Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Birma, Kambodża 16 dni

1 DZIEŃ:

Warszawa - Rangun

Spotkanie grupy na MDL im. F. Chopina  w Warszawie– halaodlotów przy stanowisku odpraw. Przelot do jednego z azjatyckich portów lotniczych, a następnie do Rangunu.


2 DZIEŃ:

Rangun

Przylot do Rangunu - stolicy Birmy do 2005 roku. Transfer do hotelu. Czas wolny. Nocleg.
 
3 DZIEŃ:

Rangun

Śniadanie.Zwiedzanie RANGUNU: kompleksu Shwedagon Paya w skład którego wchodzi główna, imponująca, pozłacana stupa o wysokości 98 m oraz ponad 80 innych budowli, Muzeum Narodowego, pagody Chauk Htat Gyi (Odpoczywającego Buddy) i Sule. Nocleg w Rangunie.
 
4 DZIEŃ:

Rangun - Mandalaj

Śniadanie. Transfer na lotnisko, przelot do Mandalaj.Przylot, zwiedzanie królewskiego miasta MANDALAJ: Fortu, pagody Kuthodaw – „największej księgi świata”, w której przechowuje się tablice z całym kanonem buddyjskim, pagody Mahamuni, drewnianego klasztoru Shwenandaw Kyaung, który stanowił część pałacu króla Mindona Mina. Podziwianie panoramy miasta ze wzgórza Mandalaj. Nocleg.
 
5 DZIEŃ:

Mandalaj – Amarapura – U Bein – Ava - Mandalaj
Śniadanie. Zwiedzanie starożytnych miast w okolicy Mandalaj: dawnej stolicy Birmy AMARAPURA – pagód Pahtodawgyi i Kyauktawgyi, Mahaghandayon - największego w Birmie drewnianego klasztoru, U Bein - najdłuższego na świecie mostu wykonanego z drzewa tekowego. Przejazd do AVA, zwiedzanie dawnej stolicy Górnej Birmy.Nocleg w Mandalaj.
 
6 DZIEŃ:

Mandalaj - Pagan

Śniadanie. Całodzienna podróż stateczkiem z Mandalaj do Paganu. Transfer do hotelu, nocleg w Paganie.
 
7 DZIEŃ:

Pagan

Śniadanie.  PAGAN (lista UNESCO) - starożytne miasto, gdzie na przestrzeni około 40 km2 zachowało się ponad 2 000 świątyń. Zwiedzanie słynnej świątyni Anandy, świątyni Htilominlo, pagody Shwezigon (wzoru dlapóźniejszych stup), masywnej świątyni Dhammayangyi wzniesionej z cegły, świątyń Sulamani, Myazedi, Myinkaba Kubyaukki i położonej nad brzegiem rzeki Irawadi - Bupaya, podziwianie panoramy Paganu z tarasu jednej ze świątyń. Nocleg w Paganie.
 
8 DZIEŃ:

Pagan – Jezioro Inle

Śniadanie. Transfer na lotnisko, przelot do Heho, przejazd nad Jezioro INLE, malowniczo otoczone wioskami zbudowanymi na palach.Rejs łódkami po jeziorze, oglądanie rybaków słynących z nietypowego sposobu wiosłowania nogą. Odwiedziny w klasztorze Nga Phe Kyaung znanym z pokazów skaczących kotów.Zakwaterowanie w hotelu położonym nad brzegiem jeziora. Nocleg.
 
9 DZIEŃ:

Jezioro Inle – Kak – Ku – Jezioro Inle

Śniadanie. Całodzienna wycieczka do położonego w południowych Stanach Shan unikalnego kompleksu Kak – Ku składającego się z ponad 2.000 stup. Kompleks ten dopiero od niedawna został udostępniony do zwiedzania dla turystów zagranicznych oraz wielu Birmańczyków. Powrót na nocleg nad Jezioro Inle.
 
