Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Indonezja: Borneo i Bali 13 dni

1 DZIEŃ:

Warszawa - Dżakarta

Przelot z Warszawy do Dżakarty.
 
2 DZIEŃ:

Dżakarta
Przylot do Dżakarty. Transfer do hotelu, zakwaterowanie Czas wolny, nocleg.
 
3 DZIEŃ:

Pangkalan Bun (Borneo) – Park Narodowy Tanjung Putting

Śniadanie. Transfer na lotnisko, przelot do Pangkalan Bun w środkowym Kalimantanie (indonezyjska część Borneo). Transfer do portu Kumai i przepłynięcie rzekami Kumai i Seikonyer do Parku Narodowego (tradycyjne, proste łodzie Klotok, bez klimatyzacji). Podczas spokojnego, leniwego rejsu lunch i obserwacja porastającej brzegi rzeki dżungli.

Kolacja i nocleg na łodzi.Łodzie nie mają wydzielonych kabin, do dyspozycji gości są materace, poduszki, moskitiery i prosta toaleta. Dla chętnych możliwość zakwaterowania w lodge’u za dodatkową opłatą.
 
4 DZIEŃ:

Pondok Tanggui – Camp Leaky

Śniadanie. Wycieczka łodziami w górę rzeki do Pondok Tanggui, do ośrodka opieki i rehabilitacji orangutanów żyjących wcześniej w niewoli. Dalszy rejs do Camp Leakey, gdzie starsze orangutany są przysposabiane do ponownego życia na wolności w dżungli. W Camp Leaky można udać się z przewodnikiem na pieszą wycieczkę w głąb tropikalnego lasu i obserwować m.in. dzikie orangutany, makaki, gibony, nosacze i przeróżne gatunki ptaków. Około południa wracamy na łódź, gdzie będzie serwowany lunch. Po lunchu pora karmienia orangutanów – małpy można oglądać ze specjalnej platformy, można też przejść się przez dżunglę kilometrową trasą ukazującą ich naturalne środowisko. Powrotny rejs w dół rzeki. Kolacja i nocleg na łodzi. (Lodge za dopłatą).
 
5 DZIEŃ:

Pangkalan Bun (Borneo) – Denpasar (Bali)

Wcześnie rano śniadanie. Powrotny spływ rzeką do Kumai i transfer do Pangkalan Bun. Wylot z Pangkalan Bun do Denpasar przez indonezyjskie porty lotnicze. Transfer do hotelu na Bali, zakwaterowanie w wybranym hotelu.Nocleg.
 
6 – 12 DZIEŃ:

Bali

Wypoczynek na Bali. Podczas pobytu korzystają Państwo z kilku atrakcji wliczonych w cenę: 2 wycieczki całodniowe i 1 wycieczka półdniowa (konkretne wycieczki z opisanych poniżej do potwierdzenia), 90 minut masażu.
 
12 DZIEŃ:

Denpasar – Warszawa

Po południu transfer na lotnisko i przelot do Warszawy.
 
13 DZIEŃ:

Warszawa

Przylot do Warszawy.
 


Cena już od 6300 PLN +1420 USD/os.


CENA OBEJMUJE:

 • Przelot Warszawa – Dżakarta, Denpasar – Warszawa przez jeden z europejskich i azjatyckich portów lotniczych w najniższej dostępnej taryfie lotniczej
 • Przeloty wewnętrzne: Dżakarta – Semarang – Pangkalan Bun – Banjarmasin – Surabaja – Denpasar (lub wg innej trasy dostępnej w wybranych datach)
 • Wszystkie transfery lotnisko – hotel – lotnisko
 • Zakwaterowanie: 1 nocleg w hotel 5* w Dżakarcie, 2 noclegi na prywatnej łodzi bez kabin na Borneo oraz 7 nocy w wybranym hotelu na Bali w pokoju 2-os
 • Zwiedzanie Parku Narodowego Tanjung Putting z anglojęzycznym przewodnikiem
 • Śniadania, obiady i kolacje na Borneo, śniadania na Bali
 • 3 wycieczki z angielską opieką na Bali, 90 minut masażu
 • Bilety wstępu
 • Ubezpieczenie

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 • Wizy do Indonezji – 35 USD (należy mieć ze sobą paszport ważny min. 6 miesięcy i 2 zdjęcia
 • Opłaty wylotowej z Bali – ok. 15 USD
 • Dopłaty do zakwaterowania w lodge’u na Borneo – ok. 150 USD/os za 2 noce
 • Wydatków własnych
 • Zwyczajowych napiwków
 • Ewentualnych imprez fakultatywnych


WYCIECZKI NA BALI:

A) PIĘKNO KINTANAMI (8 godzin)
Niezwykła trasa ukazująca czar folkloru balijskiego: możliwość obejrzenia tradycyjnego tańca Barong & Kris Dance, zwiedzanie wioski Celuk - centrum wyrobu ozdób ze srebra oraz Mas Village, której mieszkańcy kultywują bramińskie tradycje rzeźbiarskie. Podziwianie drugiego pod względem wielkości wulkanu na Bali Mount Batur. Przejazd do Tampaksiring (święte źródła)
 
B) NIEZAPOMNIANY ZACHÓD SŁOŃCA (4 godzin)
Zwiedzanie świątyni Pura Taman Ayun w Mengwi; pobyt w Alas Kedaton - małpim gaju, gdzie oprócz    małp, można podziwiać wyjatkowych rozmiarów nietoperze; zakończenie wycieczki to urzekający zachód słońca i podziwianie świątyni Tanah Lot - najczęściej fotografowanego zabytku kultury sakralnej na wyspie sięgający czasów dynastii Majapahit
 
C) MISTYCZNE WSCHODNIE BALI (8 godzin)
Podziwianie krajobrazu wschodniej części wyspy z dominującym najwyższym szczytem i najbardziej znanym wulkanem na Bali Gunung Agung (3142 m; ostatnia zanotowana erupcja w 1963 r.). Zwiedzanie Pura Besakih - kompleksu 23 świątyń hinduistycznych na Bali z zbudowanym na jednym ze zboczy wulkanu, z których początki najważniejszej Pura Penataran Agung sięgają okresu megalitycznego. Zwiedzanie tradycyjnej wioski Penglipuran. W drodze powrotnej zwiedzanie Klungkung – centrum kultury i sztuki dawnego królestwa Klungkung.
 

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.