założone przez Akbara dla uczenia narodzin jego syna Salima ( przyszłego Jahangira). Budowle i pałace tego miasta widma są bardzo dobrze zachowane.

Są zbudowane z fioletowego piaskowca i białego marmuru w stylu hindusko - mugolskim.
Do najważniejszych zabytków miasta należą: Wielki Meczet Jama Masjid, wielka Brama i grobowiec szejka Salima Chisti cały z białego marmuru, Pałac Birbala ( harem), Pańci Mahal i Diwan-e Am. Po przyjezdzie do Jaipur zakwaterowanie w hotelu i nocleg.
 
5 DZIEŃ:

Jaipur
Rano przejazd do  Fortu Amber, który był starożytną stolicą państwa i zwiedzanie:  Sheesh Mahal lub Halę Zwycięstwa z błyszczącymi lustrami. Po południu zwiedzanie starego miasta w Jaipur. Jaipur - stolica Radżastanu, jego wszystkie budynki pomalowane zostały na kolor różowy wiele wieków temu na cześć księcia, który odwiedził to miejsce i od tego czasu, zachował ten kolor.

Jaipur został zbudowany przez Maharadża Jai Singh (z zamiłowania astronoma) 260 lat temu. Wizyta w  Pałacu Miejskim Maharadży i Obserwatorium, Pałacu wiatrów, czyli Hawa Mahal i spacer ulicami miedzy różowymi rezydencjami mieszkalnymi i sklepikami.  Wieczorem obiadokolacja połączona z programem kulturalnym w Pałacu Narayan Niwas. Nocleg w Jaipur


6 DZIEŃ: 

Jaipur - Delhi
Rano przejazd do Delhi. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny na zakup upominków. Nocleg w hotelu w Delhi.


7 DZIEŃ: 

Powrót
W zależności od godziny wylotu transfer na lotnisko. Koniec usług.
 


Cena już od 2999 PLN + 1480 USD/os.
 


CENA OBEJMUJE:

 • Bilety na przelot z Warszawy, Krakowa, Wrocławia lub Poznania do Delhi i powrót
 • Wycieczka zgodnie z programem
 • Zakwaterowanie 6 nocy w hotelach 5 * i Heritage jak w tabeli
 • Pełne wyżywienie: śniadanie, lunch, obiadokolacja
 • Opieka polskiego pilota
 • Angielskojęzyczni Hinduscy przewodnicy w każdym z wymienianych miast
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • Przejazd na słoniu do Fortu Amber (w jedną stronę)
 • Wycieczka konnym zaprzęgiem dwukołowym w Agra
 • Pokaz tańców indyjskich w restauracji w Delhi
 • Wieczór kulturalny w Pałacu Narayan Niwas w Jaipur
 • Wszystkie transfery
 • Ubezpiecznie turystyczne na wyjazdy egzotyczne
 • Wizę indyjską
 • Wszystkie podatki, opłaty drogowe itp.

 
DODATKOWE INFORMACJE:

Przyjmowanie zgłoszeń, wpłata pierwszej raty, zakładanie rezerwacji, złożenie paszportu, wypełnionego wniosku wizowego, 2 fotografii. Wpłata pozostałej sumy na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy. Paszport musi być ważny co najmniej 12 miesięcy od daty zakończenia podróży i posiadać 2 wolne strony.

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.