Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Indonezja: Jawa, Lombok, Bali 15 dni

1 DZIEŃ:  

Warszawa – Dżakarta (Jawa)

Spotkanie grupyna Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku odpraw. Wylot do Dżakarty przez jeden z europejskich portów lotniczych.
 
2 DZIEŃ:

Dżakarta

Przylot na Jawę. Przejazd do hotelu. Czas wolny. Kolacja, nocleg.
 
3 DZIEŃ:   

Dżakarta – Ogród Botaniczny Bogor

Śniadanie. Zwiedzanie miasta: Muzeum Narodowe – najstarsze muzeum Indonezji z kolekcją wyrobów z kamienia, brązu i ceramiki, Taman Mini Indonesia Indah – park o powierzchni 160 ha prezentujący przegląd architektury i kultury archipelagu, Ogród Botaniczny Fedon Raya Bogor z ponad 15 tysiącami gatunków tropikalnych roślin całego świata.  Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.
 
4 DZIEŃ:  

Dżakarta – Jogja – Świątynia Prambanan

Śniadanie. Transfer na lotnisko, przelot do Jogja. Przejazd do PRAMBANAN (lista UNESCO), zwiedzanie ruin największego i uznawanego za najpiękniejszy kompleksu świątyń na Jawie (IX w.). Wieczorem wizyta w Muzeum SONOBUDOYO i przedstawienie słynnych lalek Teatru Cieni Wayang Kulit.  Kolacja, nocleg.
 
5 DZIEŃ: 

Borobudur – Jogja

Śniadanie. Przejazd do BOROBUDUR i zwiedzanie jednej z najsłynniejszych na świecie świątyni buddyjskiej z VIII w (lista UNESCO). Zwiedzanie świątyni Mendut, a następnie Królewskiego Pałacu Sułtana. Wizyta w lokalnych centrach produkcji batików, z których słynie Jogja. Kolacja, nocleg.
 
6 DZIEŃ:  

Jogja – Bromo

Wczesne śniadanie. Wyjazd w rejon Wschodniej Jawy, po drodze wizyta w niezwykłym rejonie wulkanicznym Tengger, podziwianie spektakularnych krajobrazów. Kolacja, nocleg.
 
7 DZIEŃ:      

Wulkan Bromo – Surabaja – Lombok

Wczesnym rankiem przejazd do PANANJAKAN, najlepszego punktu widokowego na wschód słońca ponad szczytami góry BROMO. Następnie przejazd pod wulkan, a dalej dla chętnych możliwość dojazdu konno do schodów prowadzących do krawędzi krateru czynnego wulkanu. Powrót do hotelu, śniadanie i krótki wypoczynek. Przejazd do Surabaja, a stamtąd przelot na Lombok. Kolacja i nocleg.
 
8 DZIEŃ:                

Lombok – interior wyspy, wioski Sasaków

Śniadanie. Przejazd na bazar Kebon Roek, możliwość zakupu pamiątek. Następnie wizyta w kompleksie świątynnym Lingsar, gdzie w spokoju i harmonii zbierają się wyznawcy dwóch różnych religii. Przejazd do górskiego resortu Tetebatu, a stamtąd spokojny spacer w pobliżu niewielkich gospodarstw, przez tropikalny las, gdzie można zobaczyć małpy, ptaki i rzadkie gatunki orchidei. Po drodze mijamy wodospad Jeruk Manis i docieramy do wsi Kembang Kuning. W dalszej części wizyty w kilku wioskach specjalizujących się w różnorodnym lokalnym rzemiośle. Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.
 
9 DZIEŃ:                

Wysepka Gili Nanggu

Śniadanie. Przejazd do lokalnego portu Tawun. Rejs na niewielką wyspę Gili Nanggu w rejonie Sekotong.  Dzień wolny na rozkoszowanie się czystą wodą, malowniczą plażą, możliwość snorkellingu. Powrót na Lombok. Kolacja, nocleg.
 
10 DZIEŃ:             

Lombok – Bali – Tanah Lot

Śniadanie. Czas wolny. Transfer na lotnisko, przelot do Denpasar na Bali. Wycieczka do świątyni Taman Ayun, godnej uwagi z powodu majestatycznej bramy wjazdowej i wież oraz odwiedziny w Pura Luhur Tanah Lot, jednej z najbardziej znanych i najważniejszych świątyń na Bali, zbudowanej na skalistej wysepce u wybrzeża. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.
 
 
11 DZIEŃ: 

Bali – interior wyspy

Śniadanie. Zwiedzanie najsłynniejszych miejsc i świątyń na wyspie: Pura Bukit Sari z posągiem Garudy – ptakopodobnego bóstwa, przejazd do górskiego resortu Begudul i okolicznego jeziora Bratan. Tutaj znajduje się jedna z najbardziej rozpoznawalnych świątyń Bali – Pura Ulun Danu Bratan, zbudowana na jeziorze i poświęcona jego bogini. Przystanek na lokalnym bazarze w Candikuning, gdzie sprzedaje się owoce, warzywa, przyprawy i pamiątki. Wizyta w królewskiej świątyni Pura Taman Ayun. Powrót do hotelu. Nocleg.
 
12 - 13 DZIEŃ:     

Bali – wypoczynek

Pobyt na Bali. Czas wolny, możliwość skorzystania z oferty sportów wodnych lub zorganizowania dodatkowych wycieczek po wyspie. Podczas pobytu śniadania.
 
14 DZIEŃ:             

Wylot z Bali

Śniadanie. Czas wolny do momentu transferu na lotnisko. Wylot do Europy.
 
15 DZIEŃ:

Warszawa

Przylot do Warszawy.
 

Cena już od 7050 PLN + 1770 USD


CENA OBEJMUJE:

 • Przelot Warszawa – Bali – Warszawa (przez jeden z europejskich i azjatyckich portów lotniczych)
 • Przeloty wewnętrzne: Dżakarta – Jogja, Surabaja – Lombok – Denpasar
 • Przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem zgodnie z programem
 • Zakwaterowanie w hotelach ****/***, w rejonie Bromo hotel **, w pokojach 2-osobowych z łazienkami
 • Śniadania i kolacje w części objazdowej, na Bali śniadania
 • Wycieczki wymienione w programie
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • Opiekę pilota na całej trasie oraz pilotów lokalnych
 • Wizę do Indonezji (paszport ważny min. 6 m-cy po powrocie, 2 wnioski wizowe, 2 zdjęcia)
 • Ubezpieczenie (KL, NW, bagaż)
 • VAT

 
CENA NIE OBEJMUJE:

 • Opłaty wylotowej z Bali – ok. 15 USD
 • Opłat lotniskowych na terenie Indonezji
 • Zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników, bagażowych ok. 3 USD/os dziennie
 • Opłat za ewentualne imprezy fakultatywne oraz ewentualnych opłat za filmowanie i fotografowanie

 
Dopłata do pokoju 1-osobowego: 550 USD
 

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.