Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Gruzja - Armenia 15 dni

1 DZIEŃ:

Warszawa- Tbilisi

Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie- hala odlotów przy stanowisku odpraw, przelot do Tbilisi.

2 DZIEŃ:

Tbilisi– Gori – Upliscyche – Kutaisi

Przylot do Tbilisi, transfer do hotelu, zakwaterowanie, odpoczynek. Po śniadaniu przejazd do GORI, rodzinnego miasta Józefa Stalina. Dla chętnych zwiedzanie muzeum Józefa Stalina oraz domu w którym się urodził. Zwiedzanie wykutego w skale starożytnego miasta UPLISCYCHE. Dalszy przejazd do KUTAISI będącego jednym z najstarszych miast świata. Zwiedzanie ruin katedry Bagrati oraz monastyru Gelati, zlokalizowanego w malowniczym wąwozie. Kolacja i nocleg w Kutaisi.

3 DZIEŃ:

Kutaisi - Mestia

Śniadanie. Przejazd przez pasma górskie Kaukazu do Mestii będącej stolicą jednego z najmniej dostępnych regionów Gruzji - SWANETII, regionu z licznie występującymi lodowcami, a także z zachowanymi do dzisiaj unikalnymi tradycjami miejscowej ludności. Po drodze zwiedzanie średniowiecznych baszt rodowych, które służyły Swanom zarówno za warownie jak i domy. Kolacja i nocleg w Mestii.

4 DZIEŃ:

Mestia – Uszguli - Mestia

Śniadanie. Zwiedzanie MESTII, w której zobaczymy średniowieczne domy z kamiennymi wieżami obronnymi oraz regionalne muzeum etnograficzne. Przejazd do USZGULI, średniowiecznej, najeżonej wieżami wsi, położonej na wysokości 2200 m n.p.m. Zwiedzanie kompleksu cerkwi. Podziwianie zapierających dech w piersiach górskich krajobrazów, z wybijającymi się wierzchołkami gór: Szchara (5068 m n.p.m. - najwyższy szczyt Gruzji) oraz Kazbek (5047 m n.p.m.). Powrót do Mestii. Kolacja i nocleg w hotelu.

5 DZIEŃ:

Mestia – Zugdidi - Batumi

Śniadanie. Przejazd do ZUGDIDI, zwiedzanie kompleksu pałacowo-parkowego Dadianich (książąt Megrelii). Przejazd do BATUMI, tętniącego życiem kurortu położonego nad brzegami Morza Czarnego. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny, możliwość skorzystania z bogatej oferty życia nocnego, kolacja, nocleg.

6 DZIEŃ:

Batumi – Bakuriani

Śniadanie. Zwiedzanie słynnego, malowniczo położonego ogrodu botanicznego w Batumi, gdzie z tarasów rozciąga się wspaniały widok na turkusowe wody morza oraz na urzekające pola Batumi. Przejazd do Bakuriani, czas wolny, kolacja i nocleg.

7 DZIEŃ:

Bakuriani - Borżomi – Mccheta - Tbilisi

Śniadanie. Przejazd do BORŻOMI - znanego uzdrowiska i ośrodka wypoczynkowego, słynącego na całym świecie z wody mineralnej, posiadającej właściwości lecznicze. Zwiedzanie borżomskiego parku i degustacja naturalnej wody mineralnej. Przejazd do MCCHETY (lista UNESCO) jednego z najstarszych miast Gruzji i starożytnej stolicy królestwa, Zwiedzanie katedry Sweti Cchoweli (XI w.) oraz znajdującego się na górze ponad miastem kościoła Dżwari (VI/VII w.). Po południu przejazd do TBILISI, spacer reprezentacyjną ulicą Rustavelego, czas wolny na zakupy.
Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

8 DZIEŃ:

Tbilisi

Po śniadaniu zwiedzanie TBILISI, jednego z najstarszych miast na świecie, stolicy Gruzji, od V w n.e. Spacer po Starym Mieście, obejrzenie kościoła Metechi, dzielnicy łaźni siarkowych „carskie banie”, twierdzy Narikała (IV w.), Bazyliki Anczischatyjską, Katedry Świętej Trójcy oraz Muzeum Sztuki Gruzji. Wizyta w tradycyjnej piekarni – degustacja gruzińskiego chleba ze słynnego pieca „tone”. Kolacja, nocleg w Tbilisi.

9 DZIEŃ:

Tbilisi- Dawid Garedża- Telavi

Śniadanie. Przejazd do kompleksu klasztornego DAWID GAREDŻA, unikalnego ze względu na dziką przyrodę, malowidła ścienne i wykute w skałach klasztory. Obejrzenie klasztoru Lawra, a następnie udamy się na 1,5 - 2 godzinną wycieczkę pieszą do zespołu klasztornego Udabno (dla chętnych). Kolacja. Nocleg w hotelu w Telavi.

