Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Złoty Trójkąt + Goa + Bombaj 13 dni

Delhi - Jaipur - Fathepur Sikri – Agra  - Sikandra – Delhi – Goa - Bombaj

1 DZIEŃ: 

Delhi
Zbiorka na lotnisku w okęciu i przelt do Delhi. Noc w samolocie.


2 DZIEŃ: 

Delhi
Przylot na lotnisko. Transfer z lotniska do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie ulic Starego Miasta (Ćandni Ćauk), największego meczetu Indii z XVII w Jama Masjid; zwiedzanie Red Fort - fortecy obronnej z przepięknymi pałacami i ogrodem w stylu mugolskim. Po lunch objazd po dzielnicy dyplomatycznej w New Delhi: siedziba Parlamentu, Brama do Indii i odwiedzenie miejsca kremacji Mathma Ghanki Raj Ghat.  Noc w hotelu.


3 DZIEŃ:

Delhi - Jaipur
Przejazd do Jaipur. Wycieczka do fortu Amber - przejazd słoniami do położonego na wzgórzach Aravalli - kompleksu pałacowo-fortecznego. Zakwaterowanie w hotelu. Spacer uliczkami starego miasta. Noc w hotelu.


4 DZIEŃ: 

Jaipur
Zwiedzanie Pałacu Wiatrów Hava Mahal z XVII w.; Obserwatorium astronomicznego z XVII w. Zbudowanego przez maharadżę Jai Singh; Pałacu Miejskiego i muzeum ze zbiorami malarstwa, broni i manuskryptów. Noc w hotelu.

 
5 DZIEŃ: 

Jaipur - Fatehpur Sikri - Agra
Przejazd do Agra. Po drodze do Agra zwiedzanie Fatehpur Sikri - słynnego miasta - widma opuszczonego przez mieszkańców z powodu braku wody, stara stolica Imperium Mogołów. Miasto zostało założone przez Akbara dla uczenia narodzin jego syna Salima ( przyszłego Jahangira). Budowle i pałace tego miasta widma są bardzo dobrze zachowane.

Są zbudowane z fioletowego piaskowca i białego marmuru w stylu hindusko - mugolskim.
Do najważniejszych zabytków miasta należą: Wielki Meczet Jami Masjid, wielka Brama i grobowiec szejka Salima Cziszti cały z białego marmuru, Pałac Birbala ( harem), Pańci Mahal i Diwan-e Am. Zakwaterowanie w hotelu i noc w hotelu.


6 DZIEŃ:

Agra
Wizyta w Taj Mahal - mauzoleum uznawanego za jeden z siedmiu cudów świata, wybudowane w XVII w. Przez Wielkiego Mugoła Szach  Jahana dla uczczenia pamięci zmarłej ukochanej żony. Mauzoleum mieści się na brzegu Jamuny. Na wybudowanie tego ogromnego kompleksu trzeba było 20 lat pracy, ponad 20 tys. robotników i sumy równej 466 kg złota.

Sam grób w całości został wykonany z białego marmuru inkrustowanego szlachetnymi kamieniami, które układają się we wzory kwiatowe i roślinne. Według legendy Szach Jahan postanowił na przeciwległym brzegu, Jamuny wybudować sobie takie samo mauzoleum z czarnego marmuru. Niestety jego syn przerażony rozrzutnością ojca uwięził go w wierzy w Czerwonym Forcie, z którego ojciec miał jedynie widok na swoje dzieło.

Zwiedzanie Czerwonego Fortu w Agra - słynnej twierdzy władców Mugolskich. Do wnętrza fortecy wchodzi się jedną z czterech bram. Wewnątrz znajdują się przepiękne pałace jak Moti Masjit, czyli Perłowy Meczet, Pałac Jahangira, Khas Mahal i słynna wieża WięĄniów, w której Aurangzeb uwięził swojego ojca ( tego, który zbudował Taj Mahal). Noc w hotelu.

