Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Złoty Trójkąt + Kerala 14 dni

POLSKA - DELHI - SIKANDRA - AGRA - FATEHPUR SIKRI - JAIPUR - DELHI - COCHIN - THEKKADY - PERIYAR - KUMARAKOM - ALLEPPEY - BACKWATERS - DELHI - POLSKA


DZIEŃ 1:

Wylot z Polski i przelot do Delhi przez jeden z portów europejskich.


DZIEŃ 2:

Przylot do Delhi, spotkanie z przedstawicielem Best Reisen Group. Transfer do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Kolacja i nocleg.


DZIEŃ 3:

Po śniadaniu zwiedzanie starej i nowej części Delhi: Czerwony Fort (były pałac szacha Dżachana, kwatera armii brytyjskiej, później indyjskiej, która znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO), Jama Masjid - największy indyjski meczet, Raj Ghat - miejsce kremacji Mahatmy Gandhi’ego, słynne aleje Chandni Chowk z najstarszym bazarem, starymi domostwami i świątyniami, 72-metrowa wieża Qutab Minar z XII w. (najwyższy minaret indyjski, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO), grobowiec władcy mongolskiego Humayuna, Brama Indii postawiona w hołdzie żołnierzom indyjskim, przejazd przez dzielnicę dyplomatyczną (pałac prezydencki, budynki rządowe) oraz Connaught Place - serce New Delhi i gwarne centrum handlowe. Kolacja i nocleg w hotelu.

 
DZIEŃ 4:

Po śniadaniu wyjazd do Agry (4 godz. jazdy przez indyjską prowincję, egzotyczne krajobrazy i tradycyjne wioski). Po drodze przystanek w Sikandrze, gdzie znajduje się mauzoleum Akbara. Przyjazd do Agry. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.


DZIEŃ 5:

Po śniadaniu zwiedzanie Agra Fort - słynnych budowli pałacowych i świątynnych z XVI wieku, otoczonych wysokim na 20 metrów murem z czerwonego piaskowca. Następnie przejazd do jednego z siedmiu cudów świata - Tadż Mahal. Ta najsłynniejsza świątynia miłości została wybudowana w połowie XVII wieku przez cesarza Shah Jahan, jako dowód wielkiego uczucia do swojej żony. Zarówno twierdza, jak i Tadż Mahal znajdują się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wieczorem czas wolny. Kolacja i nocleg w hotelu.

 
DZIEŃ 6:

Po śniadaniu wyjazd do Radżastanu. To rejon niezwykle bogatej przeszłości i splendoru architektonicznego, pełen fantastycznych kolorów, pięknych pałaców, potężnych fortów i pustynnych pejzaży. Po drodze oglądanie Fatehpur Sikri - słynne opuszczone miasto, gdzie znajduje się kompleks fortów, pałaców i meczetów XVI-wiecznej stolicy imperium mongolskiego z grobowcem sufickiego pustelnika Salima Cisiego, który przepowiedział cesarzowi Akbarowi narodziny syna.

Zabytkowe budowle w stylu hindusko-muzułmańskim wpisane są na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przyjazd do Dżajpuru, czas wolny na wypoczynek lub zakupy, kolacja i nocleg w hotelu.

 
DZIEŃ 7:

Wcześnie rano, po śniadaniu, wyjazd do Amber Fort - niegdysiejszej siedziby maharadży stanu. Zwiedzanie oryginalnych budowli w stylu hindusko-muzułmańskim, zabytkowej świątyni Kali i Sali Zwycięstw. Wjazd na wzgórze na grzbiecie słonia. Po południu zwiedzanie Dżajpuru.

Obserwatorium Astronomiczne maharadży Jai Singha (największe i najlepiej zachowane spośród pięciu XVIII-wiecznych obserwatoriów na świecie), Pałac Wiatrów (1799 r., symbol miasta, 5-kondygnacyjna różowa budowla z wielką fasadą wypełnioną 953 oknami dla żon i dam dworu maharadży), Pałac Miejski (niegdyś rezydencja królewska), muzeum, oglądanie Pałacu na Wodzie. Kolacja i nocleg w hotelu.


DZIEŃ 8:

Po śniadaniu przejazd do Delhi. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na zakupy i odpoczynek. Kolacja i nocleg w hotelu.


