Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Złoty Trójkąt + Ganges 9 dni

POLSKA - DELHI - AGRA - FATEHPUR SIKRI - JAIPUR - DELHI - VARANASI - SARNATH - KHAJURAHO - DELHI - POLSKA
 
DZIEŃ 1:

Wylot z Polski i przelot do Delhi przez jeden z portów europejskich.


DZIEŃ 2:    

Przylot do Delhi, spotkanie z przedstawicielem Best Reisen Group. Transfer do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Kolacja i nocleg.


DZIEŃ 3:

Po śniadaniu przejazd przez starą i nową część stolicy: słynna wieża Qutab Minar (XII w.) - najwyższy minaret indyjski, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, grobowiec władcy mogolskiego Humayuna, Brama Indii, dzielnica dyplomatyczna (pałac prezydencki, budynki rządowe) oraz Connaught Place - serce New Delhi i gwarne centrum handlowe. Po południu wyjazd do Agry przez indyjskie prowincje. Po drodze egzotyczne pejzaże i wioski (ok. 4 godz. jazdy). Zakwaterowanie w hotelu w Agrze, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 4:

Po śniadaniu zwiedzanie jednego z siedmiu cudów świata - Tadż Mahal. To kunsztowna, marmurowa świątynia z kopułami wybudowana w połowie XVII wieku przez cesarza Shah Jahan, jako dowód wielkiego uczucia do swojej żony. Zwiedzanie Agra Fort - słynnych budowli pałacowych i świątynnych z XVI wieku, otoczonych wysokim na 20 metrów murem z czerwonego piaskowca.

Zarówno twierdza jak i Tadż Mahal znajdują się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po południu przejazd do Radżastanu, po drodze oglądanie Fatehpur Sikri - słynnego wymarłego miasta, gdzie znajduje się kompleks fortów, pałaców i meczetów XVI-wiecznej stolicy imperium mogolskiego. Zabytkowe budowle wpisane są na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przyjazd do Dżajpuru, zakwaterowanie w hotelu, czas wolny na odpoczynek, spacer lub zakupy. Kolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 5:

Wcześnie rano, po śniadaniu, wyjazd do Amber Fort - niegdysiejszej siedziby maharadży stanu. Zwiedzanie oryginalnych budowli w stylu hindusko-muzułmańskim, zabytkowej świątyni Kali i Sali Zwycięstw. Wjazd na wzgórze na grzbiecie słonia. Po południu zwiedzanie Dżajpuru: Obserwatorium Astronomiczne maharadży Jai Singha, Pałac Wiatrów, Pałac Miejski, muzeum, oglądanie Pałacu na Wodzie. Kolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 6:

Po śniadaniu przejazd do Delhi na lotnisko i odlot do Varanasi. To jedno z najstarszych miast świata, według legendy założone przez Siwę, święte miejsce wyznawców hinduizmu. Tu, nad najważniejszą dla nich rzeką - Gangesem, wznoszą modły, obmywają się z grzechów, palą w ghatach (schody do rzeki) ciała zmarłych albo… pobierają się. W Varanasi życie przeplata się ze śmiercią, a radość z żałobą.

Po przylocie zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem uczestnictwo w hinduistycznej ceremonii Aarti. To ceremonia pełna modlitw, świateł, kolorów, śpiewów, medytacji. Kapłani, przy wtórze muzyki, klaskania i żarliwych uniesień ofiarowują bóstwom światło świec, pielgrzymi odbywają rytualne kąpiele, a asceci i święci mężowie medytują. Panuje pobożna i wzniosła atmosfera. Po ceremonii powrót do hotelu na kolację i nocleg.

DZIEŃ 7:

Wczesnym rankiem rejs po rzece Ganges, najświętszej rzece dla wyznawców hinduizmu - ucieleśnieniu bogini Gangi. Wierni marzą o tym, by zobaczyć jej źródło (w Himalajach), a w Varanasi odbyć ostatnią podróż, czyli zostać tu spalonym na stosie po śmierci. Z rzeki roztacza się obraz ghatów (schodów prowadzących do rzeki), kremacyjnych płomieni, przybrzeżnych świątyń i porannej krzątaniny. Po rejsie zwiedzanie Varanasi (świątynie hinduistyczne oraz meczet Alamgir - pierwotnie świątynia poświęcona Wisznu, obecnie o oryginalnym stylu hindusko-muzułmańskim).

