Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Birma - wycieczka objazdowa, Niesamowita Birma

Tasa wycieczki objazdowej:

Rangun - Bagan - Góra Popa - Bagan - Ayeyarwaddy - Mandalay - Mingun - Amarapura - Sagiang - Ava - Heho - Pindaya - Inle - Rangun - Kyaikhtiyo - Bago - Rangun


Dzień 1.
Wylot z Warszawy do Rangun


Dzień 2. Rangun.
Przylot do Rangun w godzinach wieczornych, transfer do hotelu, odpoczynek  po trudach podróży.


Dzień 3. Rangun.
Śniadanie. Udamy się na wycieczkę ukazującą historię miasta i jego zabytki nie tylko kolonialne, które pozostały po panowaniu Brytyjczyków, ale również te, których historia sięga 2000 lat. Zobaczymy świątynię Sule Paya, która była wielokrotnie przebudowywana, a nawet całkowicie odbudowywana. Główna stupa osiąga 46 m wysokości i nazywana jest „Kyaik Athok”, co dosłownie oznacza „stupa, gdzie znajduje się święta relikwia włosa”.

Odwiedzimy Świątynię Shwedagon Paya, położoną w kompleksie świątynnym, który wybudowany został w północnej części miasta na wzgórzu Singuttara (58 m n.p.m.) przez lud Mon. Niestety częste trzęsienia ziemi niszczyły świątynię, która była wielokrotnie odbudowywana. Obecny kształt zawdzięcza przebudowie z roku 1769. Nocleg w Rangun.


Dzień 4. Rangun - Bagan.
Po śniadaniu przelot do Bagan - mistycznego miasta - księstwa, zabytkowego kompleksu uznanego za jeden z siedmiu cudów współczesnego świata. Wiele z zachowanych zabytków miasta to świątynie, stupy i klasztory. Strefa archeologiczna obejmuje kilkanaście wiosek, w których przez ponad 200 lat, począwszy od 1057 r., pagańscy władcy wybudowali ok. 5 tys. świątyń ku czci Buddy. W chwili objęcia panowania nad tym regionem, założyciel pagańskiej dynastii, wybitny monarcha Anawratha, przywiózł ze sobą wielu rzemieślników, artystów, mnichów i święte księgi załadowane na 30 słoni.

Zobaczymy świątynię Ananda z dwoma śladami stóp Buddy, Shwezandaw z pięciokondygnacyjną stupą, Shwezigon - złotą pagodę w tradycyjnym kształcie dzwonu, Wetkyi-in-Gubyaukgyi oraz XIII-wieczną świątynię skalną z interesującymi freskami. Wieczorem udamy się do tradycyjnej wioski, gdzie będzie można zaopatrzyć się w miejscowe pamiątki. Powrót do hotelu.


Dzień 5. Bagan - Góra Popa - Bagan.
Po śniadaniu udamy się w podróż w pobliże góry Popa - nieczynnego już wulkanu, na  szczycie którego, ponad 1 km od właściwego krateru - Taung Kalat, znajduje się świątynia buddyjska Popa Taung Kalat - miejsce uznawane przez mieszkańców Birmy za święte. Nazwa popa pochodzi z sanskrytu i oznacza słowo kwiat. Aby dojść do świątyni należy pokonać dokładnie 777 schodów pod blaszanym zadaszeniem, po którym skaczą małpy, na które należy uważać, ponieważ z chęcią zabierają turystom nie tylko jedzenie, ale i rozmaite przedmioty. Po południu powrót do Bagan. Po krótkim odpoczynku udamy się na wycieczkę rowerową, aby zobaczyć zachód słońca na jednym z zewnętrznych tarasów świątyni Shwezandaw, skąd roztacza się niepowtarzalny widok - setki okazałych i maleńkich świątyń, oświetlonych magicznym o tej porze dnia światłem. Powrót do hotelu.


