Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Indonezja: Sumatra, Borneo 15 dni

1 DZIEŃ:

Warszawa – Medan

Spotkanie grupyna Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku odpraw. Wylot do Dżakarty przez jeden z europejskich portów lotniczych.
 
2 DZIEŃ:

Medan (Północna Sumatra)

Przylot na Sumatrę. Przejazd do Brastagi, miasteczka leżącego w okolicy pełnej plantacji owoców i kwiatów. Następnie zwiedzanie Batak Karo, tradycyjnej wioski w Peceren, targu owocowego. Po południu zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.
 
3 DZIEŃ:

Brastagi – wyspa Samosir na jeziorze Toba

Po śniadaniu przejazd do Parapat, po drodze postój przy ok. 100-metrowym wodospadzie Si Piso Piso, zwiedzanie Rumah Bolon - Pałacu Królów Batak Simalungun, czyli tradycyjnego podłużnego domu. Przyjazd do Parapat. Lunch w ciągu dnia. Przeprawa promem na wyspę Samosir, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.
 
4 DZIEŃ:

Wyspa Samosir – wioski plemienia Batak Toba

Po śniadaniu wycieczka promem po Jeziorze Toba i zwiedzanie wiosek Batak Toba, których folklor słynie z sentymentalnych pieśni miłosnych: Tomok:, w którym zobaczymy stary grobowiec Króla Sidabutar, Ambarita: kamienne krzesła i stół w miejscu egzekucji Króla Sialagan, Simanindo: pokaz tradycyjnego tańca i wizyta w lokalnym muzeum. Lunch w ciągu dnia.
Po południu powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.
 
5 DZIEŃ:

Wyspa Samosir – Sipirok

Po śniadaniu powrót do Parapat a następnie do Sipirok, po drodze postój przy plantacji goździków i ananasów. Odwiedzenie tradycyjnej wioski Balige i gorących źródeł Sipoholon, spacer brzegiem Rzeki Sarulla. W ciągu dnia lunch. Przyjazd do Sipirok. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.
 
6 DZIEŃ:

Sipirok – Bukittingi (Zachodnia Sumatra)

Po wczesnym śniadaniu wyjazd do Bukittinggi, po drodze postój w Sihepeng w ogrodzie przypraw - pieprzu, wanilii, kardamonu. Przejazd przez tropikalny las deszczowy Rimba Panti i przekroczenie równika w Bonjol. W ciągu dnia lunch. Po południu przyjazd do uroczego miasta Bukittinggi. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
 
7 DZIEŃ:

Bukitttingi – Minangkabau – Bukittingi

Po śniadaniu zwiedzanie miasta, nazywanego sercem wyżyny: Sianok Canyon z japońskim tunelem, wieża zegarowa „Jam Gadang”, muzeum i Rynku. Przejazd do Batusangkar, po drodze postój w Baso by zobaczyć tradycyjne tkactwo. Przyjazd do Batu Sangkar, zwiedzanie starego pałacu Królestwa Minangkabu. W ciągu dnia lunch. Po południu powrót do Bukittinggi, po drodze przystanek przy jeziorze Singkarak. Kolacja i nocleg.
 
8 DZIEŃ:

Bukittingi – Padang – Dżakarta

Po śniadaniu przejazd do Padang przez piękną dolinę Anay, postój przy wodospadzie. Lunch w ciągu dnia. Przyjazd do Padang, transfer na lotnisko. Przelot do Dżakarty. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.
 
9 DZIEŃ:

Dżakarta - Semarang – Pangkalan Bun – Kumai – Park Narodowy Tanjung Puting

Po śniadaniu transfer na lotnisko, przelot do Pangkalan Bun na Borneo. Transfer do Kumai zaokrętowanie na łodzi. Jest to tradycyjna drewniana łódź rzeczna bez klimatyzacji z  dachem, tworzącym górny pokład, z którego można podziwiać dżunglę, rozciągającą się wzdłuż rzeki. Po około 2-godzinnym rejsie  rzekami Kumai i Seikonyer (podczas rejsu lunch) docieramy do lodge’u w Parku Narodowym Tanjung Puting. Po około 2 godzinach dotrzemy, obserwując małpy przesiadujące wzdłuż brzegu. Zakwaterowanie w lodge’u. Kolacja i nocleg.
 
