Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Korea - Japonia 12 dni

1 DZIEŃ:

Warszawa - Osaka

Wczesne śniadanie. Transfer na lotnisko, przelot do Osaki.
 
2 DZIEŃ:

Osaka

Przylot do Osaki, jednego z najstarszych miast w Japonii. Zwiedzanie miasta: zamku z XVI w., spacer handlową ulicą położoną w centrum miasta. Nocleg.
 
3 DZIEŃ:

Osaka – Nara – Kioto

Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie NARY- pierwszej stolicy Japonii (historyczne budynki wpisane są na listę UNESCO). Wizyta w  szintoistycznej świątyni Kasuga Taisha, następnie zwiedzanie kompleksu świątyni rodziny cesarskiej z 743 roku –Todaiji, w którym znajduje się jedna z największych drewnianych konstrukcji świata, a w niej wspaniały posąg Buddy z brązu o wys. około 16 m.  Kompleks ten wybudowano po uznaniu buddyzmu za narodową religię Japonii. Nocleg w Kioto.
 
4 DZIEŃ:

Kioto

Śniadanie. Zwiedzanie dawnej stolicy Japonii – KIOTO, którego historyczna część została wpisana na listę UNESCO: zamek Nijo z XVII w., Złoty Pawilon Kinkakuji zbudowany z XIV w. jako rezydencja wypoczynkowa, świątynia Sanjusangendo, świątynia Heian wybudowana w XIX w. dla uczczenia 1100 rocznicy założenia Kioto, światyni Kiomizmu. Powrót do hotelu. Wieczorem dla chętnych spacer po słynnej dzielnicy gejsz - Gion oraz fakultatywnie udział w spektaklu obrazującym między innymi sztukę układania kwiatów (ikebany) czy występy gejsz przy klasycznej muzyce japońskiej w tradycyjnym teatrze. Powrót do hotelu. Nocleg.
 
5 DZIEŃ:

Kioto – Tokio

Śniadanie. Przejazd pociągiem do Tokio. Zwiedzanie TOKIO – parku otaczającego Pałac Cesarski (nie udostępniony do zwiedzania), wieży Tokio Tower o wys. 300 m, skąd roztacza się widok na panoramę miasta (wjazd na średni  taras widokowy) , najpopularniejszej wśród turystów ulicy handlowej Ginza i nabrzeża Odaiba.
Transfer do hotelu. Nocleg.
 
6 DZIEŃ:

Tokio

Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie TOKIO komunikacją publiczną – jednej z najstarszych świątyń w Tokio Asakusa Kannon, świątyni Meiji przy Parku Yoyogi, dzielnicy Harajuku, najnowocześniejszej dzielnicy Tokio – Shinjuku, gdzie znajdują się m.in. budynki rządowe, bulwaru handlowego Omotesando. Powrót do hotelu. Nocleg.
 
7 DZIEŃ:

Tokio – Nikko – Tokio

Śniadanie. Przejazd pociągiem do NIKKO, a następnie  zwiedzanie  jednego z najbardziej znanych zespołów świątyń Toshogu wraz z mauzoleum Szoguna (lista UNESCO). Następnie przejazd widokową trasą nad jezioro Chuzenji, obejrzenie wodospadów Kegan oraz jeziora. Powrót na nocleg do Tokio.
 
8 DZIEŃ:

Tokio – Park Narodowy Fudżi Hakone – Tokio

Śniadanie. Całodzienna wycieczka autokarowa do PARKU FUDŻI – HAKONE – IZU. Wjazd na świętą górę Japonii Fudżi do tzw. piątej stacji, następnie przejazd do Hakone i rejs po jeziorze Ashi. Powrót do Tokio. Nocleg.
 
9 DZIEŃ: 

Tokio – Kamakura – Tokio

Śniadanie. Przejazd koleją do KAMAKURA dawnej siedziby szogunatu, ze sławną świątynią Hasedera- z ponad 9- metrową, drewnianą statuą bogini miłosierdzia „Hase Kannon“, następnie zwiedzanie świątyni Kotokuin z Daibutsu ( z 11 metrowym posągiem Buddy), spacer handlową ulicą Komachi . Powrót na  nocleg w Tokio.
 
10 DZIEŃ:

Tokio – Seul

Śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot do Seulu, stolicy Korei Południowej. Zwiedzanie miasta: pałac Changdeok oraz znajdujący się obok „Tajemniczy Ogród” (lista UNESCO). Następnie przejazd na ulicę Insa – dong słynną z licznych sklepów i galerii koreańskiej sztuki oraz do dzielnicy handlowej Cheonggyecheon. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
 
11 DZIEŃ:

Seul

Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie Korean Folk Village w której można zobaczyć tradycyjne domy charakterystyczne dla różnych regionów Korei. Powrót do Seulu, zwiedzanie pałacu Gyeongbok oraz znajdującego się na jego terenie Muzeum Folkloru. Nocleg w Seulu.
 
12 DZIEŃ:

Seul – Warszawa

Śniadanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski. Przylot do Warszawy.
Dla chętnych możliwość przedłużenia wycieczki o wypoczynek na wyspie Jeju.
 
 

Cena już od 6600 PLN + 780 USD + 160 000 JPY

 

CENA OBEJMUJE:

 • przelot Warszawa – Osaka, Seul – Warszawa przez jeden z europejskich portów lotniczych
 • przelot Tokio – Seul
 • zakwaterowanie w hotelach 3***, w pokojach 2- osobowych z łazienkami
 • śniadania
 • przejazdy autokarem lub mikrobusem, pociągiem, (zwiedzanie Tokio autokarem lub komunikacją miejską)
 • opiekę pilota na całej trasie oraz pilotów lokalnych
 • bilety wstępu w Korei
 • ubezpieczenie (KL, NW, bagaż)
 • VAT


CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów w Japonii 8200 JPY– płatne Polsce w Biurze
 • napiwków ok. 4 USD/os dziennie
 • opłat za ewentualne imprezy fakultatywne oraz ewentualnych opłat za filmowanie i fotografowanie

 
Dopłata do pokoju 1-osobowego: 30 000 JPY + 150 USD
 
W przypadku zainteresowania całej grupy istnieje możliwość wcześniejszego zarezerwowania obiadów w cenie ok. 16 000 JPY + 50 USD. Menu mieszane zachodnie oraz koreańskie i japońskie z daniami charakterystycznymi dla danego regionu. Zachęcamy Państwa do skorzystania!

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.