Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Emiraty Arabskie + Oman

Dzień 1.
Warszawa - Dubaj Wylot z lotniska Chopina w Warszawie. Przylot do Dubaju, spotkanie z pilotem i rozpoczęcie programu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie.


Dzień 2.
Dubaj Po śniadaniu zwiedzanie Dubaju - stolicy handlu, symbolu arabskiego sukcesu. Dubaj jest miastem, które harmonijnie łączy tradycję z nowoczesnością. Wycieczkę rozpoczynamy od przystanku przy słynnym hotelu Burj Al Arab. Następnie przejazd do meczetu Jumeirah (bez zwiedzania wnętrza świątyni) - jednego z największych w całych Emiratach, który łączy średniowieczną tradycję Fatimidi z nowoczesną islamską architekturą.

Następnie przejazd do usytuowanej na wschodnim wybrzeżu dzielnicy Burj Dubaj gdzie zobaczymy zespół budowli wzniesionych na początku XX stulecia przez irańskich kupców - Bastakiję, gdzie znajdują się "wieże wiatru". Następnie zobaczymy Fort Fahidi, uznawany za najstarszy budynek w Dubaju (zamknięty w piątki).

Obecnie mieści się tu Muzeum Historii.  Przepłyniemy Dubai Creek wodna taksówką i odwiedzimy słynny  rynek złota (gold souk) i na targ przypraw. Na zakończenie przejedziemy wzdłuż plaży Jumeirah w pobliżu sławnej Wyspy Palmy. Rzut oka na Dubai Marina i przystanek przy Burj Dubai – najwyższym budynku świata. Dla chętnych (fakultatywnie, dodatkowo płatne) wjazd na Burj Khalifa. Wieczorem powrót do hotelu i nocleg.


Dzień 3.
Dubaj – Abu Dhabi Po śniadaniu przejazd przez Jebel Ali – największy na świecie port stworzony przez człowieka, do Abu Dhabi – stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. To ultra nowoczesne miasto jest położone na wyspie. Szczyci się dużą liczbą nowoczesnych drapaczy chmur, ale również ogrodów i parków.  Dzięki temu jest uważane za najbardziej zielone miasto regionu. Trudno uwierzyć, że jeszcze 50 lat temu był tu tylko fort i wioska ocieniona kilkoma palmami! Jest ono nie tylko stolicą ZEA, ale również słynie z luksusowych willi, pałaców położonych wzdłuż promenady – tzw. corniche, obfitującej w widoki błękitnej zatoki i położonych nieopodal wysepek.

Zwiedzanie rozpoczniemy wizytą w majestatycznym Wielkim Meczecie Szejka Zayeda – jednej z największych świątyń muzułmańskich na świecie. Następnie zobaczymy luksusowy hotel Emirates Palace i odwiedzimy kontrastującą Wioskę dziedzictwa, zaprojektowaną pzez Szejka Zayeda specjalnie, aby zachować dla przyszłych pokoleń obraz minionych czasów w Emiratach. Po południu przejazd przez Wyspę Saadiyat gdzie budowane są repliki słynnych muzeów – Luwru i Muzeum Guggenheima.

Następnie przejazd na Wyspę Yas, gdzie znajduje się największy na świecie zadaszony (w pełni klimatyzowany) park rozrywki – Ferrari World, oraz niesamowicie zaprojektowany tor Formuły 1. Dla entuzjastów motoryzacji (ale nie tylko) to prawdziwa gratka i świetna rozrywka. Wieczorem powrót do Dubaju i czas wolny. Dla chętnych (fakultatywnie, dodatkowo płatne) rejs i kolacja Dhow cruise - przejażdżka tradycyjną drewnianą łodzią arabską po Dubai Creek, przy akompaniamencie muzyki na żywo.


Dzień 4.
Dubaj – Fujairah (Dibba) Po  śniadaniu wyjazd na wschodnie wybrzeże , którego górzysty krajobraz i zielone doliny różnią się znacznie od pustynnych okolic Dubaju i malowniczego wybrzeża Abu Dhabi. Pojedziemy przez rolnicze tereny Al Dhaid aż do starej wioski rybackiej Dibba. Malowniczym wybrzeżem, przez wioskę Badiyah i Khor Fakkan dotrzemy do Fujairah – stolicy emiratu o tej samej nazwie, w którym znajduje się prawie 300 letni fort. Następnie przejazd przez góry do fortu Bitnah, którego załoga miała kontrolować okoliczny ruch przez górskie przełęcze. Finał trasy w jednym luksusowych hoteli położonych na plaży, w scenerii wybrzeża i pobliskich gór. Czas wolny i nocleg.


