Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Emiraty Arabskie - siedem życzeń

DUBAJ – ABU DHABI – AL AIN – FUJAIRAH – MUSSANDAM (OMAN) – SHARJAH  - AJMAN - HATTA

Dzień 1.
Warszawa - Dubaj Wylot z lotniska Okęcie w Warszawie. Wieczorny przylot do Dubaju, spotkanie z pilotem i rozpoczęcie programu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Nocleg w Dubaju.


Dzień 2.
Dubaj Po śniadaniu zwiedzanie Dubaju - stolicy handlu, symbolu arabskiego sukcesu. Dubaj jest miastem, które harmonijnie łączy tradycję z nowoczesnością. Wycieczkę rozpoczynamy od przystanku przy słynnym hotelu Burj Al Arab. Następnie przejazd do meczetu Jumeirah (bez zwiedzania wnętrza świątyni) - jednego z największych w całych Emiratach, który łączy średniowieczną tradycję Fatimidi z nowoczesną islamską architekturą. Następnie przejazd do usytuowanej na wschodnim wybrzeżu dzielnicy Burj Dubaj gdzie zobaczymy zespół budowli wzniesionych na początku XX stulecia przez irańskich kupców - Bastakiję, gdzie znajdują się "wieże wiatru". Następnie zobaczymy Fort Fahidi, uznawany za najstarszy budynek w Dubaju (zamknięty w piątki). Obecnie mieści się tu Muzeum Historii.  Przepłyniemy Dubai Creek wodna taksówką i odwiedzimy słynny  rynek złota (gold souk) i na targ przypraw. Po południu przejazd do centrów handlowych Mall of Emirates i Dubai Mall z możliwością wejścia (dodatkowo płatne 40 USD/os. – wymagana wcześniejsza rezerwacja) do Burj Khalifa (Burj Dubaj) – 829 m, jeden z największych budynków świata. Nocleg w Dubaju.


Dzień 3.
Dubaj – Abu Dhabi Po śniadaniu przejazd przez Jebel Ali do Abu Dhabi – stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. To ultra nowoczesne miasto jest położone na wyspie. Szczyci się dużą liczbą nowoczesnych drapaczy chmur, ale również ogrodów i parków.  Dzięki temu jest uważane za najbardziej zielone miasto regionu. Trudno uwierzyć, że jeszcze 50 lat temu był tu tylko fort i wioska ocieniona kilkoma palmami! Zobaczymy Wielki Meczet Szejka Zayeda – jeden największych na świecie – a następnie ekskluzywny hotel Emirates Palace. Następnie wizyta w Wiosce Dziedzictwa i lunch w jednej z najlepszych restauracji Abu Dhabi. Przejazd przez wyspę Saadiyat – strefy kulturalnej, gdzie w przyszłości powstanie m. in. kopia Luwru i Muzeum Guggenheima – na wyspę Yas, gdzie znajduje się największy na świecie park tematyczny Ferrari oraz tor Formuły 1. Nocleg w Abu Dhabi.


Dzień 4.
Abu Dhabi – Al Ain Po śniadaniu przejazd do Al Ain, nazywanego miastem – ogrodem Emiratów. W tym miejscu od wieków zatrzymywały się karawany. Po drodze zatrzymamy się w Hili – pustynnych wykopaliskach archeologicznych (znaleziska sprzed 5000 lat), a następnie wizyta w Muzeum Al. Ain, gdzie zobaczymy eksponaty wydobyte w Hili. Po lunchu zwiedzanie Muzeum Pałacowego Al. Ain  Szejka Zayeda. Na koniec wizyta na targu wielbłądów – jednego z największych na Bliskim Wschodzie. Nocleg w Al Ain.


Dzień 5.
Al Ain – Fujairah Po śniadaniu przejazd wschodnim wybrzeżem przez rolnicze tereny Al. Dhaid do Masafi, gdzie zatrzymamy się na rynku. Następnie przejazd przez Dibba i wybrzeżem do wioski Badiyah, gdzie zobaczymy najstarszy meczet w Emiratach – Badiyah z XV w. Lunch w lokalnej restauracji i czas na kąpiel w wodach Oceanu Indyjskiego. Następnie przejazd przez Khor Fakkan do Fujairah – stolicy emiratu o tej samej nazwie, gdzie zobaczymy 300 letni Fort Fujairah. Po drodze zobaczymy również górski fort Bitnah, zbudowany dla kontroli okolicznych przełęczy. Nocleg w Fujairah.


