Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Indonezja: Jawa, Lombok, Sulawesi, Bali 21 dni

1 DZIEŃ:

Warszawa – Dżakarta

Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku odpraw. Przelot do Dżakarty.

2 DZIEŃ:

Dżakarta (Jawa)

Przylot do Dżakarty. Przejazd do hotelu. Czas wolny. Nocleg.

3 DZIEŃ:

Dżakarta – Ogród Botaniczny Bogor

Śniadanie. Zwiedzanie miasta: Muzeum Narodowe – najstarsze i najbardziej fascynujące muzeum Indonezji z kolekcją wyrobów z kamienia, brązu i ceramiki, Taman Mini Indonesia Indah – park o powierzchni 160 ha prezentujący przegląd architektury i kultury archipelagu indonezyjskiego. Dalszy przejazd do Ogrodu Botanicznego Fedon Raya Bogor, oficjalnie założonego przez Holendrów w 1817 r. z ponad 15 tysiącami gatunków tropikalnych roślin całego świata. Powrót do hotelu. Kolacja w lokalnej restauracji, nocleg.

4 DZIEŃ:

Dżakarta – Jogja – Świątynia Prambanan

Śniadanie. Transfer na lotnisko, przelot do Jogja. Przejazd do PRAMBANAN (lista UNESCO), zwiedzanie ruin największego i uznawanego za najpiękniejszy kompleksu świątyń na Jawie (IX w.). Wieczorem wizyta w Muzeum Sonobudoyo i przedstawienie słynnych lalek Teatru Cieni  Wayang Kulit.   Kolacja w lokalnej restauracji, nocleg.

5 DZIEŃ:

Jogja - Borobudur – Jogja

Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie BOROBUDUR - jednej z najsłynniejszych na świecie świątyń buddyjskich z VIII w (lista UNESCO).  Nastepnie zwiedzanie świątyni Mendut i Królewskiego Pałacu Sułtana - przykładu tradycyjnej architektury Jawy. Wizyta w lokalnym centrum produkcji batików, z których słynie Jogja. Kolacja w lokalnej restauracji, nocleg.

6 DZIEŃ:

Jogja – Bromo

Wczesne śniadanie. Wyjazd w rejon Wschodniej Jawy, po drodze wizyta w niezwykłym rejonie wulkanicznym Tengger, podziwianie spektakularnych krajobrazów starej kaldery o średnicy 10 km, ze środka której wyrastają cztery młodsze, mniejsze wulkany. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg.

7 DZIEŃ:

Wulkan Bromo – Surabaja – Lombok

Wczesnym rankiem (pobudka ok. 03:00) przejazd do Pananjakan, najlepszego punktu widokowego na wschód słońca ponad szczytami góry BROMO. Następnie przejazd pod wulkan, a dalej dla chętnych możliwość dojazdu konno do schodów  prowadzących do krawędzi krateru czynnego wulkanu. Powrót do hotelu, śniadanie i krótki wypoczynek. Przejazd do Surabaja, a stamtąd przelot na wyspę Lombok. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Kolacja w lokalnej restauracji i nocleg.

8 DZIEŃ:

Lombok – interior wyspy, wioski Sasaków

Śniadanie. Przejazd na bazar Kebon Roek, możliwość zakupu pamiątek. Następnie wizyta w kompleksie świątynnym Lingsar, gdzie w spokoju i harmonii zbierają się wyznawcy dwóch różnych religii. Przejazd do górskiego resortu Tetebatu, a stamtąd spokojny spacer w pobliżu niewielkich gospodarstw, przez tropikalny las, gdzie można zobaczyć małpy, ptaki i rzadkie gatunki orchidei. Po drodze mijamy wodospad Jeruk Manis i docieramy do wsi Kembang Kuning. W dalszej części wizyty w kilku wioskach specjalizujących się w różnorodnym lokalnym rzemiośle (wyroby z rattanu, tkaniny, ceramika, rybołówstwo). Powrót do hotelu. Kolacja w lokalnej restauracji i nocleg.

9 DZIEŃ:

Wysepka Gili Nanggu

Śniadanie. Przejazd do lokalnego portu Tawun z przystankami w kilku ciekawych punktach widokowych. Rejs na niewielką wyspę Gili Nanggu w rejonie Sekotong. Dzień wolny na rozkoszowanie się czystą wodą, malowniczą plażą, możliwość snorkellingu. Powrót na wyspę Lombok. Kolacja w lokalnej restauracji i nocleg.

10 DZIEŃ:

Lombok – Bali – Tanah Lot

Śniadanie. Czas wolny. Transfer na lotnisko, przelot do Denpasar na Bali. Wycieczka do świątyni Taman Ayun, godnej uwagi z powodu majestatycznej bramy wjazdowej i wież. Przejazd przez Alas Kedaton (las małp) i odwiedziny w Pura Luhur Tanah Lot, jednej z najbardziej znanych i najważniejszych świątyń na Bali, zbudowanej na skalistej wysepce u wybrzeża. W ciągu dnia lunch. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

11 DZIEŃ:

Bali – Makassar

Wcześnie rano śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot do Makassar (Sulawesi). Przejazd w kierunku regionu Toraja w interiorze wyspy. Po drodze zwiedzanie wioski Bugis z charakterystycznymi domami na palach. Przejazd piękną, widokową drogą górską do Rantepao. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.