 
7 DZIEŃ:

Agra - Sikandra – Delhi - Goa
Po drodze do Delhi zwiedzanie Mauzoleum w Sikandra, które zbudował Jahangir dla upamiętnienia swojego ojca Akbara. Mauzoleum położone jest w centralnej części ogrodu, otoczonego 8 metrowym murem. Każdy mur ma piramidalne bramy, z galeriami. Całość stanowi perłę architektury mugolskiej. Po powrocie do Delhi transfer na lotnisko i przelot na Goa. Po przylocie transfer do resortu i noc w resorcie na Goa.


8 DZIEŃ: 

Goa
Wypoczynek i plazowanie. Noc w resorcie.


9 DZIEŃ: 

Goa
 Wypoczynek i plazowanie. Noc w resorcie.


10 DZIEŃ: 

Goa  - Bombaj
Transfer na lotnisko i przelot do Bombaju. Po przylocie transfer do hotelu. Noc w hotelu w Bombaj.


11 DZIEŃ: 

Bombaj
Całodniowa objazdowa wycieczka po Bombaju. Zwiedzanie rozpoczynamy od Bramy do Indii, przejeżdżamy do Placu gdzie znajduje się Fontanna Wellingtona, przejeżdżamy koło Muzeum Księcia Walii i tam juz na piechotę przechodzimy uliczkami Kala Ghoda dochodzimy do budynku Giełdy Bombajskiej, a potem do Fontanny Flory.

Stąd jedziemy do Ratusza miejskiego, aż do Shahid Bhagat Sing Marg i Ballard Estate. Stąd jedziemy do dworca Victoria Terminus, a po drodze zobaczymy zabytkową Pocztę Główną. Zwiedzanie zakończymy na tradycyjnym bazarze Crawford Market, czas wolny na zakupy i przejazd na samo południe miasta Mumbai gdzie znajduje się: Brazylijka Mount St. Mary, zwana popularnie Banganga, Meczet Haji Ali, Mahalakszmi Temple, Malabar Hill, Khotachiwadi, Bandra.

Po zwiedzaniu do wyboru: albo spacer plażą Juhu lub wieczór z filmem indyjskim w największym kinie w mieście. Noc w hotelu.


12 DZIEŃ:

Bombaj
Wycieczka promem na wyspę Elefanta. Tam w drugiej połowie VIII wieku, wydrążono w skale olbrzymią grotę poświęconą Siwie w jego trzech postaciach. Jest to tak zwana Trójca Indyjska, czyli Trimurti. Posąg Śiwy, a raczej jego popiersie, ma 6 m wysokości. Czas na zakupy. Noc w hotelu.


13 DZIEŃ: 

Powrót do Polski
Transfer na lotnisko i powrot do kraju. Depart
 


Cena już od: 3590 PLN + 1679 USD
           
       
CENA ZAWIERA:

  • bilet na przelot Warszawa – Delhi - Bombaj - Warszawa
  • polski pilot na całej trasie wycieczki
  • wyżywienie: śniadanie
  • Ubezpieczenie indywidualne turystyczne na czas wyjazdu NNW
  • wszystkie opłaty za benzynę, drogowe i parkingowe
  • przejazdy klimatyzowanym busem
  • transfery na lotnisko, do hoteli
  • zakwaterowanie w hotelach 3*** podczas wycieczki objazdowej i w reorcie na Goa 4 **** w pokojach dwuosobowych jak w tabeli
  • bilet na przelot Delhi – Goa
  • bilet na przelot Goa – Mumbai

Dopłata do pokoju  os.  715 USD
 
 
DODATKOWE INFORMACJE:

Przyjmowanie zgłoszeń, wpłata pierwszej raty (3590 zł), zakładanie rezerwacji, złożenie paszportu, wypełnionego wniosku wizowego, 2 fotografii. Wpłata pozostałej sumy na 15 dni przed rozpoczęciem imprezy. Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia podróży i posiadać 2 wolne strony.

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.