10 DZIEŃ:

Spotkanie z orangutanami – Pondok Tanggui – Camp Leakey

Śniadanie. Wycieczka łodziami w górę rzeki do Pondok Tanggui, do ośrodka opieki, gdzie możemy zobaczyć maleńkie i młode orangutany. Po sesjach zdjęciowych dalsza droga, podczas której obserwacja wielu gatunków zwierząt tj. ptaków, małp, ryb, także krokodyli. Po przybyciu do Camp Leakey wędrówka z doświadczonym przewodnikiem w głąb tropikalnego lasu i obserwacja dzikiej fauny i flory z bliska – makaków, nosaczy, gibbonów, orangutanów.

Około południa wracamy na łódź, gdzie będzie serwowany lunch. Po lunchu pora karmienia orangutanów – małpy można oglądać ze specjalnej platformy, można też przejść się przez dżunglę kilometrową trasą ukazującą ich naturalne środowisko. Powrotny rejs w dół. Kolacja i nocleg na łodzi.
 
11 DZIEŃ:

Park Narodowy Tanjung Puting

Cały dzień poświęcony na eksplorację Narodowego Parku Pondok Tanggui wraz z jego bogactwem życia i przyrody. Śniadanie, obiad i kolacja.
 
12 DZIEŃ:

Park Narodowy Tanjung Puting – Pangkalan Bun – Dżakarta

Po śniadaniu spływ łodzią do Kumai. Następnie transfer na lotnisko w Pangkalan Bun i przelot do Dżakarty przez Semarang. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Nocleg.
 
13 DZIEŃ:

Dżakarta

Po śniadaniu zwiedzanie miasta, m.in.: Muzeum Narodowe, Pomnik Narodowy i Meczet Istiqual, Port Sunda Kelapa, plac Fatahillah. Lunch w ciągu dnia. Powrót do hotelu. Nocleg.
 
14 DZIEŃ:

Dżakarta - Warszawa

Śniadanie. Czas wolny. Transfer na lotnisko i wylot do Warszawy.
 
15 DZIEŃ:

Warszawa

Przylot do Warszawy.
 


Cena już od 7000 PLN + 1900 USD/os.
 


CENA OBEJMUJE:

 • Przelot Warszawa – Medan, Dżakarta – Warszawa (przez jeden z europejskich i azjatyckich portów lotniczych)
 • Przeloty wewnętrzne: Padang – Dżakarta, Dżakarta – Pangkalan Bun – Dżakarta
 • Przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem zgodnie z programem
 • Zakwaterowanie w hotelach **/***/**** w pokojach 2-osobowych z łazienkami, 1 nocleg w lodge’u i 2 noclegi na łodzi (proste warunki) w Parku Narodowym Tanjung Puting
 • Śniadania, obiady i kolacje w dniach: 3. – 7. i 9. – 11. , w pozostałych dniach zgodnie z programem
 • Wycieczki wymienione w programie
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • Opiekę pilota na całej trasie oraz pilotów lokalnych
 • Wizę do Indonezji (paszport ważny min. 6 m-cy po powrocie, 2 wnioski wizowe, 2 zdjęcia)
 • Ubezpieczenie (KL, NW, bagaż)
 • VAT

 
CENA NIE OBEJMUJE:

 • Opłat lotniskowych na terenie Indonezji – ok. 20 USD/os
 • Napojów do posiłków
 • Zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników, bagażowych ok. 3 USD/os dziennie
 • Opłat za ewentualne imprezy fakultatywne oraz ewentualnych opłat za filmowanie i fotografowanie


Dopłata do pokoju 1-osobowego: 500 USD

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.