Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Święte Miasta 8 dni

Delhi - Fathepur Sikri - Agra - Orcha - Khajuraho - Varanasi - Delhi
 

1 DZIEŃ:

Warszawa (Kraków, Gdańsk, Poznań, Wrocław) - Delhi
Zbiórka na lotnisku i przelot do Delhi.


2 DZIEŃ: 

Delhi
 Rano wizyta w Raj Ghat - miejscu kremacji Mahatmy Gandhiego, największym meczecie w Indiach - Jama Masjid i przejazd koło Czerwonego Fortu aż do najstarszej ulicy w Delhi Chandni Chowk. Po południu wizyta w Qutub Minar zbudowanego przez Qutub-ud-Din Aibek w 1199 roku, zwiedzanie mauzoleum Humayun's Tomb, nowoczesnej świątyni hinduistycznej Lakshminarayan Temple. Objazd po dzielnicy dyplomatycznej w New Delhi: siedziba Parlamentu, Brama do Indii, Pałac Prezydenta, Plac Connaught.  Wieczorem obiadokolacja w restauracji z muzyką indyjską. Powrót do hotelu na nocleg.

 

3 DZIEŃ:

Delhi - Fatehpur Sikri - Agra
Przejazd do Agra. Po drodze do Agra zwiedzanie Fatehpur Sikri - słynnego miasta - widma opuszczonego przez mieszkańców z powodu braku wody, stara stolica Imperium Mogołów. Miasto zostało założone przez Akbara dla uczenia narodzin jego syna Salima (przyszłego Jahangira). Budowle i pałace tego miasta widma są bardzo dobrze zachowane. Są zbudowane z fioletowego piaskowca i białego marmuru w stylu hindusko - mugolskim.

Do najważniejszych zabytków miasta należą: Wielki Meczet Jama Masjid, Wielka Brama i grobowiec szejka Salima Cziszti cały z białego marmuru, Pałac Birbala (harem), Pańci Mahal i Diwan-e Am. Po przybyciu do Agra zakwaterowanie w hotelu. Noc w hotelu.


4 DZIEŃ: 

Agra - Orcha
O wschodzie słońca wizyta w Taj Mahal - mauzoleum uznawanego za jeden z siedmiu cudów świata, wybudowane w XVII w. przez Wielkiego Mugoła Szach  Jahan dla uczczenia pamięci zmarłej ukochanej żony. Mauzoleum mieści się na brzegu Jamuny. Na wybudowanie tego ogromnego kompleksu trzeba było 20 lat pracy, ponad 20 tys. robotników i sumy równej 466 kg złota. Sam grób w całości został wykonany z białego marmuru inkrustowanego szlachetnymi kamieniami, które układają się we wzory kwiatowe i roślinne.

Według legendy Szach Jahan postanowił na przeciwległym brzegu, Jamuny wybudować sobie takie samo mauzoleum z czarnego marmuru. Niestety jego syn przerażony rozrzutnością ojca uwięził go w wieży w Czerwonym Forcie, z którego ojciec miał jedynie widok na swoje dzieło. Zwiedzanie Red Fort, czyli Czerwonego Fortu w Agra - słynnej twierdzy władców Mugolskich. Do wnętrza fortecy wchodzi się jedną z czterech bram. Wewnątrz znajdują się przepiękne budowle jak Moti Masjid, czyli Perłowy Meczet, Pałac Jahangira, Khas Mahal i słynna Wieża Więźniów, w której Aurangzeb uwięził swojego ojca (tego, który zbudował Taj Mahal). Przejazd do Orcha. Noc w hotelu.


5 DZIEŃ: 

Orcha – Khajuraho - Varanasi
Rano powitanie słońca nad rzeką Betwa – kadr z filmu Kamasutra. Po śniadaniu zwiedzanie miasteczka pełnego zabytków.
Orcha jest otoczona pętlą rzeki Betwa. Miasto zostało założone w 1531 roku przez władców Bundela. Do dzisiaj zachowały się zrujnowane Pałace, noszące imiona królewskich nałożnic: Raj Mahal, Jahangira Mahal i Rai Prawin Mahal, Pawilony, hamany, czyli łaźnie, świątynie: Jamraja, Cuturbhudz i bramy.

Zwiedzanie Świątynii Lakshmi Narajan z bardzo dobrze zachowanymi freskami. Potem przejazd do Khajuraho. Zwiedzanie zabytkowych świątyń. Khajuraho to wioska z 22 wspaniałymi świątyniami, poświeconych kultowi braministycznemu i dżinijskiemu, zbudowane przez królów dynastii Chandela między 950 a 1050 rokiem ne. Świątynie odznaczają się niezwykłą architekturą mającą przypominać Góry Meru (miejsce zamieszkania bogów).