10 DZIEŃ:

Telavi- Tbilisi

Śniadanie. Zwiedzanie malowniczej i najbardziej urodzajnej części Gruzji - Kachetii, która graniczy z Kaukazem. Region ten jest znany jako kolebka uprawy winorośli i produkcji wina. Zobaczymy widoki obszaru Kizikhi (Kiziki) i niezwykłe królewskie miasto SIGNAGI. Spacer wąskimi uliczkami miasta w cieniu bogato zdobionych drewnianych balkonów z rzeźbionymi ornamentami. Zwiedzimy: Katedrę Alawerdi (XI w.), Kompleks w Gremi – XI- wieczne kulturalne, religijne i edukacyjne centrum wschodniej Gruzji, kompleks klasztorny Bodbe oraz posiadłość rodziny Tsinandaly (Cinandali), gdzie będziemy milei możliwość zdegustowania lokalnego wina. Pożegnalna kolacja z winem. Nocleg w Tbilisi.

11 DZIEŃ:

Tbilisi - Sanahin- Hagpat - Haghartsin – Sewan - Erewań

Śniadanie w hotelu. Przejazd do gruzińsko - armeńskiego przejścia granicznego Sadachlo, przekroczenie granicy (zmiana przewodnika i transportu). Przejazd do regionu Lori i zwiedzanie klasztorów HAGPAT i SANAHIN (lista UNESCO). Następnie przejazd nad największe jezioro w Armenii SEWAN nazwane Morzem Armeńskim. Zwiedzanie klasztoru SEWANAWANK położonym na Półwyspie Sewan. Kolacja, nocleg w stolicy Armenii Erewaniu.

12 DZIEŃ:

Erewań – Eczmiadzyn - Erewań

Śniadanie w hotelu. Całodniowa wycieczka do Regionu Armavir: zwiedzanie miasta ECZMIADZYNU: Katedry będącej najstarszą chrześcijańską świątynią w Armenii zbudowanej w 303 roku po przyjęciu chrześcijaństwa, kościoła św. Hrispime z VII wieku, ruin VII wiecznej Świątyni Zwartnoc. Powrót do Erewania, zwiedzanie Muzeum Historii Armenii i Matenadaranu - z kolekcją ponad 16 000 starożytnych rękopisów. Kolacja i nocleg w Erewaniu.

13 DZIEŃ:

Erewań- Garni- Gegard – Erewań

Śniadanie w hotelu. Przejazd przez malowniczy kanion Avan do miasteczka Garni w którym znajdują się zarówno zabytki architektury hellenistycznej jak i nawiązujące do tradycji budowlanych Ormian. Następnie udamy się w górę wąwozu rzeki Azat, gdzie znajduje się pochodzący z XII - XIII wieku klasztor Gegard, który częściowo został wykuty w skale. Kolacja i nocleg w Erewaniu.

14 DZIEŃ:

Erewań- Khor Virap (Chorwirap)- Noravank – Erewań

Śniadanie. Wyjazd do KHOR VIRAT – romantycznie położonego klasztoru z widokiem na równinę turecką i bliźniacze szczyty gór Ararat. Następnie przejazd do XII wiecznego zespołu klasztornego NORAVANK, będącego centrum religijno-kulturalnym, położonego w kanionie bogatym w rzadko spotykaną florę. Obiad. Wizyta w miejscowej winiarnii. Powrót do Erewania. Nocleg.

15 DZIEŃ:

Erewań – Warszawa

Transfer na lotnisko, odlot do Warszawy. Przylot do Warszawy.

 

Cena już od 4550 PLN + 1250 EUR/os.CENA OBEJMUJE:

 • przelot PLL LOT na trasie Warszawa – Tbilisi, Erewań – Warszawa
 • zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2 osobowych z łazienkami (w Kutaisi, Mestia i Telavi hotele klasy Turystycznej)
 • śniadania, obiady lub kolacje według programu
 • przejazdy klimatyzowanym autokarem lub mikrobusem zgodnie z programem
 • opłacone bilety wstępu do zwiedzanych obiektów zgodnie z programem
 • opiekę pilota oraz lokalnych pilotów w Armenii i Gruzji
 • ubezpieczenie (KL, NW, bagaż)
 • VAT


CENA NIE OBEJMUJE:

 • wizy do Armenii (koszt około 10 USD)
 • napiwków ok. 4 USD dziennie
 • opłat za ewentualne imprezy fakultatywne oraz ewentualnych opłat za filmowanie i fotografowanie
 • napojów do obiadów i kolacji


Dopłata do pokoju 1-osobowego: 420 EUR*

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.