Dzień 5.
Fujairah Plażowanie i korzystanie z uroków okolicy – błękitnych wód Zatoki Perskiej, piaszczystej plaży i udogodnień hotelu. Dla chętnych (dodatkowo płatne) rejs w okolice Półwyspu Musandam w Omanie (wizy nie są wymagane). Rano wyjeżdżamy z hotelu i kierujemy się na północ, gdzie porcie rybackim Dibba zaokrętujemy się na rejs, podczas którego będziemy mogli podziwiać rozsiane po wybrzeżu kamienne domy, wioski rybackie (m. in. wioskę i plażę Haffa) oraz malownicze skały i jaskinie.

Opalaniu na pokładzie będą towarzyszyły kąpiele, nurkowanie z fają i wędkowanie tradycyjnym „sprzętem” Omańczyków. Na zakończenie rejsu, na pokładzie serwowany jest lunch, napoje i owoce. Po południu powrót do portu i transfer powrotny do hotelu.


Dzień 6.
Fujairah - Muscat (Oman) Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Khatmat Malaha na granicy z Omanem. Po przejściu granicy wsiadamy w bus po stronie omańskiej i jedziemy do Muscatu – stolicy Omanu. Zakwaterowanie, po południu czas wolny i nocleg.


Dzień 7. 
Muscat Po śniadaniu zwiedzanie miasta. W pierwszej kolejności Wielki Meczet – przepiękny przykład lokalnej architektury muzułmańskiej (należy pamiętać o odpowiednim ubiorze zakrywającym nogi i ręce, dzieci do 10 roku życia nie są wpuszczane, kobiety powinny mieć okryte włosy). Następnie przejazd na stare miasto, postój Orzy Pałacu Sułtana i XVI-wiecznych portugalskich fortach Jalali i Mirani.

Następnie wizyta w Muzeum Bait Al Zubair i staru souk (tradycyjny targ) Muttrah. Tutaj czas wolny a następnie lunch w lokalnej restauracji. Po godz. 18 zwiedzanie miasta nocą – ponownie Wielki Meczet, następnie Meczet Zawawiego, przejazd przez stare miasto nieopodal pałacu, nadbrzeże - corniche, malownicze forty w Górach Muttrah i lśniący kolorami Port Sułtana Qaboos’a, Na koniec kolacja w lokalnej restauracji (dla chętnych - płatne dodatkowo na miejscu).  Powrót do hotelu i nocleg.


Dzień 8.
Muscat Po śniadaniu czas wolny zakupy, lub wycieczki fakultatywne (w miarę możliwości, uzależnione od godzimy wylotu). Przejazd na lotnisko i zakończenie programu. Wylot powrotny do Polski. Lądowanie na lotnisku Chopina w Warszawie.


Cena: 5.600 PLN/os.

Cena zawiera:

 • przelot na trasie Warszawa - Dubaj Muscat - Warszawa (możliwe z przesiadkami)
 • opłaty lotniskowe
 • ubezpieczenie KL, NNW
 • zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach dwuosobowych z łazienką i klimatyzacją
 • śniadania w formie bufetu,
 • lokalny transport klimatyzowanymi autokarami lub minibusami
 • serwis wykwalifikowanego polskiego pilota

Cena nie zawiera:

 •  dopłaty do obiadokolacji
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego,
 • kosztów wycieczek - obowiązkowe ok. ok. 150-210 USD/os., płatne pilotowi na miejscu
 • kosztów wycieczek - fakultatywne (wejście do Burj Khalifa - konieczne zgloszenie w Polsce na 3 dni przed wylotem, płatność na miejscu; Dhow Cruise, Musandam Cruise,Nizwa Fort) ok. 225 USD/os., płatne pilotowi na miejscu
 • zwyczajowych napiwków dla pilotów, przewodników i kierowców - ok. 10 USD/os. na dzień
 • kosztu promesy wizowej - 75 USD/os.
Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.