Dzień 6.
Fujairah – Mussandam (Oman) - Dubaj Po śniadaniu wycieczka w okolice Półwyspu Musandam w Omanie (wizy nie są wymagane). Wcześnie rano wyjeżdżamy z hotelu i kierujemy się na północ, trasą wśród malowniczego górskiego krajobrazu, do granicy między Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi a Omanem. W porcie rybackim Dibba zaokrętujemy się na rejs, podczas którego będziemy mogli podziwiać rozsiane po wybrzeżu kamienne domy, wioski rybackie (m. in. wioskę i plażę Haffa) oraz malownicze skały i jaskinie. Opalaniu na pokładzie będą towarzyszyły kąpiele, nurkowanie z fają i wędkowanie tradycyjnym „sprzętem” Omańczyków. Na zakończenie rejsu, na pokładzie serwowany jest lunch, napoje i owoce. Po południu powrót do portu w Dibba i przejazd do hotelu w Dubaju.


Dzień 7.
Dubaj – Sharjah Po śniadaniu wyjazd na wycieczkę do Sharjah – stolicy następnego odwiedzanego emiratu, ogłoszonej w 1998 r. przez Unesco kulturalną stolicą świata arabskiego. Podczas wycieczki zobaczymy dwa emiraty Sharjah i Ajman. Najpierw wizyta w Fort Ajman i miejscowym muzeum,, następnie przejazd do Sharjah i zwiedzanie centrum miasta z fortem Al. Hisn i tradycyjnymi domami zbudowanymi z koralowca. Wizyta na najstarszym bazarze Emiratów – Al Arsah Souq, i najbardziej popularnym – Blue Souq, na koniec wycieczki postój przy Meczecie Króla Faisala, zbudowanym na cześć króla Arabii Saudyjskiej. Po południu wycieczka do Hatty - desert safari (dodatkowo płatne 45 USD/os.). Samochodami terenowymi pojedziemy w kierunku gór Hajar, przekraczając malownicze pustynne doliny wyschniętych rzek (tzw. Wadi – zimą wypełnione wodą). Następnie zwiedzanie wioski Hatta – najstarszy fort z XVI, tradycyjny system irygacyjny, dom szejka Hatty. W drodze powrotnej przez góry Hattar i piaskowe wydmy, zatrzymamy się na farmie wielbłądów. O zachodzie słońca dotrzemy do obozowiska na pustyni, gdzie zostaniemy przywitani w stylu arabskim – kawą. Następnie kolacja – orientalny Buffet i barbecue (sałatki, specjały kuchni arabskiej, napoje bezalkoholowe w cenie, dodatkowo płatne napoje alkoholowe i fajka wodna - shisha). Dla chętnych – „tatuaże” z henny i przejażdżka na wielbłądzie. Powrót do Dubaju na nocleg.


Dzien 8.
Dubaj - Warszawa Po śniadaniu przejazd na lotnisko i zakończenie programu. Wylot powrotny do Polski. Lądowanie na lotnisku Chopina w Warszawie.

Cena: 5.000 PLN/os.

Cena zawiera:

 • przelot na trasie Warszawa - Dubaj - Warszawa (możliwe z przesiadkami)
 • opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW
 • zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach dwuosobowych z łazienką i klimatyzacją
 • śniadania w formie bufetu,
 • lokalny transport klimatyzowanymi autokarami lub minibusami
 • serwis wykwalifikowanego polskiego pilota

Cena nie zawiera:

 • dopłaty do obiadokolacji
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego
 • wycieczek obowiązkowych - ok. ok. 230-250 USD/os. płatne na miejscu pilotowi
 • wycieczek fakultatywnych (wejście do Burj Khalifa - konieczne zgloszenie w Polsce na 3 dni przed wylotem, płatność na miejscu; kolacja na safari) - ok. 85 USD/os. płatne na miejscu pilotowi
 • zwyczajowych napiwków dla pilotów, przewodników i kierowców - ok. 10 USD/os. na dzień
 • kosztu promesy wizowej

 

 

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.