Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Japonia 14 dni

1 DZIEŃ:

Warszawa– Tokio

Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie w hali odlotów przy stanowisku odpraw. Przelot do Tokio.

2 DZIEŃ:

Tokio

Przylot do Tokio. Przejazd do miasta.  Zwiedzanie TOKIO – Shinjuku, świątyni Meiji przy Parku Yoyogi, dzielnicy Harajuku, przejazd obok budynków rządowych, spacer po bulwarze handlowym Omotesando. Transfer to hotelu. Zakwaterowanie, nocleg.
 
3 DZIEŃ:

Tokio

Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie TOKIO – parku otaczającego Pałac Cesarski, najpopularniejszej wśród turystów ulicy handlowej Ginza, jednej z najstarszych świątyń w Tokio Asakusa Kannon, przejście pasażem handlowym Nakamise, wjazd na średni taras widokowy wieży Tokio Tower (całkowita wys. 333 m), skąd roztacza się fantastyczny widok na panoramę miasta, spacer po znanym nabrzeżu Odaiba. Powrót do hotelu. Nocleg.
 
4 DZIEŃ:

Tokio -Nikko - Tokio

Śniadanie. Przejazd do Nikko pociągiem. Zwiedzanie  jednego z najbardziej znanych zespołów świątyń Toshogu wraz z mauzoleum Szoguna Tokugawy Deyasu (lista UNESCO) oraz wytwórni sake. Powrót do Tokio. Czas wolny. Nocleg.
 
5 DZIEŃ: 

Tokio – Kamakura – Tokio

Śniadanie. Przejazd do KAMAKURA, dawnej siedziby szogunatu, gdzie zobaczymy sławną świątynię Hasedera, w której znajduje się 9-metrowa drewniana statua bogini miłosierdzia „Hase  Kannon“, zwiedzanie świątyni Kotokuin z Daibutsu ( z 11-metrowym posągiem Buddy), spacer handlową ulicą Komachi. W drodze powrotnej, o ile czas pozwoli, przejazd przez Jokohamę i wjazd na najwyższy budynek Japonii – Landmark Tower (płatne dodatkowo). Powrót na nocleg do Tokio.
 
6 DZIEŃ: 

Tokio – Park Narodowy Fudżi Hakone – Jezioro Kawaguchi

Śniadanie. Wycieczka do PARKU FUDŻI – HAKONE – IZU. Wjazd na świętą górę Japonii Fudżi do tzw. piątej stacji, następnie przejazd do Hakone i rejs po jeziorze Ashi. Przejazd w okolice Jeziora Kawaguchi, znad kutego rozpościera się piękny widok na Fudżi. Kolacja i nocleg w hotelu z widokiem na jezioro i górę Fuji.
 
7 DZIEŃ:

Jezioro Kawaguchi  – Takayama

Śniadanie. Przejazd do XVI wiecznej TAKAYAMY, gdzie przeniesiemy się w świat starej, tradycyjnej Japonii. Takayama sprawia nieodparte wrażenie miejsca z minionej epoki, w którym wielu mieszkańców nadal praktykuje rodzinne tradycje związane z rzemieślnictwem lub produkcją narodowego napoju sake. Zwiedzanie m.in. muzeum tradycyjnych wozów festiwalowych, Jinya House, spacer urokliwą ulicą Kamisanomachi. Nocleg w hotelu.
 
8 DZIEŃ:

Takayama – Shirakawa – Gokayama – Kanazawa

Śniadanie. Piesza wycieczka na lokalny poranny bazar. Przejazd do SHIRAKAWY. W tym mało u nas znanym, ale wpisanym przez UNESCO na listę światowego dziedzictwa kulturowego zakątku będą mieli Państwo okazję przenieść się w atmosferę XVIII – XIX wiecznej Japonii. Jest to zespół tradycyjnych domów z częściowym wyposażeniem, jakiego używano w przeszłości. Zwiedzanie należącego do zamożnej rodziny Wada tradycyjnego, pokrytego słomą ryżową domu  i poznanie jego bogatej historii. Przejazd do Gokayama (UNESCO), zwiedzanie wytwórni papieru czerpanego. Przejazd na nocleg do Kanazawa.
 
9 DZIEŃ:

Kanazawa – Hikone – Kioto

Śniadanie.Zwiedzanie KANAZAWA – ogrodu Kenrokuen uważanego za jeden z najpiękniejszych ogrodów japońskich zaprojektowanego na wzór chińskich ogrodów z X – XII w, wizyta w dzielnicy Nagamachi, w której znajdują się typowe domostwa samurajów. Przejazd do HIKONE, gdzie znajduje się zamek z okresu Edo, jeden ze Skarbów Narodowych kultury i historii japońskiej. Zwiedzanie zamku, którego początki sięgają 1603 r., a następnie przejazd do Kioto. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny i nocleg.
 
