Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Chiny - Makau - Hongkong 17 dni

1 DZIEŃ:

Warszawa – Pekin

Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku odpraw. Przelot do Pekinu.

2 DZIEŃ:

Pekin

Przylot do Pekinu. Zakwaterowanie (uwaga w przypadku przylotu w godzinach rannych – najpierw realizowany jest program zwiedzania, zakwaterowanie - po czasie rozpoczęcia doby hotelowej). Zwiedzanie PEKINU - Letni Pałac Cesarski (lista UNESCO) będący jednym z najwspanialszych zabytków Pekinu. Lamaistyczna Świątynia Yonghegong (w miarę dostępności) – wyjątkowy przykład tybetańskiej wersji buddyzmu a jednocześnie była rezydencja następcy tronu. Obiadokolacja. Przejazd w pobliże wioski olimpijskiej – krótki postój na zdjęcia. Nocleg w Pekinie.

3 DZIEŃ:

Pekin – Wielki Mur Chiński – Grobowce Mingów - Pekin

Śniadanie. Wycieczka do BADALING , gdzie znajdują się najlepiej zachowane fragmenty Wielkiego Muru Chińskiego (lista UNESCO). Po drodze wizyta w centrum hodowli pereł słodkowodnych. Przejazd na teren położonej w pobliżu nekropolii Cesarzy z Dynastii Ming (lista UNESCO) – wizyta na terenie jednego z grobowców, spacer legendarną Drogą Duchów. Kolacja - słynna Kaczka po Pekińsku połączona z degustacją tradycyjnego chińskiego alkoholu. Nocleg w Pekinie.

4 DZIEŃ:

Pekin – Xi’an

Śniadanie. Zwiedzanie Zakazanego Miasta – Zimowego Pałacu Cesarskiego (lista UNESCO), który jest największym i najlepiej zachowanym zabytkowym kompleksem na terenie Chin. Spacer po Placu Tiananmen – Bramy Niebiańskiego Spokoju, zwiedzanie Świątyni Nieba (lista UNESCO) na terenie której znajduje się Pawilon Modłów o Pomyślne Zbiory. Wizyta w Centrum Chińskiej Medycyny Naturalnej. Kolacja. Transfer na dworzec kolejowy, przejazd nocnym pociągiem /sleeping przedziały 4-osobowe/ do Xi’an.

5 DZIEŃ:

Xi’an

Przyjazd do Xi’an. Śniadanie. Zwiedzanie najsławniejszego obecnie muzeum na terenie Chin - ARMII TERAKOTOWEJ (lista UNESCO). Następnie zwiedzanie XI’AN - dawnej stolicy Chin, będącej głównym miastem na słynnym Szlaku Jedwabnym: Pagody Dzikich Gęsi, Wielkiego Meczetu wokół którego zachował się oryginalny charakter Dzielnicy Islamskiej. Kolacja – słynny bankiet pierożkowy. Nocleg.

6 DZIEŃ:

Xi’an – Luoyang

Śniadanie. Spacer po historycznych Murach Miejskich. Przejazd szybkim pociągiem malowniczą trasą do Luoyang, prowadząca przez charakterystyczne dla tego rejonu wąwozy lessowe. Spacer po Starym Mieście. Kolacja. Nocleg w Luoyang.

7 DZIEŃ:

Luoyang – Groty Longmen - Klasztor Szaolin - Suzhou

Śniadanie. Zwiedzanie GROT LONGMEN (lista UNESCO) przekształconych w świątynie buddyjskie, ze wspaniałymi posągami i płaskorzeźbami z V – XII w. Następnie zwiedzanie słynnego KLASZTORU SZAOLIN miejsca narodzin Kung -fu – chińskiej sztuki walki. Zwiedzanie kompleksu klasztornego i tzw. Lasu Stup, gdzie pochowani zostali najznakomitsi mnisi z Szaolin. Kolacja. Transfer na dworzec kolejowy, przejazd nocnym pociągiem /sleeping przedziały 4-osobowe/ do Suzhou.

8 DZIEŃ:

Suzhou.

Przyjazd do SUZHOU nazywanego "Wenecją Wschodu". Wczesny obiad i transfer do hotelu. Zwiedzanie Ogrodu Pokornego Zarządcy i Ogrodu Mistrza Sieci. Wizyta w fabryce jedwabiu oraz jej części muzealnej. Spacer po malowniczej uliczce Santang. Kolacja. Nocleg.

9 DZIEŃ:

Suzhou – Zhouzhuang - Szanghaj

Śniadanie. Przejazd do historycznej wodnej wioski Zhouzhuang. Przejażdżka łódkami po malowniczych kanałach. Przejazd do Szanghaju. Zwiedzanie SZANGHAJU nazwanego „Paryżem Wschodu”; handlowej stolicy Chin, Ogrodu Yuyuan, Starego Miasta. Spacer po słynnym bulwarze Bund. Kolacja z występami folklorystycznymi w restauracji prowadzonej przez jedną z mniejszości narodowych. Nocleg w Szanghaju.

