Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Chiny, Tybet i rejs po rzecw Jangcy 17 dni

1 DZIEŃ:

Warszawa – Pekin

Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku odpraw. Przelot do Pekinu.

2 DZIEŃ:

Pekin

Przylot do Pekinu. Zakwaterowanie (uwaga w przypadku przylotu w godzinach rannych – najpierw realizowany jest program zwiedzania, zakwaterowanie - po czasie rozpoczęcia doby hotelowej). Zwiedzanie PEKINU - Letni Pałac Cesarski (lista UNESCO) będący jednym z najwspanialszych zabytków Pekinu. Lamaistyczna Świątynia Yonghegong (w miarę dostępności) – wyjątkowy przykład tybetańskiej wersji buddyzmu. Przejazd w pobliże wioski olimpijskiej – krótki postój na zdjęcia. Obiadokolacja. Nocleg.

3 DZIEŃ:

Pekin – Wielki Mur Chiński – Grobowce Mingów - Pekin

Śniadanie. Wycieczka do BADALING, gdzie znajdują się najlepiej zachowane fragmenty Wielkiego Muru Chińskiego (lista UNESCO). Po drodze wizyta w centrum hodowli pereł słodkowodnych – „Świat Pereł. Przejazd na teren położonej w pobliżu nekropolii Cesarzy z Dynastii Ming (lista UNESCO) – wizyta na terenie jednego z grobowców, spacer legendarną Drogą Duchów. Kolacja - słynna Kaczka po Pekińsku połączona z degustacją tradycyjnego chińskiego alkoholu. Nocleg w Pekinie.

4 DZIEŃ:

Pekin – Xi’an

Śniadanie. Zwiedzanie Zakazanego Miasta – Zimowego Pałacu Cesarskiego (lista UNESCO), który jest największym i najlepiej zachowanym zabytkowym kompleksem na terenie Chin. Spacer po Placu Tiananmen - Niebiańskiego Spokoju, zwiedzanie Świątyni Nieba (lista UNESCO) na terenie której znajduje się Pawilon Modłów o Pomyślne. Wizyta w Centrum Chińskiej Medycyny Naturalnej. Kolacja. Transfer na dworzec kolejowy, przejazd nocnym pociągiem /sleeping przedziały 4-osobowe/ do Xi’an.

5 DZIEŃ:

Xi’an

Przyjazd do Xi’an. Transfer do hotelu. Śniadanie. Zwiedzanie najsławniejszego obecnie muzeum na terenie Chin - ARMII TERAKOTOWEJ (lista UNESCO). Kolacja. Nocleg.

6 DZIEŃ:

Xi’an

Śniadanie. Zwiedzanie XI’AN - dawnej stolicy Chin, będącej głównym miastem na słynnym Szlaku Jedwabnym: Pagody Dzikiej Gęsi, murów miejskich, Wielkiego Meczetu wokół którego zachował się oryginalny charakter Dzielnicy Islamskiej, Muzeum Historycznego uważanego za jedno z najlepszych muzeów na terenie Chin. Kolacja – słynny bankiet pierożkowy oraz udział w kolorowym przedstawieniu „ Muzyka i tańce z czasów Dynastii Tang”. Nocleg.

7 DZIEŃ:

Xi’an - Lhasa (Tybet)

Śniadanie. Transfer na lotnisko, przelot do TYBETU. Przejazd malowniczą drogą do LHASY, przekroczenie górnego biegu rzeki świętej rzeki Tsangpo – jej indyjska część znana jest jako Brahmaputra. Wjazd do stolicy Tybetu. Zwiedzanie letniej rezydencji Dalaj Lamy – Pałacu Norbulingka. Kolacja. Nocleg.

8 DZIEŃ:

Lhasa

Śniadanie. Zwiedzanie największej atrakcji Lhasy - Pałacu Potala, dawnej siedziby tybetańskiego rządu i zimowej rezydencji Dalaj Lamy, następnie zwiedzanie jednego z najświętszych miejsc Tybetu - świątyni Jokhang oraz Klasztoru Sera. Kolacja. Nocleg.

9 DZIEŃ:

Lhasa – jezioro Jamdrok – Gyantse

Śniadanie. Wyjazd poza Lhasę. Przejazd w kierunku przełęczy Gampa La ( 4800 m.n.p.m.). Podziwianie wspaniałych górskich krajobrazów. Krótki postój nad świętym jeziorem JAMDROK. Dalszy przejazd przez przełęcz Karo La (wys. 5150m.n.p.m.) do Gyantse – trzeciego co do wielkości starego handlowego miasta Tybetu. Zwiedzanie położonego na wzgórzu fortu Dzong. Kolacja i nocleg w Gyantse.