10 DZIEŃ:

Kioto

Śniadanie. Zwiedzanie dawnej stolicy Japonii – KIOTO, którego historyczna część została wpisana na listę UNESCO: zamek Nijo z XVII w., Złoty Pawilon Kinkakuji zbudowany z XIV w. jako rezydencja wypoczynkowa, świątynia Sanjusangendo, świątynia Heian wybudowana w XIX w. dla uczczenia 1100 rocznicy założenia Kioto, światyni Kiomizu. Wieczorem dla chętnych wycieczka metrem do słynnej dzielnicy gejsz - Gion oraz fakultatywnie udział w spektaklu obrazującym między innymi sztukę układania kwiatów (ikebana) czy występy gejsz przy klasycznej muzyce japońskiej w tradycyjnym teatrze. Nocleg.
 
11 DZIEŃ:

Kioto – Nara – Fushimi – Osaka

Śniadanie. Wycieczka do NARY- pierwszej stolicy Japonii (historyczne budynki wpisane są na listę UNESCO). Wizyta w  szintoistycznej świątyni Kasuga Taisha, następnie zwiedzanie kompleksu świątyń rodziny cesarskiej z 743 roku –Todaiji, w którym znajduje się jedna z największych drewnianych konstrukcji świata, a w niej wspaniały posąg Buddy z brązu o wys. około 16 m.  Kompleks ten wybudowano po uznaniu buddyzmu za narodową religię Japonii. Przejazd do Fushimi i wizyta w świątyni Fushimi Inari znanej z tysięcy bram torii. Przejazd do hotelu w Osace. Nocleg.
 
12 DZIEŃ:

Osaka – Hiroszima – Miyajima

Tego dnia zostawią Państwo część bagażu w hotelu, prosimy zabrać ze sobą rzeczy potrzebne na 1 noc w dodatkowej torbie.
Śniadanie. Przejazd pociągiem do Hiroszimy, a stamtąd do urokliwej Miyajimy i spacer do tradycyjnego japońskiego hotelu, ryokanu, w którym spędzą Państwo noc. Po południu zwiedzanie MIYAJIMY: znanej, będącej jedną z wizytówek Japonii zbudowanej na palach świątyni Itsukushima (lista UNESCO), oraz stojącej w wodzie bramy TORI znanej jako jeden z najpiękniejszych widoków w Japonii. Tradycyjna kolacja. Nocleg.
 
13 DZIEŃ:

Miyajima – Hiroszima – Osaka

Śniadanie. Prom do Miyajima-guchi i przejazd do Hiroszimy. Zwiedzanie Parku Pokoju oraz muzeum poświęconego pamięci ofiar wybuchu bomby atomowej (lista UNESCO). Przejazd do Osaki, zakwaterowanie. Wieczorem przejazd metrem do dzielnicy Dotonbori słynącej z restauracji, klubów i sklepów. Powrót do hotelu, nocleg.
 
14 DZIEŃ:

Osaka– Warszawa

Śniadanie. Transfer na lotnisko w Osace. Przelot do Warszawy.
 
Dla chętnych jest możliwość przedłużenia wycieczki o wypoczynek na wyspie Okinawa.
 

 

Cena już od 6500 PLN + 230 000 JPY/os.


 
CENA OBEJMUJE:

 • przelot Warszawa – Tokio, Osaka – Warszawa przez Paryż
 • zakwaterowanie w hotelach 3*** w pokojach 2 os z łazienkami
 • nocleg w ryokanie z kolacją i śniadaniem  (tradycyjny hotel, w którym poznamy charakterystyczne dla dawnego stylu życia zwyczaje i skosztujemy prawdziwych japońskich potraw )
 • śniadania w hotelach w większości w formie bufetu i 1 kolację w ryokanie w dniu 12.
 • opiekę pilota na całej trasie oraz pilotów lokalnych
 • przejazdy zgodnie z programem (autokarem lub mikrobusem, pociągami). Zwiedzanie Tokio autokarem w 2 dniu oraz komunikacją miejską w 3 dniu
 • transport bagażu podczas całej trasy (jedna walizka na osobę) – w przypadku organizowanej przez nas wycieczki podczas wszystkich przejazdów transport i opieka nad Państwa bagażem jest wliczona w cenę
 • ubezpieczenie (KL, NW, bagaż)
 • VAT 


CENA NIE OBEJMUJE:

 • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – 10 500 JPY – płatne w Polsce
 • zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników, bagażowych ok. 4 USD/os dziennie
 • opłat za ewentualne imprezy fakultatywne oraz ewentualnych opłat za filmowanie i fotografowanie
 • dopłaty za 10 obiadów 18 700 JPY/os w przypadku zainteresowania całej grupy

 
 Dopłata do pokoju 1-osobowego: 40 000 JPY

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.