10 DZIEŃ:

Szanghaj – Guilin

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Szanghaju: Plac Ludowy, Świątynia Nefrytowego Buddy. Wjazd na wieżę telewizyjną Oriental TV Tower lub wieżę Jin Mao ( najwyższy hotel świata), z której roztacza się piękna panorama miasta. Transfer na lotnisko, przelot do Guilin – miasta położonego wśród krasowych gór o niesamowitych kształtach. Przylot do Guilin, późna kolacja, transfer do hotelu. Nocleg.

11 DZIEŃ:

Guilin – rejs po rzece Li – Yangshuo - Guilin

Śniadanie. Rejs statkiem wycieczkowym po RZECE LI wśród przepięknych krasowych wzgórz. Obiad w czasie rejsu. Spacer po YANGSHUO, jednym z najpopularniejszych wśród turystów miast w Chinach. Piękne krajobrazy nad rzeką Yulong. Powrót na nocleg do Guilin. Kolacja.

12 DZIEŃ:

Guilin – Longji Titian – Guilin

Śniadanie. Wzgórze Fubo. Przejazd do LONGJI TITIAN – podziwianie tarasów ryżowych wspinających się na wysokość 800 m.n.p.m. stanowiących szczyt osiągnięć inżynierskich. Wizyta w tradycyjnej wiosce mniejszości narodowych. Kolacja, nocleg w Guilin.

13 DZIEŃ:

Guilin – Kanton – Makau

Śniadanie. Transfer na lotnisko, przelot do Kantonu. Zwiedzanie KANTONU: Akademia Rodziny Chen – rozległy kompleks budynków świątynnych z niezwykłymi, bogato rzeźbionymi dachami charakterystycznymi dla południa Chin. Obiad – tradycyjne kantońskie przekąski Dimsum. Spacer po wyspie Shamian. Przejazd autokarem do granicy z Macau. Przekroczenie granicy. Przejazd do Makau. Zakwaterowanie, nocleg.

14 DZIEŃ:

Makau

Śniadanie. Zwiedzanie MAKAU - Świątyni Kun Lam, dawnego kościoła św. Pawła, cytadeli (lista UNESCO), Muzeum Makau, w którym można obejrzeć wystawy poświęcone największym osiągnięciom cywilizacji chińskiej oraz historii Makau, wyspy Taipa. Obiadokolacja. Nocleg.

15 DZIEŃ:

Makau - Hongkong

Śniadanie. Przejazd promem do HONGKONGU, zwiedzanie Ocean Park z największym na świecie akwarium, Port Wiktorii wjazd na Wzgórze Wiktorii skąd roztacza się piękny widok na miasto i zatokę. Wizyta w Aberdeen, porcie Jamesa Bonda (dla osób chętnych fakultatywnie możliwość przejażdżki sampanem). Obiadokolacja . Nocleg.

16 DZIEŃ:

Hongkong - Warszawa

Śniadanie. Czas wolny. Transfer na lotnisko. Odlot do Polski.

17 DZIEŃ:

Warszawa

Przylot do Warszawy

 

Cena już od 6790 PLN + 1590 USD/os.


CENA ZAWIERA:

 • przelot na trasie Warszawa – Pekin, Hongkong - Warszawa (przez jeden z europejskich portów lotniczych)
 • przeloty w Chinach, przejazdy pociągami; Pekin – Xi’an – Luoyang – Suzhou /sleeping przedziały 4-osobowe/ oraz Xi’an - Luoyang (miejsca miękkie siedzące) prom Makau-Hongkong, przejazdy autokarem lub mikrobusem z klimatyzacją zgodnie z programem
 • zakwaterowanie w hotelach ****/*** w pokojach 2 os. z łazienkami i klimatyzacją
 • śniadania w większości w formie bufetu, obiady lub kolacje zgodnie z programem z wliczoną w cenę jedną szklanką napoju (na terenie ChRL) w tym specjalne kolacje (Pekin – słynna Kaczka po Pekińsku, Xi’an – bufet pierożkowy, kolacja z występami folklorystycznymi w Szanghaju, rejs po rzece Li z obiadem)
 • wizę do Chin
 • opiekę pilota na całej trasie oraz pilotów lokalnych
 • ubezpieczenie (KL, NW, bagaz)
 • VAT


CENA NIE ZAWIERA:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (około 320 USD – płatne po przylocie do Pekinu)
 • dodatkowych napojów do obiadów i kolacji
 • zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników, bagażowych ok. 4 USD dziennie
 • opłat za ewentualne imprezy fakultatywne oraz ewentualnych opłat za filmowanie i fotografowanie


Dopłata do pokoju 1-osobowego: 480 USD

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.