10 DZIEŃ:

Gyantse – Lhasa

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie GYANTSE – zbudowanego w XV w. klasztoru Pelkor Chode i unikalnej 32-metrowej stupy Kumbum ( symbol Gyantse) zbudowanej na planie koła. Powrót do Lhasy. Kolacja z pokazem tańców tybetańskich, nocleg.

11 DZIEŃ:

Lhasa – Chongqing

Śniadanie. Transfer na lotnisko, przelot do Chongqing. Przylot, zwiedzanie CHONGQING – metropolii Syczuanu. Spacer po Ciqikou – uliczce przypominającej dawne czasy miasta i jego historię. Wizyta w Parku Erling. Kolacja. Nocleg.

12 DZIEŃ:

Chongqing – Groty Dazu – Chongqing

Śniadanie. Przejazd do DAZU zwiedzanie jednego z najsłynniejszych i najpiękniejszych w Chinach skupisk grot w których umieszczono około 50 tysięcy buddyjskich posągów wykonanych między VII a XII w (lista UNESCO). Obiad. Powrót do Chongqing, zaokrętowanie na statku. Nocleg.

13 DZIEŃ:

Rejs po Jangcy – Fengdu

Śniadanie. Rozpoczęcie rejsu po TRZECH PRZEŁOMACH RZEKI JANGCY. Po południu – zejście na ląd, zwiedzanie FENGDU zwanego “Miastem Duchów”. Powrót na statek, kontynuacja rejsu. W czasie dnia: obiad i kolacja na statku. Nocleg.

14 DZIEŃ:

Rejs po Jangcy – Trzy Przełomy: Qutang, Wu i Xiling

Śniadanie. Przepłynięcie przez PRZEŁOM QUTANG, PRZEŁOM WU – zwany Wąwozem Czarownic, gdzie statek przemieszcza się pomiędzy osiągającymi około tysiąca metrów skałami oraz PRZEŁOM XILING. W czasie dnia: obiad i kolacja na statku.

15 DZIEŃ:

Yichang – Szanghaj

Śniadanie. Dopłynięcie w pobliże słynnej ZAPORY NA RZECE JANGCY. Zakończenie rejsu w YICHANG. Przejazd do Wuhan. Przelot samolotem do Szanghaju. Kolacja. Nocleg.

16 DZIEŃ:

Szanghaj

Śniadanie. Zwiedzanie SZANGHAJU: Świątyni Nefrytowego Buddy, Ogrodu Yuyuan, Starego Miasta, na którym znajduje się jedna z najstarszych i najsłynniejszych herbaciarni w Szanghaju. Przejazd do nowoczesnej dzielnicy Pudong. Wjazd na wieżę telewizyjną Oriental TV Tower lub Jin Mao – najwyższy hotel świata, z których roztacza się piękna panorama miasta, spacer po słynnym bulwarze Bund. Kolacja z występami folklorystycznymi i degustacja lokalnego wina ryżowego. Opcjonalnie : Rejs widokowy po rzece Huandpu. Nocleg.

17 DZIEŃ:

Szanghaj - Warszawa

Transfer na lotnisko, odlot do Warszawy. Przylot do Warszawy

Cena już od 6790 PLN + 1950 USD/os.


CENA OBEJMUJE:

 • przelot na trasie Warszawa – Pekin, Szanghaj - Warszawa (przez jeden z europejskich portów lotniczych)
 • zakwaterowanie w hotelach ****/*** w pokojach 2 os z łazienką i klimatyzacją
 • przeloty w Chinach: Xi’an – Lhasa – Chongqing, Wuhan – Szanghaj, przejazdy pociągami Pekin – Xi’an (przejazd nocny - sleeping, przedziały 4-osobowe), autokarem lub mikrobusem z klimatyzacją zgodnie z programem
 • rejs po rzece Jangcy statkiem 4* kabiny 2-osobowe z łazienkami i klimatyzacją
 • śniadania w większości w formie bufetu, obiady i kolacje wg programu, w czasie rejsu śniadania, obiady i kolacje
 • specjalne kolacje: słynna Kaczka po Pekińsku w Pekinie, bufet pierożkowy w Xi’an, kolacja z występami folklorystycznymi w Szanghaju
 • bilet wstępu na barwny spektakl „ Muzyka i Tańce z czasów Dynastii Tang” w Xi’an
 • wizę do Chin
 • opiekę pilota na całej trasie oraz pilotów lokalnych
 • ubezpieczenie (KL, NW, bagaż)
 • VAT


CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (około 280USD – płatne po przylocie do Pekinu), dodatkowych napojów do obiadów i kolacji
 • zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników, bagażowych ok. 4 USD dziennie
 • opłat za ewentualne imprezy fakultatywne oraz ewentualnych opłat za filmowanie i fotografowanie


Dopłata do pokoju 1-osobowego: 350 USD
Dopłata do kabiny 1-osobowej: 290 USD

Istnieje możliwość dopłaty do kabiny o podwyższonym standardzie:

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.