10 DZIEŃ:

Jezioro Inle - Rangun

Śniadanie. Rejs po Jeziorze Inle – obserwowanie toczącego się na wodzie życia, oglądanie „pływającego targu” i „pływających ogrodów”. Po południu transfer na lotnisko, przelot do Rangunu. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
 
11 DZIEŃ:

Rangun – Bangkok – Siem Reap (Kambodża)

Śniadanie. Transfer na lotnisko, przelot do Bangkoku a następnie do Kambodży, do SIEM REAP. Transfer do hotelu. Nocleg.
 
12-13 DZIEŃ:

Angkor Wat, Kulen

Śniadanie. Zwiedzanie zespołu kamiennych świątyń ANGKOR (lista UNESCO), powstałych w czasach Imperium Khmerów między IX a XIV w. Świątynie położone są malowniczo w dżungli na obszarze około 100 km2. Zwiedzanie Angkor Wat będącego arcydziełem architektury światowej, uznanego za największą sakralną budowlę na świecie.

Przejazd przez Bramę Południową, oglądanie świątyń Bayon, z których spogląda na zwiedzających dwieście szesnaście twarzy z tajemniczym uśmiechem, Tarasu Słoni, z którego oglądano publiczne ceremonie i parady, Tarasu Króla Trędowatego, którego zewnętrzne mury ozdabiają siedzące Apsary – niebiańskie tancerki, Ta Prom –świątyni, w której pozostałości kamiennych budowli przeplatają się z ogromnymi korzeniami drzew. Przejazd do jednego z najważniejszych historycznych miejsc w Kambodży- święte góry KULEN, gdzie przybywają na pielgrzymkę setki Khmerów. Nocleg w hotelu.
 
14 DZIEŃ:

Siem Reap – Phnom Penh

Śniadanie. Zwiedzanie świątyń położonych poza kompleksem Angkor. Po południu transfer na lotnisko, przelot do stolicy Kambodży Phnom Penh położonej przy ujściu rzeki Tonie Sap do Mekongu. Nocleg.
 
15 DZIEŃ:

Phnom Penh - Warszawa

Śniadanie. Zwiedzanie PHNOM PENH: Pałac Królewski, będący oficjalną siedzibą króla Kambodży na terenie którego znajduje się Srebrna Pagoda, Muzeum Narodowego z bezcenną kolekcją rękodzieła oraz rzeźby khmerskiej, Pomnika Niepodległości upamiętniającego ofiary wojny oraz Tuol Sleng - muzeum zbrodni popełnionych przez reżim Pol Pota. Transfer na lotnisko, przelot do jednego z azjatyckich portów lotniczych, a następnie do Warszawy.
 
16 DZIEŃ:

Warszawa

Przylot do Warszawy.
 
Cena już od 6950 PLN + 1990 USD/os.

 

CENA OBEJMUJE:

 • przelot na trasie Warszawa – Rangun, Phnom Penh-Warszawa (przez jeden z europejskich i azjatyckic portów lotniczych)
 • przeloty w Birmie i Kambodży, przejazdy mikrobusem lub autokarem z klimatyzacją zgodnie z programem w Birmie i Kambodży z uwagi na zły stan kolei i dróg dla podniesienia standardu imprezy i komfortu podróży wprowadziliśmy  tylko przeloty samolotami.
 • zakwaterowanie w hotelach ***/**** w pokojach 2 os. z łazienką i klimatyzacją (z wyjątkiem hotelu na  jez. Inle) Nad jeziorem Inle zakwaterowanie w resorcie zbudowanym na wzór tradycyjnych domów birmańskich.
 • śniadania w większości w formie bufetu
 • opiekę pilota na całej trasie oraz pilotów lokalnych
 • ubezpieczenie (KL, NW, bagaż)
 • VAT


CENA OBEJMUJE:

 • wiz do Birmy ( w przypadku wizy do Birmy 20 USD płatne na granicy + 10 USD płatne u kontrahenta ) i Kambodży ok. 25 USD
 • opłaty lotniskowej w Birmie i Kambodży ok. 50 USD
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 120 USD
 • zwyczajowych napiwków ok. 4 USD dziennie
 • opłat za ewentualne imprezy fakultatywne oraz ewentualnych opłat za filmowanie i fotografowanie


Dopłata do pokoju 1–osobowego  490 USD*
 
 
UWAGA: obowiązuje ochrona antymalaryczna.

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.