Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Chiny 10 dni

1 DZIEŃ:

Warszawa

Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku odpraw. Przelot do Pekinu.
 
1 DZIEŃ:

Pekin

Przylot do Pekinu. Zakwaterowanie (uwaga w przypadku przylotu w godzinach rannych – najpierw realizowany jest program zwiedzania, zakwaterowanie po czasie rozpoczęcia doby hotelowej). Zwiedzanie PEKINU - Letni Pałac Cesarski (lista UNESCO) będący jednym z najwspanialszych zabytków Pekinu. W trakcie zwiedzania – obiad. Transfer do hotelu, czas na odpoczynek, nocleg.
 
3 DZIEŃ:

Pekin – Wielki Mur Chiński – Grobowce Mingów – Pekin

Śniadanie. Przejazd na teren położonej w pobliżu nekropolii Cesarzy z Dynastii Ming (lista UNESCO) – wizyta na terenie jednego z grobowców, spacer legendarną Drogą Duchów. Wycieczka do BADALING, gdzie znajdują się najlepiej zachowane fragmenty Wielkiego Muru Chińskiego (lista UNESCO) – jedynej budowli na Ziemi widocznej z kosmosu. Wizyta w Centrum Hodowli Pereł –krótka prezentacja i możliwość zakupów. Powrót do Pekinu, po drodze przystanek na terenie obiektów olimpijskich m. in. stadion „Ptasie Gniazdo”. Kolacja - słynna Kaczka po Pekińsku, nocleg w Pekinie.  Opcjonalnie : przedstawienie teatr Kung Fu Story lub spektakl Opery Pekińskiej.
 
4 DZIEŃ:

Pekin – Xian

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie miasta: Tian An Men – Placu Bramy Niebiańskiego Spokoju oraz Zimowego Pałacu Cesarskiego czyli tzw. Zakazanego Miasta. Świątynia Nieba wraz z Pawilonem Modłów o Pomyślne Zbiory- symbolem Pekinu. Kolacja. Przejazd nocnym pociągiem do Xian (miejsca sypialne, przedziały 4 osobowe, klimatyzacja).
 
5 DZIEŃ: 

Xian

Przyjazd do Xi’an. Transfer do hotelu, śniadanie. Zwiedzanie najsłynniejszego obecnie muzeum na terenie Chin - ARMII TERAKOTOWEJ (lista UNESCO),która miała towarzyszyć cesarzowi Qin Shihuang w życiu pozagrobowym. Wizyta z lokalnej fabryce glinianych figurek produkowanych tak jak przed ponad 2 tysiącami lat. Przejazd i zwiedzanie Huaqing - kompleksu parkowo –pałacowego. Chwila relaksu przy posągu cesarskiej konkubiny z dynastii Tang i fontannie z gorącym mineralnym źródłem. Powrót do Xian. Kolacja – słynny bankiet pierożkowy. Nocleg. Opcjonalnie: spektakl z czasów dynastii Tang.
 
6 DZIEŃ:

Xian – Suzhou

Śniadanie. zwiedzanie XI’AN - dawnej stolicy Chin, będącej głównym miastem na Szlaku Jedwabnym: Wielkiego Meczetu położonego w XIV wiecznym centrum dzielnicy islamskiej. Spacer uliczkami pełnymi małych sklepików z wyrobami chińskiego rzemiosła ludowego. Czas wolny na lokalnym targu przy Wieży Bębnów.

Spacer po średniowiecznych murach miejskich otaczających miasto. Zwiedzanie Lasu Steli – kamiennych tablic pełniących funkcję obwieszczeń i memoriałów w m.in. stela Nestorian – pierwszych chrześcijan przybyłych do Chin już w I w.n.e. Następnie park i Wielka Pagoda Dzikiej Gęsi – świątynia buddyjska w centrum miasta. Kolacja. Transfer na stację i przejazd nocnym pociągiem do Suzhou. (miejsca sypialne, przedziały 4 osobowe).
 
7 DZIEŃ:

Suzhou - Hangzhou

Przyjazd do Suzhou. Transfer na śniadanie. Zwiedzanie miasta: Ogród Pokornego Zarządcy – znakomity przykład perfekcji w chińskiej sztuce projektowania ogrodów. Wizyta w Fabryce Jedwabiu – możliwość obejrzenia procesu produkcji oraz dokonania zakupów w przyfabrycznym sklepie. Przejazd autokarem do Hangzhou. Spacer po zabytkowej uliczce Lilly Street. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Wieczorem (opcjonalnie): udział w barwnym, muzycznym spektaklu, w scenerii nocnego jeziora Zachodniego.
 
8 DZIEŃ:

Hangzhou – Shanghai

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie miasta: tarasy Lonjing wraz z plantacją herbaty, Wieża Sześciu Harmonii. Przejażdżka łodziami po Jeziorze Zachodnim, stanowiącym główną atrakcję miasta. Krótka wycieczka rowerowa i spacery wzdłuż brzegów jeziora. Przejazd autokarem do Szanghaju. Zakwaterowanie. Kolacja. Nocleg.
 
9 DZIEŃ:

Szanghaj

Śniadanie. Zwiedzanie tego najbardziej „europejskiego” miasta nazywanego niegdyś „Paryżem Orientu”. Ogrody Yu Yuan i Stare Miasto. Ulica Nanjing Road. Przejazd podwodnym tunelem do nowoczesnej dzielnicy Pudong. Możliwość wjazdu (opcja ) na taras widokowy wieży Jin Mao – obecnie najwyższego hotelu świata (sieci Hyatt) lub wieży telewizyjnej zwanej Perłą Orientu. Obiad. Wieczorem: Opcjonalnie: rejs widokowy po rzece Huang Pu.
 
10 DZIEŃ:

Szanghaj - Warszawa

Śniadanie. Przejazd na lotnisko pojazdem lewitującym na poduszce magnetycznej MAGLEV (obecnie najszybszy pociąg świata m/h). Odlot do Warszawy. Przylot do Warszawy.
 

Cena już od 5890 PLN + 595 USD

 

CENA OBEJMUJE:

 • przelot na trasie Warszawa – Pekin, Szanghaj- Warszawa (przez jeden z europejskich portów lotniczych)
 • przejazdy pociągami; Pekin – Xi’an – Suzhou /sleeping przedziały 4-osobowe/
 • przejazdy autokarem lub mikrobusem z klimatyzacją zgodnie z programem
 • zakwaterowanie w hotelach ****/*** w pokojach 2 os. z łazienkami i klimatyzacją
 • śniadania w większości w formie bufetu, obiady lub kolacje zgodnie z programem z wliczoną w cenę jedną szklanką napoju (na terenie ChRL) w tym specjalne kolacje w: Pekin – słynna Kaczka po Pekińsku - Xi’an – bufet pierożkowy
 • wizę do Chin
 • opiekę pilota na całej trasie oraz pilotów lokalnych
 • ubezpieczenie (KL, NW, bagaz)
 • VAT

 
CENA OBEJMUJE:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (około USD – płatne po przylocie do Pekinu)
 • dodatkowych napojów do obiadów i kolacji
 • zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników, bagażowych ok. 4 USD dziennie
 • opłat za ewentualne imprezy fakultatywne oraz ewentualnych opłat za filmowanie i fotografowanie

 
Dopłata do pokoju 1-osobowego: 250 USD

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.