Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Złoty Trójkąt + Nepal 13 dni

POLSKA - DELHI - SIKANDRA - AGRA - FATEHPUR SIKRI - JAIPUR - DELHI - KATHMANDU - PATAN - BHADGAON - DELHI - POLSKA

 

DZIEŃ 1:    

Wylot z Polski i przelot do Delhi przez jeden z portów europejskich.


DZIEŃ 2:

Przylot do Delhi, spotkanie z przedstawicielem Best Reisen Group. Transfer do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Kolacja i nocleg.


DZIEŃ 3:

Po śniadaniu zwiedzanie starej i nowej części Delhi: Czerwony Fort (były pałac szacha Dżachana, kwatera armii brytyjskiej, później indyjskiej, która znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO), Jama Masjid - największy indyjski meczet, Raj Ghat - miejsce kremacji Mahatmy Gandhi’ego, słynne aleje Chandni Chowk z najstarszym bazarem, starymi domostwami i świątyniami, 72-metrowa wieża Qutab Minar z XII w. (najwyższy minaret indyjski, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO), grobowiec władcy mogolskiego Humayuna, Brama Indii postawiona w hołdzie żołnierzom indyjskim, przejazd przez dzielnicę dyplomatyczną (pałac prezydencki, budynki rządowe) oraz Connaught Place - serce New Delhi i gwarne centrum handlowe. Kolacja i nocleg w hotelu.


DZIEŃ 4:

Po śniadaniu wyjazd do Agry (4 godz. jazdy przez indyjską prowincję, egzotyczne krajobrazy i tradycyjne wioski). Po drodze przystanek w Sikandrze, gdzie znajduje się mauzoleum Akbara. Przyjazd do Agry. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.


DZIEŃ 5:

Po śniadaniu zwiedzanie Agra Fort - słynnych budowli pałacowych i świątynnych z XVI wieku, otoczonych wysokim na 20 metrów murem z czerwonego piaskowca. Następnie przejazd do jednego z siedmiu cudów świata - Tadż Mahal. Ta najsłynniejsza świątynia miłości została wybudowana w połowie XVII wieku przez cesarza Shah Jahan, jako dowód wielkiego uczucia do swojej żony. Zarówno twierdza, jak i Tadż Mahal znajdują się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wieczorem czas wolny. Kolacja i nocleg w hotelu.

  
DZIEŃ 6:

Po śniadaniu wyjazd do Radżastanu. To rejon niezwykle bogatej przeszłości i splendoru architektonicznego, pełen fantastycznych kolorów, pięknych pałaców, potężnych fortów i pustynnych pejzaży. Po drodze oglądanie Fatehpur Sikri - słynne opuszczone miasto, gdzie znajduje się kompleks fortów, pałaców i meczetów XVI-wiecznej stolicy imperium mogolskiego z grobowcem sufickiego pustelnika Salima Cisiego, który przepowiedział cesarzowi Akbarowi narodziny syna.

Zabytkowe budowle w stylu hindusko-muzułmańskim wpisane są na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przyjazd do Dżajpuru, czas wolny na wypoczynek lub zakupy, kolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 7:

Wcześnie rano, po śniadaniu, wyjazd do Amber Fort - niegdysiejszej siedziby maharadży stanu. Zwiedzanie oryginalnych budowli w stylu hindusko-muzułmańskim, zabytkowej świątyni Kali i Sali Zwycięstw. Wjazd na wzgórze na grzbiecie słonia. Po południu zwiedzanie Dżajpuru.

Obserwatorium Astronomiczne maharadży Jai Singha (największe i najlepiej zachowane spośród pięciu XVIII-wiecznych obserwatoriów na świecie), Pałac Wiatrów (1799 r., symbol miasta, 5-kondygnacyjna różowa budowla z wielką fasadą wypełnioną 953 oknami dla żon i dam dworu maharadży), Pałac Miejski (niegdyś rezydencja królewska), muzeum, oglądanie Pałacu na Wodzie. Kolacja i nocleg w hotelu.
 