12 DZIEŃ:

Tana Toraja

Śniadanie. Całodzienna wycieczka po najciekawszych zakątkach regionu Toraja słynącego z unikalnych obrzędów pogrzebowych. Wizyta w grobowcach królewskich w Suaya, następnie w Lemo, gdzie w skalnych klifach wykute są „wiszące grobowce”, niektóre zaopatrzone w tau tau – wizerunki zmarłych. Przejazd do Londa, gdzie również znajdują się starożytne miejsca pochówku w jaskiniach. Następnie wizyta w Kete Kesu, tradycyjnej wiosce, słynącej z drewnianych rzeźb, malowideł i obrazów. Oglądanie wiszących grobów. Jeśli czas pozwoli, przejazd na bazar w Rantepao, na którym dominuje rękodzieło i sklepy z pamiątkami. Kolacja w hotelu. Nocleg.

13 DZIEŃ:

Tana Toraja

Śniadanie. Przejazd do wioski Palawa, gdzie znajduje się wielki, piękny tongkonan, tradycyjny dom Toraja. Kontynuacja przejazdu do Batutumonga, położonego 1300 m n.p.m. z przepiękną panoramą na Rantepao i okoliczną dolinę. Po południu  spacer podczas którego będziemy oglądali plantacje kawy, wanilii, goździków, drzew bambusowych itp. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

14 DZIEŃ:

Rantepao – Sengkang

Śniadanie. Przejazd w kierunku Sengkang, po drodze postój w okolicy Buntu Kebobong „erotycznej góry”. Zwiedzanie Sengkang znanego głównie z produkcji jedwabiu, następnie rejs po jeziorze Tempe, na którym zobaczą Państwo pływające domy rybaków Wajo. Wieczorem, podczas zachodu słońca, krótki odpoczynek na jednym z unoszących się na wodzie domów. Powrót do Sengakang. Kolacja i nocleg w hotelu.

15 DZIEŃ:

Sengkang – Makassar – Denpasar

Śniadanie. Czas wolny. Przejazd do Makassar malowniczą trasą z wieloma punktami widokowymi, przystanek w porcie, gdzie obejrzeć można tradycyjne łodzie phinisi, a także w wiosce Tana Beru, gdzie są one wytwarzane. Po przyjeździe do Makassar kolacja w lokalnej restauracji. Późnym wieczorem transfer na lotnisko i nocny przelot do Denpasar. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Nocleg.

16 DZIEŃ:

Bali

Śniadanie. Czas wolny, wypoczynek na pięknych plażach „Rajskiej  Wyspy” . Nocleg.

17 DZIEŃ:

Bali – interior wyspy

Śniadanie. Całodniowa wycieczka rozpoczyna się od spektaklu teatralno-muzycznego Barong, a zakońy tańcem Kris gdyż poprzez tradycyjną sztukę można poznać najwięcej tajemnic Balijczyków. Następnie trasa wiedzie przez wioski, których mieszkańcy zajmują się rzeźbą w drewnie i innymi rodzajami rzemiosła ludowego. Przejazd w górski rejon Batur, jedną z najbardziej malowniczych okolic wyspy - podziwianie niewielkiego wulkanu Batur i malowniczo położonego sąsiedniego jeziora. Następnie przejazd do Świętych Źródeł Tampaksiring i zwiedzanie położonej obok  Pura Tirta Empul, jednej z najważniejszych świątyń balijskich. W ciągu dnia lunch. Powrót do hotelu, nocleg.

18 - 19 DZIEŃ:

Bali

Śniadania. Pobyt na Bali w hotelu przy plaży. Czas wolny, możliwość skorzystania z oferty sportów wodnych lub zorganizowania dodatkowych wycieczek .

20 DZIEŃ:

Bali – Warszawa

Śniadanie. Czas wolny do momentu transferu na lotnisko.
Wylot do Warszawy.

21 DZIEŃ:

Warszawa

Przylot do Warszawy.

 
CENA OBEJMUJE:

 • Przelot Warszawa – Dżakarta, Denpasar – Warszawa (przez jeden z europejskich i azjatyckich portów lotniczych)
 • Przeloty wewnętrzne: Dżakarta – Jogja, Surabaja – Lombok – Denpasar , Denpasar – Makassar – Denpasar
 • Przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem zgodnie z programem
 • Zakwaterowanie w hotelach ****/***, w rejonie Bromo hotel **, w Sengkang hotel bez kategoryzacji, w pokojach 2-osobowych z łazienkami
 • Śniadania, obiady lub kolacje wg programu (w 2. dniu nie ma kolacji), podczas wypoczynku na Bali śniadania
 • Wycieczki wymienione w programie
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • Opiekę pilota na całej trasie oraz pilotów lokalnych
 • Ubezpieczenie (KL, NW, bagaż), VAT


CENA NIE OBEJMUJE:

 • Wizy do Indonezji – 25 USD (potrzebne 2 zdjęcia i paszport z minimum 1 wolną stroną) – na lotnisku w Dżakarcie
 • Opłat lotniskowych na terenie Indonezji około 45 USD
 • Zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników, bagażowych ok. 4 USD/os dziennie
 • Opłat za ewentualne imprezy fakultatywne oraz ewentualnych opłat za filmowanie i fotografowanie


 Dopłata do pokoju 1-osobowego: 750 USD

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.