DZIEŃ 9:

Po śniadaniu przejazd na lotnisko i odlot do Cochin w stanie Kerala. To najbardziej na południe wysunięty stan Indii - najpiękniejszy, najspokojniejszy i najbardziej zielony. Zachwyca sielską atmosferą i niespiesznym życiem pośród rzecznych rozlewisk, plantacji herbat, ogrodów przypraw, soczyście zielonych dolin i licznych rezerwatów przyrody, a także klimatem miast z ich świątyniami wszystkich wyznań, piaszczystymi plażami i najlepszymi w kraju ośrodkami starohinduskiej medycyny - ajurwedy.

Cochin to miasto-wizytówka Kerali, urokliwie usytuowane na kilku wysepkach połączonych mostami nad jeziorem, ma kolonialną atmosferę (sporo hotelików, rezydencji i klubów z minionych epok), unikatowe zabytki, szczyci się  wielokulturowością. Po zakwaterowaniu w hotelu czas wolny na odpoczynek, kolacja i nocleg.

   
DZIEŃ 10:

Po śniadaniu półdniowe zwiedzanie Cochin, dzielnica żydowska z zabytkową synagogą, Pałac Holenderski, kościół św. Franciszka z 1503 r. (św. Franciszek Ksawery założył w Cochin kolegium jezuickie, najstarszą i nieprzerwanie działającą świątynię chrześcijańską w Indiach), bazylika Santa Cruz, przejażdżka wzdłuż wybrzeża, gdzie można zobaczyć pracę rybaków stosujących oryginalne chińskie sieci, które są tu w powszechnym użyciu od XIV w. Wycieczka kończy się przy Fort Cochin.

Stąd można wyruszyć na spacer po urokliwych, wąskich uliczkach, gdzie przyklejone do siebie jasne domki, sklepiki, galerie sztuki i antykwariaty sąsiadują z hurtowniami przypraw, oryginalnymi knajpkami i… klubami krykieta. Najsłynniejszą częścią jest bulwar będący pozostałością po niegdysiejszych murach fortyfikacyjnych okalających miasto.

Tu rybacy szykują łodzie i chińskie sieci, tu sprzedają świeże ryby i owoce morza. Wieczorem pokaz tradycyjnego tańca Kathakali, który nawiązuje do mitycznych historii z Ramayany i Mahabharaty. Taniec, gesty, mimika, ruch rąk, palców i oczu opowiadają mityczne historie ze świętych ksiąg Indii. Kolacja i nocleg w hotelu.


DZIEŃ 11:

Po śniadaniu przejazd (ok. 4 godz.) do Thekkady - miasteczka będącego bramą do Periyar Widlife Sanctuary, jednego z największych indyjskich rezerwatów przyrody. Utworzono go by chronić największe żyjące tu stada tygrysów, a także słonie, bizony, leopardy, daniele, małpy i inne zwierzęta. Park znany jest z wyjątkowo malowniczej scenerii i dzikiej roślinności otaczającej tutejsze jezioro.

Po południu rejs po jeziorze Periyar. Relaksujące spotkanie z przyrodą. Woda, soczysta zieleń, kormorany wysiadujące na pniach, zwierzęta schodzące do wodopoju i cisza przerywana tylko odgłosami ptactwa. W drodze powrotnej wizyta na plantacji przypraw. Można będzie zobaczyć liście pieprzowe, powąchać oryginalną wanilię i zobaczyć curry. Zakwaterowanie w hotelu w Periyar, kolacja i nocleg.

 
DZIEŃ 12:

Po śniadaniu wycieczka (ok. 3 godz. jazdy) do Kumarakom, które jest początkiem cudownej krainy Backwaters. To określenie tutejszych rozlewisk, kanałów wodnych, rzek, malowniczych lagun i wysepek wokół jeziora Vembanad. Rozlewiska są bogactwem rejonu, stąd pochodzą najlepsze gatunki ryb i najokazalsze skorupiaki.

Tu też mieszka największa liczba gatunków ptactwa. Na brzegach, w skromnych ale nie nędznych gospodarstwach, toczy się normalne życie. Wokół rozlewisk stoją także hotele zbudowane z naturalnych materiałów, malowniczo wkomponowane w pejzaż, stylem nawiązujące do lokalnych tradycji architektonicznych. Zakwaterowanie w hotelu, czas na odpoczynek. Następnie spacer z lokalnym przewodnikiem przyrody po rezerwacie ptasim. Kolacja i nocleg w hotelu.