DZIEŃ 8:

Po śniadaniu przejazd do Delhi. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na zakupy i odpoczynek. Kolacja i nocleg w hotelu.


DZIEŃ 9:

Po śniadaniu przejazd do Delhi na lotnisko i odlot do Katmandu. Stolica Nepalu oczarowuje niezwykłymi pejzażami, atmosferą, mistycyzmem, urodą ogrodów, architekturą pałaców i świątyń oraz wyjątkowych budowli otoczonych niebosiężnymi szczytami. Po przylocie zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek lub spacery i zakupy. Kolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 10:

Po śniadaniu wycieczka do Bhadgaon (Bhaktapur) - miasta założonego w IX w., niegdysiejszej stolicy Nepalu, centrum średniowiecznej sztuki i architektury, ośrodka garncarstwa i tkactwa.  Zwiedzanie Siddha Pokhari - zabytkowy zbiornik wodny zbudowany przez króla Yakasha Malla, centralnie usytuowanego Durbar Square, gdzie znajduje się kilka starych, wspaniale zdobionych świątyń oraz Pałacu 55-ciu Okien z misternymi okiennicami i drzwiami.

Oglądanie Złotej Bramy i Bramy Lwa z kamiennymi posągami bóstw, zwiedzanie 5-cio piętrowej (najwyższej w Nepalu) świątyni Nyatapola dedykowanej bogini Lakszmi (wspaniałe płaskorzeźby). Następnie przejazd (6 km) do świątyni Changu Narayan poświęconej bóstwu Wisznu. To jedna z najstarszych hinduistycznych świątyń (IV w.) w Nepalu, wzniesiona na wzgórzu z piękną panoramą na Dolinę Katmandu.

W drodze powrotnej przystanek przy świątyni Pashupatinath (z zewnątrz, wstęp tylko dla wyznawców hinduizmu), malowniczo stojącej na brzegu świętej rzeki Bagmati. Tu palone są ciała zmarłych, a prochy wrzucane do rzeki. Budowla znana jest na świecie dzięki oryginalnej architekturze, ornamentom i złoceniom, jest celem pielgrzymek, wpisano ją na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie przejazd pod największą w świecie stupę Boudnath z 4 parami oczu Buddy. Ta niezwykła budowla jest symbolem Nepalu i celem pielgrzymek buddystów z całego świata. Kolacja i nocleg w hotelu.

 
DZIEŃ 11:

Po śniadaniu przejazd do Patan - Miasta Piękna, zbudowanego nad świętą rzeką Bagmati. Pośród średniowiecznych wąskich uliczek znajdują się wyjątkowe zabytki, okazałe stupy buddyjskie, świątynie hinduistyczne, pałace, klasztory, pagody. Powrót do hotelu w Katmandu, kolacja i nocleg.


DZIEŃ 12:

Po śniadaniu czas wolny. Można indywidualnie zwiedzać miasto, zrobić niepowtarzalne zakupy albo… wykupić przelot nad Mt. Everestem (w zależności od warunków pogodowych). Następnie zwiedzanie starego kompleksu świątynno-pałacowego Hanuman Dhoka - symbol królewskiego Nepalu. Strzeże go olbrzymia statua bóstwa-małpy Hanumana.

Wizyta w Domu Żywej Bogini Khumari z bogato zdobionymi drewnianymi balkonami i oknami. Rezyduje tu dziewczynka uważana za wcielenie bogini Taleju, wybierana podczas świąt, poddawana wcześniej różnym próbom, według ściśle określonych formuł. Przystanek przy drewnianej świątyni Kasthamandap oraz przy Swayambunath - ogromnej, najstarszej na świecie stupy (2 tys. lat) z charakterystyczną pozłacaną wieżyczką i z malunkami wszystkowidzących oczu Buddy. Stąd roztacza się piękna panorama na dolinę. Powrót na kolację i nocleg do hotelu.


DZIEŃ 13:

Po śniadaniu transfer na lotnisko w Katmandu, przelot do Delhi, a następnie odlot do Polski.