Po południu wycieczka do Sarnath (10 km od Varanasi) - jednego z najważniejszych miejsc dla buddystów. To właśnie tutaj, w Parku Łani, Budda wygłosił swe pierwsze kazanie i założył zgromadzenie oświeconych Sangha inicjując w ten sposób buddyzm. Zachowało się wiele obiektów sakralnych: stupy, kompleks klasztorny, ruiny kolumny Asioki, rzeźby i posągi. A wszystko to otoczone ogrodem. Powrót do Varanasi. Kolacja i nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ 8:

Po śniadaniu wyjazd na lotnisko w Varanasi i przelot do Khadżuraho. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Zwiedzanie kompleksu świątynnego w Khadżuraho z pięknymi zdobieniami bóstw i wojowników, a przede wszystkim z najbardziej znanymi w świecie płaskorzeźbami o tematyce erotycznej. Te sakralne obiekty wpisane są na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po zwiedzaniu czas wolny. Kolacja i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 9:

Po śniadaniu czas wolny. Można indywidualnie odwiedzić świątynie, wypożyczyć rower i odbyć przejażdżkę po mieście albo udać się na zakupy. Transfer na lotnisko w Khadżuraho, przelot do Delhi, a następnie odlot do Polski przez jeden z portów europejskich.
 
PRZELOT:

Podane ceny obliczone są dla uśrednionych taryf biletów lotniczych, obowiązujących w okresie ważności cennika. W przypadku braku możliwości rezerwacji biletów lotniczych w przyjętych taryfach cena ostateczna imprezy może ulec zmianie. Ewentualna dopłata podlega akceptacji klienta. Wylot możliwy jest w dowolnej dacie oraz z dowolnego portu lotniczego, również zagranicznego.

DODATKOWE INFORMACJE:

Wycieczka obejmuje zakwaterowanie w hotelach 3*. Istnieje możliwość dopłaty do zakwaterowania w hotelach 4*. Wycieczka obejmuje wyżywienie HB (dwa posiłki). Wycieczka obejmuje usługi anglojęzycznego przewodnika. Istnieje możliwość dopłaty do usług przewodnika polskojęzycznego (3800 zł za rezerwację). Istnieje możliwość przedłużenia wycieczki objazdowej o wypoczynek w Goa lub Kovalam. Impreza możliwa do realizacji dla dowolnej liczby uczestników. Przy rezerwacjach dla większej liczby osób możliwe są zniżki.  

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Biuro zastrzega sobie możliwość zmiany programu w przypadku, gdy zbyt późne lub za wczesne godziny lotu uniemożliwią pełną jego realizację. O wystąpieniu takiej sytuacji klienci będą każdorazowo informowani. W przypadku wystąpienia siły wyższej (warunki pogodowe, demonstracje, czasowe zamknięcie dróg itp.) - w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie klientów - Biuro zastrzega sobie możliwość zmiany programu podczas jego realizacji.

WIZY:

Przy wyjazdach do Indii wymagane są wizy. Uprawniają do dwukrotnego przekraczania granicy, dzięki czemu można odwiedzić także sąsiednie kraje. Najłatwiej jest uzyskać wizę w Ambasadzie Republiki Indii w Warszawie. Proces aplikacyjny należy rozpocząć na minimum 10 dni roboczych (około 2 tygodne) przed planowaną datą wylotu. Do uzyskania wizy turystycznej wymagane są:

 • paszport ważny przez minimum rok (licząc od daty wylotu z Indii) z dwiema pustymi stronami na wizę 
 • formularz wniosku wizowego, wypełniony w języku angielskim, wydrukowany i podpisany przez wnioskodawcę (dostępny na stronie interentowej indianvisaonline.gov.in/visa/, zakładka "Online Visa Application Registration")
 • kolorowa fotografia paszportowa (3,5 x 4,5 cm) 
 • kserokopia biletu lotniczego i/lub potwierdzenie rezerwacji 
 • opłata za wizę, wynosząca 232 zł + 100 zł za ewentualne pośrednictwo naszego biura  

 

Cena już od 7249 PLN/os.


CENA ZAWIERA:

 • Bilet lotniczy z opłatami lotniskowymi,
 • transport klimatyzowanym samochodem/autokarem,
 • zakwaterowanie w hotelach wg oferty, wyżywienie wg oferty,
 • usługi anglojęzycznego przewodnika,
 • ubezpieczenie od KL, NNW, bagażu i chorób przewlekłych,
 • VAT.


CENA NIE ZAWIERA:

 • Opłaty wizowej,
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (80 USD - obowiązkowo płatne na miejscu u rezydenta),
 • dopłaty do usług polskojęzycznego przewodnika (3800 zł za rezerwację),
 • zezwoleń na fotografowanie/filmowanie,
 • posiłków innych niż wymienione w programie,
 • napiwków,
 • wydatków własnych,
 • dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji.
Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.