Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Emiraty Arabskie - złoto pustyni

TRASA: DUBAJ - SHARJAH – AJMAN – ABU DHABI – AL AIN – MUSSANDAM – HATTA

Dzień 1.
Warszawa - Dubaj Wylot z lotniska Okęcie w Warszawie. Wieczorny przylot do Dubaju, spotkanie z pilotem i rozpoczęcie programu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie.


Dzień 2.
Dubaj Po śniadaniu zwiedzanie Dubaju - stolicy handlu, symbolu arabskiego sukcesu. Dubaj jest miastem, które harmonijnie łączy tradycję z nowoczesnością. Wycieczkę rozpoczynamy od przystanku przy słynnym hotelu Burj Al Arab. Następnie przejazd do meczetu Jumeirah (bez zwiedzania wnętrza świątyni) - jednego z największych w całych Emiratach, który łączy średniowieczną tradycję Fatimidi z nowoczesną islamską architekturą. Następnie przejazd do usytuowanej na wschodnim wybrzeżu dzielnicy Burj Dubaj gdzie zobaczymy zespół budowli wzniesionych na początku XX stulecia przez irańskich kupców - Bastakiję, gdzie znajdują się "wieże wiatru".

Następnie zobaczymy Fort Fahidi, uznawany za najstarszy budynek w Dubaju (zamknięty w piątki). Obecnie mieści się tu Muzeum Historii.  Przepłyniemy Dubai Creek wodna taksówką i odwiedzimy słynny  rynek złota (gold souk) i na targ przypraw. Na zakończenie przejedziemy wzdłuż plaży Jumeirah w pobliżu sławnej Wyspy Palmy. Rzut oka na Dubai Marina i przystanek przy Burj Dubai – najwyższym budynku świata. Wieczorem dla chętnych (fakultatywnie) rejs i kolacja Dhow cruise - przejażdżka tradycyjną drewniana łodzią arabską po Dubai Creek, przy akompaniamencie muzyki na żywo. Wieczorem powrót do hotelu i nocleg.


Dzień 3.
Sharjah – Ajman Po śniadaniu wyjazd do sąsiadujących z Dubajem emiratów Sharjah i Ajman. Przejazd przez tzw. Plac Kultury, Muzeum Ajman w Forcie Szejków (zamknięte w piątki), przejazd reprezentacyjną Aleja Corniche, dzielnica Pałacowa, przystań, dzielnica dziedzictwa i niebieski bazar – z czasem wolnym na zakupy. Po południu powrót do Dubaju i czas wolny.


Dzień 4.
Dubaj – Abu Dhabi – Al Ain Po śniadaniu przejazd przez Jebel Ali – największy na świecie port stworzony przez człowieka, do Abu Dhabi – stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. To ultra nowoczesne miasto jest położone na wyspie. Szczyci się dużą liczbą nowoczesnych drapaczy chmur, ale również ogrodów i parków.  Dzięki temu jest uważane za najbardziej zielone miasto regionu. Trudno uwierzyć, że jeszcze 50 lat temu był tu tylko fort i wioska ocieniona kilkoma palmami! Przejazd do Al Ain, nazywanego miastem – ogrodem, wizyta na targu wielbłądów, Muzeum Al. Ain, a następnie Pałac Muzeum Szejka Zayeda. Przerwa na lunch (we własnym zakresie) w Centrum Handlowym Al Ain. Następnie wizyta w Oazie Al Ain i obserwacja tradycyjnego systemu nawadniania – Falaj. Po południu powrót do Dubaju i nocleg.


Dzień 5.
Dubai – Mussandam (Oman) Po śniadaniu czas wolny. Dla chętnych (fakultatywnie) wycieczka w okolice Półwyspu Musandam w Omanie (wizy nie są wymagane). Wcześnie rano wyjeżdżamy z hotelu i kierujemy się na północ, trasą wśród malowniczego górskiego krajobrazu, do granicy między Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi a Omanem. W porcie rybackim Dibba zaokrętujemy się na rejs, podczas którego będziemy mogli podziwiać rozsiane po wybrzeżu kamienne domy, wioski rybackie (m. in. wioskę i plażę Haffa) oraz malownicze skały i jaskinie. Opalaniu na pokładzie będą towarzyszyły kąpiele, nurkowanie z fają i wędkowanie tradycyjnym „sprzętem” Omańczyków. Na zakończenie rejsu, na pokładzie serwowany jest lunch, napoje i owoce. Po południu powrót do portu i transfer powrotny do hotelu.


Dzień 6.
Dubaj Po śniadaniu czas wolny na plażowanie, zakupy, lub wycieczki fakultatywne.


Dzień 7. 
Dubai - Hatta i desert safari Po śniadaniu czas wolny. Dla chętnych (fakultatywnie) Hatta Safari - wyjazd do 200 letniej wioski Hatta. Samochodami terenowymi pojedziemy w kierunku gór, przekraczając malownicze pustynne doliny wyschniętych rzek (tzw. Wadi – zimą wypełnione wodą). Następnie zwiedzanie wioski Hatta – najstarszy fort z XVI, tradycyjny system irygacyjny, dom szejka Hatty. Nastęnie przejedziemy przez Hatta Wadi - koryto rzeki okresowej, które wije się pośród gór, zasilając gdzieniegdzie zielone oazy i małe zbirniki wodne.

Po drodze lunch, a następnie powrót do hotelu trasą przez pustynne wydmy. Po południu Desert Safari (fakultatywnie) - wyjazd w kierunku Hatta i Omanu. Wjzad na bezkresna pustynię i szaleńcza (ale w pełni bezpieczna) jazda samochodami terenowymi po piaszczystych wydmach. Na zakończenie zatrzymamy się na farmie wielbłądów, żeby zobaczyć z bliska te "pustynne okręty". O zachodzie słońca postój na sesje fotograficzną.

Następnie dotrzemy do obozowiska na pustyni, gdzie zostaniemy przywitani w stylu arabskim – lokalną kawą. Następnie kolacja – orientalny bufet i barbecue (sałatki, specjały kuchni arabskiej, napoje bezalkoholowe w cenie, dodatkowo płatne napoje alkoholowe i fajka wodna - shisha). Dla chętnych – „tatuaże” z henny i przejażdżka na wielbłądzie. Po kolacji przejazd do Dubaju i nocleg.


Dzien 8.
Dubaj - Warszawa Po śniadaniu przejazd na lotnisko i zakończenie programu. Wylot powrotny do Polski. Lądowanie na w Warszawie.

Cena: 4.500 PLN/os.

Cena zawiera:

 • przelot na trasie Warszawa - Dubaj Muscat - Warszawa (możliwe z przesiadkami)
 • opłaty lotniskowe
 • ubezpieczenie KL, NNW
 • zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach dwuosobowych z łazienką i klimatyzacją
 • śniadania w formie bufetu,
 • lokalny transport klimatyzowanymi autokarami lub minibusami
 • serwis wykwalifikowanego polskiego pilota

Cena nie zawiera:

 • dopłaty do obiadokolacji
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego
 • kosztów wycieczek - obowiązkowe ok. ok. 200-250 USD/os., płatne pilotowi na miejscu
 • kosztów wycieczek - fakultatywne (wejście do Burj Khalifa - konieczne zgloszenie w Polsce na 3 dni przed wylotem, płatność na miejscu; Dhow Cruise, Hatta Safari, Desert Safari, Musandam Cruise) 290 USD/os., płatne pilotowi na miejscu
 • zwyczajowych napiwków dla pilotów, przewodników i kierowców - ok. 10 USD/os. na dzień
 • kosztu promesy wizowej - 75 USD/os.
Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.