DZIEŃ 13:

Po śniadaniu przejazd do Alleppey i zaokrętowanie na dużej, komfortowej łodzi Kettuvalam. Niegdyś służyły one do transportu ryżu, dziś służą celom turystycznym i są odpowiednikiem pływających apartamentów. Każda łódź prowadzona jest przez doświadczonego motorniczego, ma sypialnię, łazienkę, kuchnię, taras z siedziskami i stołem.

A wszystko w naturalnych barwach i z wykorzystaniem naturalnych materiałów. Posiłki przygotowuje osobisty kucharz! Taki rejs to niebanalny wypoczynek w otoczeniu zmieniającej się dzikiej, tropikalnej przyrody i doskonała okazja do poznania warunków życia tutejszych osad. Kolacja i nocleg na łodzi.

  
DZIEŃ 14:

Śniadanie przygotowane przez kucharza na pokładzie łodzi. Poranny, krótki rejs do portu, następnie transfer na lotnisko w Cochin i przelot do Delhi, a następnie odlot do Polski przez jeden z portów europejskich.


PRZELOT:

Podane ceny obliczone są dla uśrednionych taryf biletów lotniczych, obowiązujących w okresie ważności cennika. W przypadku braku możliwości rezerwacji biletów lotniczych w przyjętych taryfach cena ostateczna imprezy może ulec zmianie. Ewentualna dopłata podlega akceptacji klienta. Wylot możliwy jest w dowolnej dacie oraz z dowolnego portu lotniczego, również zagranicznego.

  
DODATKOWE INFORMACJE:

Wycieczka obejmuje usługi anglojęzycznego przewodnika. Istnieje możliwość dopłaty do usług przewodnika polskojęzycznego (1800 zł za rezerwację). Uwaga! Usługi polskojęzycznego przewodnika tylko podczas częśći objazdu Złoty Trójkąt. Przewodnik polskojęzyczny nie leci do Kerali. Istnieje możliwość przedłużenia wycieczki objazdowej o wypoczynek w Kovalam. Impreza możliwa do realizacji dla dowolnej liczby uczestników. Przy rezerwacjach dla większej liczby osób możliwe są zniżki.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Biuro zastrzega sobie możliwość zmiany programu w przypadku, gdy zbyt późne lub za wczesne godziny lotu uniemożliwią pełną jego realizację. O wystąpieniu takiej sytuacji klienci będą każdorazowo informowani. W przypadku wystąpienia siły wyższej (warunki pogodowe, demonstracje, czasowe zamknięcie dróg itp.) - w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie klientów - Biuro zastrzega sobie możliwość zmiany programu podczas jego realizacji.
WIZY:

Przy wyjazdach do Indii wymagane są wizy. Uprawniają do dwukrotnego przekraczania granicy, dzięki czemu można odwiedzić także sąsiednie kraje. Najłatwiej jest uzyskać wizę w Ambasadzie Republiki Indii w Warszawie. Proces aplikacyjny należy rozpocząć na minimum 10 dni roboczych (około 2 tygodnie) przed planowaną datą wylotu. Do uzyskania wizy turystycznej wymagane są:

 • paszport ważny przez minimum rok (licząc od daty wylotu z Indii) z dwiema pustymi stronami na wizę
 • formularz wniosku wizowego, wypełniony w języku angielskim, wydrukowany i podpisany przez wnioskodawcę (dostępny na stronie interentowej indianvisaonline.gov.in/visa/, zakładka "Online Visa Application Registration")
 • kolorowa fotografia paszportowa (3,5 x 4,5 cm)
 • kserokopia biletu lotniczego i/lub potwierdzenie rezerwacji
 • opłata za wizę, wynosząca 232 zł

 

Cena już od 7668 PLN/os.


CENA NIE ZAWIERA:

 • Bilet lotniczy z opłatami lotniskowymi,
 • transport klimatyzowanym samochodem/autokarem,
 • zakwaterowanie w hotelach wg oferty,
 • wyżywienie wg oferty,
 • usługi anglojęzycznego przewodnika,
 • ubezpieczenie od KL, NNW, bagażu i chorób przewlekłych,
 • VAT.


CENA NIE ZAWIERA:

 • Opłaty wizowej,
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (85 USD - obowiązkowo płatne na miejscu u rezydenta),
 • dopłaty do usług polskojęzycznego przewodnika (1800 zł za rezerwację - Uwaga! Usługi polskojęzycznego przewodnika tylko podczas częśći objazdu Złoty Trójkąt),
 • zezwoleń na fotografowanie/filmowanie,
 • posiłków innych niż wymienione w programie,
 • napiwków,
 • wydatków własnych,
 • dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji.
Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.