Dzień 6. Bagan - Ayeyarwaddy.
Po śniadaniu udamy się na przystań, z której popłyniemy wzdłuż  Ayeyarwaddy podziwiając życie toczące się wokół rzeki. Jest to najdłuższa rzeka w kraju, już w VI wieku wykorzystywana do handlu i transportu. Po rozbudowie sieci kanałów nawadniających stała się ważnym szlakiem handlowym dla Imperium Brytyjskiego w czasie, kiedy Birma była pod panowaniem brytyjskim.Zobaczymy uprawy ryżu wzdłuż brzegów rzeki. W wodach Ayeyarwaddy żyje wiele gatunków zwierząt takich jak: delfiny, rekiny rzeczne, a nawet krokodyle. Wieczorem powrót do hotelu i nocleg.


Dzień 7. Bagan - Mandalay - Mingun.
Po śniadaniu udamy się na lotnisko, skąd polecimy do Mandalay, które było ostatnią stolicą Myanmaru przed ustanowieniem kolonii brytyjskiej, będące do dziś centrum religijnym kraju. Przejazd do hotelu. Blisko 60% mnichów pochodzi z Mandalay i okolic, a ilość klasztorów i dziedzictwo kulturowe robią ogromne wrażenie. Zwiedzanie miasta, m.in. słynne Pagody - Mahamuni Paya oraz Kuthodaw Paya zwana „największą księgą świata”, w której 729 marmurowych płyt, pokrytych inskrypcjami, umieszczonych jest w oddzielnych stupach.

Wycieczka łodzią do Mingun, jednej z najciekawszych historycznych miejscowości leżących nad rzeką Ayeyarwaddy. Wizyta w niezwykłych pagodach - Pondawhpaya i Settawya oraz Mingun, mieszczącej legendarny dzwon ważący 101 ton, będący jednym z największych na świecie. Zwiedzanie klasztoru Mahaghadayon, największęgo na terenie Birmy, który po dzień dzisiejszy zamieszkuje ponad 1000 mnichów. Na koniec podziwianie mostu U Bein, będącego najdłuższym mostem tekowym na świecie. Powrót do Mandalay. Nocleg. Wizyta na lokalnym targu i na koniec dnia podziwianie zachodu słońca ze wzgórza Mandalay. Nocleg.


Dzień 8. Mandalay - Amarapura - Sagaing - Ava.
Śniadanie. Udamy się do Amarapury, z przystankiem w lokalnym zakładzie rzemieślniczym, gdzie będzie można zakupić pamiątki. Następnie udamy się w kierunku pagody Kaunghmudaw pochodzącej z XV w. oraz wzgórza Sagaing - ze wszystkich stron usianego stupami. Dalej, przejedziemy do starej stolicy królewskiej INWA (AVA) - nazywanej "Miastem Klejnotów". Potem miejscową taksówką (zaprzęg konny) odwiedzimy Nanmyint Watch Tower, pozostałości budynku pałacu nazywanego "Krzywą Wieżą z Ava". Miasto zostało założone w 1364 roku przez króla Thadominbya, po zdobyciu Królestwa Sikongu (Sagaing) przez Szanów. Ava była stolicą Królestwa Ava, następnie dynastii Taungngu oraz dynastii Konbaung dwukrotnie. Na koniec dnia udamy sięna najdłuższy most tekowy na świecie, skąd będziemy podziwiać zachód słońca. Powrót do hotelu.


Dzień 9. Mandalay - Heho - Pindaya.
Po śniadaniu udamy się na lotnisko skąd polecimy do Heho. Po przylocie zmienimy środek transportu i pojedziemy do Pindaya zobaczyć słynne jaskinie. Wapienne jaskinie są trzy, jednak tylko jedna jest otwarta do zwiedzania. Nazwa jaskini wzięła się od pająka i naturalnie wiąże się z nią legenda. Główna jaskinia ma 150 m długości i kryje w sobie ok. 9000 wizerunków Buddy w formie rzeźb, posążków i obrazów. Niektóre wykonane są ze złota, inne  są tylko pozłacane, odlane z brązu lub wyrzeźbione z drewna tekowego. Obok świątyni obejrzymy lokalny warsztat produkujący papier wykonany z kory morwy i tradycyjne parasolki, które są używane przez mnichów w całym kraju. Transfer do hotelu.


