Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Indonezja: Borneo, Sumba, FLore, Rinca, Komodo, Bali 17 dni

1 DZIEŃ:

Warszawa – Dżakarta (Jawa)

Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku odpraw. Wylot do Dżakarty przez jeden z europejskich portów lotniczych.
 
2 DZIEŃ:

Dżakarta

Przylot do Dżakarty. Transfer do hotelu, zakwaterowanie (po rozpoczęciu doby hotelowej). Czas wolny. Nocleg.
 
3 DZIEŃ:

Dżakarta – Pangkalan Bun (Borneo) – Park Narodowy Tanjung Putting

Śniadanie. Transfer na lotnisko, przelot do Pangkalan Bun w środkowym Kalimantanie (indonezyjska część Borneo). Transfer do portu Kumai i rejs do Parku Narodowego Tanjung Putting (tradycyjne, proste łodzie Klotok, bez klimatyzacji, z zadaszeniem). Podczas spokojnego, leniwego rejsu obiad i obserwacja porastającej brzegi rzeki dżungli. Kolacja i nocleg na łodzi.Łodzie nie mają wydzielonych kabin, do dyspozycji gości są cienkie materace, poduszki, moskitiery i prosta toaleta. Dla chętnych możliwość zakwaterowania w lodge’u za dodatkową opłatą (ograniczona ilość pokoi).
 
4 DZIEŃ:

Pondok Tanguy – Camp Leakey

Śniadanie. Wycieczka łodziami w górę rzeki do Pondok Tanggui, do ośrodka opieki zajmującego się orangutanami odzyskanymi z niewoli. Dalszy rejs do Camp Leakey, a stamtąd piesza wycieczka po dżungli, podczas której można zobaczyć m.in. żyjące w naturalnym środowisku orangutany, gibbony, makaki oraz wyjątkowej urody nosacze.

Około południa wracamy na łódź, gdzie będzie serwowany obiad. Po południu obserwacja dokarmiania orangutanów – małpy można oglądać ze specjalnej platformy. Powrotny rejs w dół rzeki. Kolacja i nocleg na łodzi.
 
5 DZIEŃ:

Pangkalan Bun – Semarang – Jogja

Wcześnie rano śniadanie. Powrotny rejs do Kumai i transfer na lotnisko w Pangkalan Bun. Przelot do Semarang na Jawie. Przejazd do Jogjakarty. Wieczorem przedstawienie teatru cieni Wayang Kulit. Nocleg.
 
6 DZIEŃ:

Jogja – Denpasar (Bali)

Śniadanie. Zwiedzanie największej na świecie świątyni buddyjskiej Borobudur (lista UNESCO). W świątyni, zbudowanej w XVIII w., znajdują się jedne z najlepiej zachowanych na świecie rzeźb o tematyce buddyjskiej oraz X-wiecznego hinduistycznego kompleksu świątynnego Pramabanan (UNESCO). Transfer na lotnisko i przelot do Denpasar. Przejazd do hotelu i nocleg.
 
7 DZIEŃ:

Denpasar – Tambolaka – Newa (Sumba)

Śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot do Tambolaka w zachodniej części wyspy Sumba (dawniej Wyspa Sandałowa). Sumba to jedna z najrzadziej odwiedzanych wysp indonezyjskich, wchodzi w skład archipelagu Małych Wysp Sundajskich. Porośnięta jest w większości lasem tropikalnym, ma przepiękne piaszczyste, dzikie jeszcze plaże i ciekawą, autentyczną kulturę.

Zobaczą Państwo bardzo specyficzną wiejską architekturę, megalityczne obiekty i spotkają mieszkańców żyjących swoim rytmem według swoich dawnych zwyczajów. Po przylocie przejazd do Newa na wybrzeżu. Zakwaterowanie w hotelu w pobliżu plaży i obiad. Odwiedziny jednej z tradycyjnych wiosek. Kolacja i nocleg.
 
8 DZIEŃ:

Newa – Wanokaka – Plaża Marosi – Waikabubak

Śniadanie. Wyjazd na całodzienną wycieczkę do rejonu Wanokaka. Po drodze przystanek w Lapale, skąd podziwiać można fantastyczny widok na pola ryżowe z plażą Wanokaka w tle. Następnie przejazd do Kampung Wagali, gdzie znajduje się Drzewo Czaszek używane w przeszłości jako ołtarz w rytualnych obrzędach. Po drodze widoczne jest pole, gdzie rozgrywane są Pasola, tradycyjne konne walki mężczyzn połączone z ciskaniem dzid, według tradycji, mające zapewnić urodzajne zbiory ryżu. Przejazd do Lamboya i przystanek w położonej w górzystej okolicy wsi Kadengar. Obiad (suchy prowiant) na plaży Marosi. Przejazd do hotelu w Waikabubak, kolacja i nocleg.
 
9 DZIEŃ:

Waikabubak – Kodi – Newa

Śniadanie. Wyjazd do wiosek Prai Ijing i Waitabar. Przejazd do Newa. W ciągu dnia obiad. Kolacja i nocleg w hotelu.
 