Niezliczone rzeźby pokrywają ściany zewnętrzne świątyń, podczas gdy wewnątrz znajduje się tylko mroczne sanktuarium. Świątynie bramistyczne są ozdobione postaciami kobiet w frywolnych pozach, scenami z Kamasutry i awatarami. Po zdwidaniu transfer na dworzec i przejazd pociągiem sypialnym do Varanasi. Noc w pociągu.


6 DZIEŃ:

Varanasi – Sarnach – Varanasi
Wycieczka po mieście i zwiedzanie: Bharat Mata Temple z wielką wyrzeźbioną w marmurze mapą Indii, świątynia Durga Temple, Tulsi Manas Mandir, Najstarszego w Indiach Uniwersytetu hinduskiego Banaras University, Meczetu Wielkich Mugołów zbudowanego przez Aurangazeb na miejscu antycznej świątyni hinduistycznej. Wycieczka do Sarnach, głównego centrum Buddyzmu.

To właśnie w Sarnach 530 lat przed naszą erą Budda wygłosił pierwsze kazanie po osiągnięciu Oświecenia. Zwiedzanie stup buddyjskich: Dhamekh i Dharmarajika. Udział w wieczornych ceremoniach nad Gangesem. Noc w hotelu w Varanasi.

 
7 DZIEŃ: 

Varanasi - Delhi
O wschodzie słońca rejs łodzią nad rzeką Ganges, pielgrzymka z Ghat do Ghat. Ludzie z samego rana obmywają się w wodach Gangesu i modlą do wschodzącego słońca. Z łodzi można również obserwować dwa ghat’y: Manikarnika & Harishchandra, na których odbywają się rytualne kremacje, gdzie stos pogrzebowy pali w dzień i w nocy. Każdy pobożny Hindus wierzy, że zostać poddanym kremacji na Ghat’ach Gangesu pozwoli mu uwolnić się od cyklu narodzin i śmierci. Powrót do hotelu na śniadanie i transfer na lotnisko. Przelot samolotem do Delhi. Wieczór wolny. Noc w hotelu.


8 DZIEŃ: 

Delhi
Rano transfer na lotnisko międzynarodowe. Powrót do Polski.
 
Jest możliwość przedłużenia wycieczki o pobyt wypoczynkowy na Goa lub Kerala.
 

Cena już od 2999 PLN + 1289 USD
 


CENA ZAWIERA:

 • bilet na przelot Warszawa - Delhi - Warszawa
 • zakwaterowanie w hotelach 2,3,4 * w pokojach dwuosobowych
 • przejazdy klimatyzowanym busem,
 • polski pilot na całej trasie wycieczki
 • przewodnicy lokalni w każdym ze zwiedzanych miast
 • Ubezpieczenie indywidualne turystyczne na czas wyjazdu KL NNW
 • wszystkie opłaty za benzynę, drogowe i parkingowe
 • transfery na lotnisko, do hoteli
 • bilet na pociąg sypialny A2 Satna (Jhansi) - Varanasi
 • bilet na przelot samolotem Varanasi - Delhi
 • wiza indyjska
 • wyżywienie: śniadanie, obiadokolacja
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • wycieczka łodzią wzdłuż Gangesu o wschodzie słońca
 • udział w wieczornych ceremoniach nad Gangesem

 
DODATKOWE INFORMACJE:

Przyjmowanie zgłoszeń, wpłata pierwszej raty (za pierwszą ratę nasze biuro wykupuje bilety na przelot międzynarodowy w dwie strony - imienne dla każdego uczestnika wycieczki i bilety przesyłamy na maila jako gwarancja wykonania usługi), zakładanie rezerwacji, złożenie paszportu, wypełnionego wniosku wizowego, 2 fotografii. Wpłata pozostałej sumy na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy. Paszport musi być ważny co najmniej 12 miesięcy od daty zakończenia podróży i posiadać 2 wolne strony.

Jest możliwość wykupienia biletów na przelot międzynarodowy z innych miast Polski, proszę o wcześniejszy kontakt.
Przy wylotach z innych miast lub innego kraju jest możliwość dołączenia do grupy w Delhi, wówczas cena 2999 zł zostaje pomniejszona o koszt biletów na przelot międzynarodowy (wizę indyjską można wykupić za naszym posrednictwem, ubezpieczenie turystyczne na kraje egzotyczne jest obowiązkowe).

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.