Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Korea Południowa z wyspą Jeju 14 dni

DZIEŃ 1:

Warszawa – Seul

Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie w hali odlotów przy stanowisku odpraw. Wylot do Seulu.


DZIEŃ 2:

Seul

Przylot do Seulu. Zwiedzanie miasta.Zwiedzanie Królewskiego Pałacu Kyongbok (Gyeongbok), wizyta w Muzeum Sztuki Ludowej. Po południu wizyta w Muzeum Narodowym Korei gdzie obejrzymy kompletną kolekcję narodowych dóbr: ceramikę, posągi Buddy, malowidła, skarby królestwa Shilla. Zatrzymamy się w słynnej dzielnicy Itaewon, alei Insadong. Przespacerujemy przez targowisko Namdaemun, czas wolny i nocleg w hotelu w Seulu.
 
DZIEŃ 3:

Seul – DMZ

Śniadanie. Poranny przejazd do Strefy Zdemilitaryzowanej. Terenu pomiędzy Koreą Północna i Koreą Południową. Została ona utworzona przez ONZ w 1953 r., jako efekt uzgodnień po zawieszeniu broni w wojnie koreańskiej. Przejazd do Trasy Trzeciego tunelu: Park Imjingak, Most Wolności, Trzeci Tunel, Hall Wystawowy, Obserwatorium Dora, Stacja Kolejowa Dorasan Wycieczki do Strefy Zdemilitaryzowanej odbywają się tylko autokarami. Po otrzymaniu specjalnego pozwolenia dla grupy. Powrót do Seulu, Nocleg.
 
DZIEŃ 4:

Seul –Suwon - Popchusa - Mt.Songni

Śniadanie. Transfer na Górę Songnisan przez fortyfikacje Suwon Hwaseong. Przejazd przez Park Narodowy Góry Songnisan i zwiedzanie Świątyni Bupjusa.
Nocleg w hotelu na Górze Songnisan.
 
DZIEŃ 5:

Mt.Songni – Hahoe – Chebiwon – Daeug

Śniadanie. Przejazd do Hahoe.Wizyta w tradycyjnej wiosce, zwiedzanie starych domów (450-cio letnich). Następnie przejazd do Chebiwon gdzie obejrzymy wielki granitowy posąg Maitreya (Buddy przyszłości), a następnie kontynuujemy przejazd do Daegu. Nocleg w hotelu niedaleko Świątyni Hainsa w Daegu.
 
DZIEŃ 6:

Daegu-Haeinsa -Gyeongju

Śniadanie. Odwiedzamy Świątynię Haeinsa, zarejestrowaną, jako jeden z zabytków kultury UNESCO, wybudowana w  802 r. w okresie Shilla (57 p.n.e. - 935 n.e.),następnie zwiedzanie Tripitaka Koreana, biblioteki, gdzie od 1236 r. znajduję się kompletna kolekcja 80 000 drewnianych płytek używana jest do druku Buddyjskich manuskryptów. Następnie przejazd do Kyongju (Gyeongju), stolicy królestwa Shilla. Postój i zwiedzanie tradycyjnej wioski Yang Dong (XVIII-sto wiecznej).  Po południu spektakl z muzyką i tradycyjnymi tańcami w amfiteatrze przy jeziorze (jeśli czas pozwoli). Nocleg w hotelu w Gyeongju.
 
DZIEŃ 7:

Gyeongju

Śniadanie. Całodniowe zwiedzanie światyń: Bulguksa, Grota Seokguram, Obszar Świątynny Bunhwangsaji, Królewski Park Tumuli. Nocleg w hotelu w Gyeongju.
 
DZIEŃ 8:

Gyeongju- Busan- Geojedo-Okpo

Przejazd do Busan, gdzie zwiedzamy targ rybny ,,Jagalchi”.  Międzynarodowy Targ, Park Yongdusan.
Kontynuujemy wyprawę do Okpo (Wyspy Geojedo). Zwiedzimy park morski Haegumgang oraz wyspy Oedo, gdzie ukaże nam się krajobraz południowej części wyspy. Nocleg w hotelu w Okpo.
 
DZIEŃ 9:

Geojedo-Okpo-Boseong-Sooncheon

Śniadanie. Przejazd do Sooncheon oraz zwiedzanie Fortecy Naakanupseong, oraz zameku na obszarze około 18,000 Pyeongów (1 pyeong = 3.3 m2). Na Wschód, Zachód i Południe od zamku mieszka jeszcze ok. 100 rodzin, a okolice zamku są bardzo dobrze utrzymane. Kolejnym powodem do dumy mieszkańców jest pomnik Generała Im Kyeong-Eopa (1594-1646). Zamek znajduje się na wzniesieniu, dzięki czemu możemy z niego zaobserwować całe miasto u jego stóp.