10 DZIEŃ:

Newa – Bondo Kodi Pronabororo – Wainyapu – Newa

Śniadanie. Przejazd do Bondo Kodi Pronabororo, gdzie znajdują się okazałe skalne grobowce oraz tradycyjne zachodniosumbańskie wiejskie domy. Stamtąd spacer wzdłuż pięknej plaży i przejście przez rzekę do wioski Wainyapu (o ile pozwoli na to stan wody). Po drodze obiad. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
 
11 DZIEŃ:

Tambolaka – Ende (wyspa Flores)

Śniadanie. Przejazd na lotnisko i przelot do Ende na Flores. Obiad. Wycieczka na okoliczne przepiękne czarne plaże usiane błękitnymi kamieniami. Kolacja i nocleg.
 
12 DZIEŃ:

Ende – Kelimutu – Labuan Bajo

Wcześnie rano pobudka i wyjazd w kierunku góry Kelimutu (ok. 60 minut), następnie półgodzinny marsz do punktu, z którego rozciąga się widok na słynne kolorowe jeziora górskie w okolicy wulkanu, w samą porę na wschód słońca. Kolor wody w stawach zmienia się okresowo pod wpływem zawartości minerałów, która łączona jest z aktywnością wulkanu. Jedno z jezior zazwyczaj jest niebieskie, pozostałe dwa bywają czerwone, zielone, białe. Ta osobliwość doczekała się mistycznych interpretacji okolicznych mieszkańców. W ciągu dnia obiad. Powrót do Ende i przelot do Labuan Bajo. Kolacja i nocleg.
 
13 DZIEŃ:

Labuan Bajo – Rinca – Kalong

Śniadanie. Transfer do portu, rejs na wyspę Rinca. Obiad na łodzi. Po ok. 1,5-godzinnym rejsie rozpoczyna się trekking w tropikalnym lesie deszczowym zamieszkanym przez liczne dzikie zwierzęta i ogromną liczbę tropikalnych gatunków ptaków. Wyprawa pozwala na spotkanie słynnych waranów – ogromnych jaszczurek w naturalnym środowisku. Z Rinca rejs na wyspę Kalong zamieszkaną przez tysiące nietoperzy, które późnym popołudniem wylatują w poszukiwaniu pożywienia, spektakularny widok. Kolacja i nocleg na statku.
 
14 DZIEŃ:

Rinca – Komodo – Pantai Merah - Labuan Bajo – Denpasar

Śniadanie na statku i dalszy rejs na wyspę Komodo. Wędrówka (ok. 2 km) do Banunggulung – dawnego miejsca karmienia waranów, gdzie dziś także można żyjące wolno smoki. Możliwość obejrzenia Muzeum Naturalnego Parku Komodo. Powrót na statek i rejs w kierunku Labuan Bajo. Obiad na statku. Po drodze przystanek na Pantai Merah – różowej plaży. Możliwość pływania i nurkowania wśród przepięknych raf i barwnych tropikalnych ryb. Po zakończeniu rejsu przejazd do Labuan Bajo i przelot na bali. Przejazd do hotelu, nocleg.
 
15 DZIEŃ:

Bali – wypoczynek

Śniadanie. Czas wolny, możliwość skorzystania z dodatkowych wycieczek, oferty sportów wodnych, itd. Wieczorem przejazd na pożegnalną kolację na plaży w Jimbaran. Powrót do hotelu i nocleg.
 
16 DZIEŃ:

Bali – wylot

Śniadanie. Czas wolny. Transfer na lotnisko i wylot z Denpasar.
 
17 DZIEŃ:

Warszawa

Przylot do Warszawy.

 

Cena już od 7200 PLN + 2370 USD/os.


CENA ZAWIERA:

 • Przelot Warszawa –Dżakarta, Denpasar – Warszawa (przez jeden z europejskich i azjatyckich portów lotniczych)
 • Przeloty wewnętrzne: Dżakarta – Pangkalan Bun – Semarang, Jogja – Denpasar – Ende – Labuan Bajo – Denpasar
 • Przejazdy autokarem lub minibusem zgodnie z programem
 • Zakwaterowanie w hotelach **/***/**** w pokojach 2-osobowych z łazienkami, 2 noclegi na łodzi na Borneo i 1 nocleg na łodzi w Parku Komodo (proste zadaszone łodzie bez    wydzielonych kabin). Możliwość dopłaty do lodge’u na Borneo.
 • Posiłki wg programu (na Jawie i Bali śniadania, na Borneo, Sumba, Flores i Komodo 3 posiłki)
 • Wycieczki wymienione w programie
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • Opiekę pilota na całej trasie oraz pilotów lokalnych
 • Ubezpieczenie (KL, NW, bagaż)

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • Wizy do Indonezji  - ok. 25 USD płatne na lotnisku w Dżakarcie (paszport ważny min. 6 m-cy po powrocie, 2 zdjęcia)
 • Opłat lotniskowych na terenie Indonezji
 • Wstępu do Parku Narodowego Komodo – ok. 15 USD
 • Opłaty wylotowej z Bali – ok. 15 US
 • Napojów do posiłków
 • Zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników, bagażowych ok. 3 USD/os dziennie
 • Opłat za ewentualne imprezy fakultatywne oraz ewentualnych opłat za filmowaniei fotografowanie

 
Dopłata do pokoju 1-osobowego: 450 USD (nie dotyczy zakwaterowania na łodziach)

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.