Dzień 10. Inle.
Po śniadaniu udamy się na wycieczkę po jeziorze Inle, położonym 1328 m n.p.m. Na jeziorze wzniesiono na palach całe wioski obejmujące szkoły, klasztory i hotele. Mieszkańcy przemieszczają się płaskodennymi czółnami, a gdy trzeba udać się gdzieś dalej lub przetransportować większe ładunki używają łodzi motorowych. Po południu wizyta w pagodach Phaung Daw Oo, Inpawkhon i Ngaphechaung (znany również jako Klasztor Skaczącego Kota) z pięknymi antycznymi posągami Buddy. Zachód słońca na jeziorze, nocleg w hotelu. Podczas naszego rejsu zrobimy krótką przerwę w manufakturze jedwabiu, a następnie wizyta w warsztacie, gdzie powstają tradycyjne łodzie oraz birmańskie cygara - zwane cheroot. Powrót do hotelu.


Dzień 11. Inle.
Kontynuujemy podróż nad jeziorem Inle, które jest jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych w Birmie, za sprawą ludności Intha - plemienia pochodzenia Mon, zamieszkujące głównie brzegi oraz pływające wioski na tym jeziorze. Po śniadaniu wycieczka łodzią po jeziorze - wioska Indein na południu jeziora, piękna okolica Alaung Sitthou ze stupami częściowo pokrytymi przez roślinność, pływająca wioska Ywama - jakby śródmieście jeziora, gdzie co 5 dni organizowany jest pływający targ, pływające ogrody, słynni "nożni wioślarze", lokalne życie wiejskie oraz lokalne warsztaty tkackie, kowalskie, tytoniowe. Powrót do hotelu.


Dzień 12. Rangun - Kyaikhtiyo.
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Rangun, a następnie przejazd do pagody Kyaikhtiyo w stanie Mon, znanej również jako Złota Skała. To jedno z trzech najważniejszych (obok Pagody Szwedagon w Rangunie i Świątyni Buddy Mahamuni w Mandalaj) miejsc pielgrzymek birmańskich buddystów. Powrót do hotelu.


Dzień 13. Kyaikhtiyo - Bago - Rangun.
Po śniadaniu zobaczymy wschód słońca nad Złotą Skałą. Następnie udamy się w podróż do Bago. Obecna nazwa miasta pochodzi od mońskiego słowa bagow (piękny). Zobaczymy Pagodę Shwemawdaw należącą do najświętszych miejsc Dolnej Birmy. Przewyższa o 16 m Szwedagon i jest najwyższą stupą w Mjanmie, wybudowaną nie później niż w XIV w. Następnie zobaczymy Posąg Buddy Shwethalyaung. Ten największy w Pegu posąg leżącego Buddy został niespodziewanie odkryty w 1881r. przez Brytyjczyków w dżungli na zachód od miasta w trakcie poszukiwania laterytu dla powstającej obok linii kolejowej. Na koniec udamy się do Pałacu Kanbawzathadi - repliki pałacu wybudowanego dla króla Bayinnaunga, spalonego w czasie rewolty z 1599 r. Powrót do Rangun. Nocleg.


Dzień 14. Rangun.
Śniadanie. Czas wolny. Transfer na lotnisko i wylot do Warszawy.

Cena: +/- 8.400 PLN - zapytaj o termin wycieczki

Cena zawiera:

 • przelot Warszawa - Rangun - Warszawa z  przesiadkami,
 • opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW
 • zakwaterowanie w hotelach 3* z klimatyzacją
 • wyżywienie: śniadania w formie bufetu
 • transport klimatyzowanymi autokarami
 • zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów)
 • serwis wykwalifikowanego polskiego pilota

Cena nie zawiera:

 • dopłaty do zakwaterowania w pokoju pojedynczym
 • dopłaty do obiadokolacji
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów - obowiązkowe ok. 300 USD/os. - płatne na miejscu pilotowi
 • zwyczajowych napiwków dla bagażowych, kierowców, przewodników - ok. 20 USD/os.
 • kosztów uzyskania wizy birmańskiej 50 USD/os
 • pośrednictwa wizowego 100 PLN/os.

 

 

Tagi: Birma wycieczka objazdowa, zwiedzanie Rangun, wycieczka do Bagan, Inle, zwiedzanie Birmy, Indochiny, Azja wycieczki

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.