PRZELOT:

Podane ceny obliczone są dla uśrednionych taryf biletów lotniczych, obowiązujących w okresie ważności cennika. W przypadku braku możliwości rezerwacji biletów lotniczych w przyjętych taryfach cena ostateczna imprezy może ulec zmianie. Ewentualna dopłata podlega akceptacji klienta. Wylot możliwy jest w dowolnej dacie oraz z dowolnego portu lotniczego, również zagranicznego.

DODATKOWE INFORMACJE:

Wycieczka obejmuje usługi anglojęzycznego przewodnika. Istnieje możliwość dopłaty do usług przewodnika polskojęzycznego (1800 zł za rezerwację). Uwaga! Usługi polskojęzycznego przewodnika tylko podczas częśći objazdu Złoty Trójkąt. Przewodnik polskojęzyczny nie leci do Nepalu. Istnieje możliwość przedłużenia wycieczki objazdowej o wypoczynek w Goa lub Kovalam. Impreza możliwa do realizacji dla dowolnej liczby uczestników. Przy rezerwacjach dla większej liczby osób możliwe są zniżki.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Biuro zastrzega sobie możliwość zmiany programu w przypadku, gdy zbyt późne lub za wczesne godziny lotu uniemożliwią pełną jego realizację. O wystąpieniu takiej sytuacji klienci będą każdorazowo informowani. W przypadku wystąpienia siły wyższej (warunki pogodowe, demonstracje, czasowe zamknięcie dróg itp.) - w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie klientów - Biuro zastrzega sobie możliwość zmiany programu podczas jego realizacji.

 


WIZY:

Przy wyjazdach do Indii wymagane są wizy. Uprawniają do dwukrotnego przekraczania granicy, dzięki czemu można odwiedzić także sąsiednie kraje. Najłatwiej jest uzyskać wizę w Ambasadzie Republiki Indii w Warszawie. Proces aplikacyjny należy rozpocząć na minimum 10 dni roboczych (około 2 tygodnie) przed planowaną datą wylotu. Do uzyskania wizy turystycznej wymagane są:

 • paszport ważny przez minimum rok (licząc od daty wylotu z Indii) z dwiema pustymi stronami na wizę
 • formularz wniosku wizowego, wypełniony w języku angielskim, wydrukowany i podpisany przez wnioskodawcę (dostępny na stronie interentowej indianvisaonline.gov.in/visa/, zakładka "Online Visa Application Registration")
 • kolorowa fotografia paszportowa (3,5 x 4,5 cm)
 • kserokopia biletu lotniczego i/lub potwierdzenie rezerwacji
 • opłata za wizę, wynosząca 232 złPrzy wyjazdach do Nepalu wymagane są wizy. Można wyrobić je na lotnisku po przylocie do Kathmandu w cenie 30 USD. Ponadto należy posiadać kolorową fotografię paszportową, wypełniony wniosek wizowy (klienci otrzymują formularz na lotnisku) oraz jedną pustą stronę w paszporcie.


Cena już od 7828 PLN/os.

 

CENA ZAWIERA:

 • Bilet lotniczy z opłatami lotniskowymi,
 • transport klimatyzowanym samochodem/autokarem,
 • zakwaterowanie w hotelach wg oferty,
 • wyżywienie wg oferty,
 • usługi anglojęzycznego przewodnika,
 • ubezpieczenie od KL, NNW, bagażu i chorób przewlekłych,
 • VAT.

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • Opłaty wizowej, biletów ws
 • tępu do zwiedzanych obiektów (105 USD - obowiązkowo płatne na miejscu u rezydenta),
 • dopłaty do usług polskojęzycznego przewodnika (1800 zł za rezerwację - Uwaga! Usługi polskojęzycznego przewodnika tylko podczas częśći objazdu Złoty Trójkąt),
 • zezwoleń na fotografowanie/filmowanie,
 • posiłków innych niż wymienione w programie,
 • napiwków, wydatków własnych,
 • dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji.
Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.