Następnie udajemy się do Boseong- największej Plantacji Zielonej Herbaty, która uprawiana jest na górzystych zboczach i w dolinach Południa Boseong. Region ten specjalizuje się w uprawie herbaty od czasu okupacji Japończyków i przez ten czas rozrósł się do dużej plantacji zachowując tradycje i wysoko wykwalifikowanych robotników. Najbardziej znana w tym rejonie jest Plantacja Daehan Daeop, prowadząca do niej droga jest
pełna pól zielonej herbaty i drzew cedru. Nocleg w hotelu w Sooncheon.
 
DZIEŃ 10:

Sooncheon

Śniadanie. Kontynuujemy przejazd po Jirasan, drugim najbardziej klimatycznym miejscu w regionie, zaraz za Górą Hallasan na wyspie JeJudo. Imponująca Cheonwangbong (1915 metrów) dominuje nad trzema prowincjami wokół Jirisan. Zwiedzimy Świątynię Hwaeomsa, zafundowaną w 544 roku, ta świątynia jest największa I najbardziej znana spośród siedmiu najważniejszych świątyń Jirisan. Budynek pierwotnie spłonął, a obecnie stojący został wzniesiony w roku 1606. Mieści się w nim kilka skarbów, takich jak choćby Gakhwangjeon, czyli typowy przykład Koreańskiej konstrukcji drewnianej, a także Daeungjeon, otoczony drzewami i krzewami wiśni. Nocleg w hotelu na Górze Jirisan.
 
DZIEŃ 11:

Mt.Jirisan- Sooncheon-Damyang-Mokpo

Śniadanie Przejazd do Damyang, gdzie będziemy zwiedzać Ogrody Soswaewon, są to prywatne ogrody utrzymane w stylu Okresu Joseon, w którym zachowane było piękno tradycyjnej Korei. Wybudowane były przez Yang San-Bo (1503-1557), który przeją budowę po swoim mentorze Jo Gwang-Jo (1482-1519), który został zamordowany w politycznych porachunkach. Ogrody Soswaewon odzwierciedlają krystalicznie czysty ogród, gdzie rządzi prawa zasada Anbinnakdo (być zadowolonym, oraz czerpać przyjemność z uczciwego stylu życia).

Zwiedzamy Bambusowy Targ oraz udajemy się do Fabryki Sosu z Koreańskiej Ostrej Papryki z  Soonchang, pasta z Ostrej Papryki z  Soonchang przedstawiona jest jako wstęp do Ery Joseon.  Sekret jej smaku leży w czystej wodzie, oraz świeżych produktach rolnych fermentujących w ceramicznych naczyniach przez około sześć miesięcy. Tradycyjna wioska czerwonej papryki wybudowana została, by produkować i sprzedawać pastę z czerwonej papryki z Soonchang, oraz rozpropagować ją na cały świat. Nocleg w hotelu w Mokpo.
 
DZIEŃ 12:

Mokpo –  Wyspa Jeju

Śniadanie Transfer do Jeju promem, zwiedzanie miasta, Muzeum Historii Naturalnej i Folkloru, Skała Yongduam (Smocza Głowa), lokalne targi, nocleg w hotelu w Jeju.
 
DZIEŃ 13:

Wyspa Jeju

Śniadanie Całodniowa wycieczka po wyspie Jeju, Szczyt Wschodzącego Słońca, Międzynarodowy Stadion, Wioska Ludowa Seongup, Wodospad Cheonjeyon, Ogród Botaniczny Yeomiji,  Świątynia Yakcheonsa, Grota Sambanggulsa, Plaża.
 
DZIEŃ 14:

Jeju- Gimpo – Seoul – Incheon - Warszawa

Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Seoulu. Wylot do Europy. Przylot do Warszawy.


Cena już od 6900 PLN + 2190 USD/os. 

 

CENA OBEJMUJE:

  • przelot Warszawa – Seul– Warszawa przez jeden z europejskich portów lotniczych
  • zakwaterowanie w hotelach 3/4*, w pokojach 2- osobowych z łazienkami
  • śniadania
  • przejazdy autokarem lub mikrobusem, pociągiem,zgodnie z programem
  • opiekę pilota na całej trasie oraz pilotów lokalnych
  • ubezpieczenie (KL, NW, bagaż)
  • VAT

 
CENA NIE OBEJMUJE:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów około 225 USD  – płatne Polsce w Biurze
  • napiwków ok. 4 USD dziennie
  • opłat za ewentualne imprezy fakultatywne oraz ewentualnych opłat za filmowanie i fotografowanie


Dopłata do pokoju 1-osobowego: 650 USD

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.