Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Nepal i Buthan 16 dni

1 DZIEŃ:

Warszawa – Kathmandu

Przelot do Kathmandu przez jeden z europejskich portów lotniczych i Delhi.
 
2 DZIEŃ:

Kathmandu – Nagarkot

Przylot do Kathmandu. Przejazd do Nagarkot, miejscowości położonej w górach wschód od Kathmandu, na wysokości 2099 m n.p.m. Zakwaterowanie. Czas po południu można wykorzystać na spacer do pobliskiej wioski. Kolacja i nocleg.
 
3 DZIEŃ:

Nagarkot – Bhadgoan – Kathmandu

Wcześnie rano, z tarasu hotelu, przy dobrej pogodzie można obejrzeć całe pasmo Himalajów od Dhaulagiri na wschodzie do Kanczendzongi i Mt. Everest na zachodzie. Śniadanie. Wyjazd w kierunku Kathmandu, po drodze wizyta w Bhadgoan, mieście o średniowiecznym charakterze. Wizyta w Pashupatinath, hinduistycznym sanktuarium i w Bodhnath, gdzie znajduje się największa na świecie stupa buddyjska. Kolacja i nocleg.
 
4 DZIEŃ:

Kathmandu – Patan – Bhaktapur – Kathmandu

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy: Placu Durbar z zespołem świątyń i pałaców oraz Domu Żywej Bogini Kumari. Wizyta w zabytkowym centrum miasteczka Patan, a następnie Bhaktapur: zwiedzanie Złotej Bramy, Pałacu Królewskiego (z zewnątrz), Świątyni Njatapola. Kolacja i nocleg.
 
5 DZIEŃ:

Kathmandu – Park Narodowy Chitwan

Śniadanie. Wyjazd do Parku Narodowego Chitwan. Zakwaterowanie w lodge’u. Obiad. Po południu przejażdżka na słoniach. W dżungli można spotkać wolno żyjące nosorożce, małpy, jaguary, bawoły, a nawet bengalskie tygrysy. Kolacja i nocleg.
 
6 DZIEŃ:

Park Narodowy Chitwan

Wcześnie rano spacer z przewodnikiem. Park zamieszkuje ponad 270 gatunków ptaków, o tej porze dnia są największe szanse na ich obejrzenie i posłuchanie. Śniadanie. Wycieczka od ośrodka hodowli słoni, a po obiedzie jeep safari, zwiedzanie ośrodka rozmnażania aligatorów i wycieczka łodzią po rzece Rapti. Kolacja i nocleg w lodge’u. W zależności od pogody program w Chitwan może ulegać niewielkim zmianom.
 
7 DZIEŃ:

Chitwan – Pokhara

Rano spacer do pobliskiej wsi. Śniadanie. Przejazd do Pokhary nad jeziorem Phewa, w pobliżu masywu Annapurny. Dzięki położeniu w dolinie i temperaturom wyższym o kilka stopni niż w Kathmandu, okolicę porasta subtropikalna roślinność. Kolacja, nocleg.
 
8 DZIEŃ:

Pokhara

Śniadanie. Odwiedziny w wiosce uchodźców tybetańskich, Świątyni Bindhyavasini i przystanek przy wodospadzie Dawida. Dla chętnych rejs po jeziorze (dodatkowo płatny). Czas wolny.
 
9 DZIEŃ:

Pokhara – Kathmandu

Śniadanie. Przejazd malowniczą trasą do stolicy Nepalu – Kathmandu. Zwiedzanie stupy buddyjskiej na szczycie wzgórza SWAJAMBHUNATH (wejście po 365 schodach). Przyjazd do Kathmandu, wieczorem kolacja z pokazem tańca. Nocleg.
 
10 DZIEŃ:

Kathmandu – Paro – Thimphu

Śniadanie. Przelot do Paro, stolicy Bhutanu. Jeśli tylko warunki atmosferyczne pozwolą, będzie okazja obejrzeć z samolotu najwyższe szczyty Himalajów. Z Paro przejazd w kierunku Thimphu przez Dolinę Paro, wzdłuż rzeki Pa Chu, mijając po drodze Ta Dzong i Paro Dzong. Wieczorem zwiedzanie Memoriał Chorten – uważanej za jedną z najpiękniejszych w Bhutanie stup. Kolacja i nocleg w Thimphu.
 
11 DZIEŃ:

Thimphu

Śniadanie. Zwiedzanie miasta: Biblioteka Narodowa przechowująca zbiory buddyjskich manuskryptów, szkoła malarstwa, gdzie wykłada się sztukę tworzenia tradycyjnych bhutańskich malowideł, Muzeum Tekstyliów i Muzeum Folklorystyczne, Taschichhodzong – dawna forteca – najokazalszy budynek Bhutanu, dziś siedziba władz rządowych i religijnych.
Kolacja i nocleg.
 
12 DZIEŃ:

Thimphu – Punakha

Śniadanie. Przejazd do Punakha przez przełęcz Dochu-la (3088 m n.p.m.)., skąd widoczne są najwyższe szczyty Bhutanu. Zwiedzanie okolicy, m.in. Punakha Dzong położonego u zbiegu rzek Pho Chhu i Mo Chhu. Do 1955 r. Punakha Dzong był siedzibą władz Bhutanu, dziś mieści m.in. szkołę buddyjską. Zniszczony kilkakrotnie przez ogień i trzęsienie ziemi, dziś odbudowany wg oryginalnych planów, zachwyca swoim majestatem. Po południu krótki trekking wśród pól ryżowych do położonej na wzgórzu świątyni Chimi Lhakhang. Powrót do Punakha, kolacja i nocleg.
 
13 DZIEŃ:

Punakha – Paro
Śniadanie. Powrót do Paro, zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie Ta Dzong (dziś siedziba Muzeum Narodowego) ze zbiorami sztuki, broni Bhutanu. Kolacja i nocleg.
 
14 DZIEŃ:

Paro

Po śniadaniu wycieczka do klasztoru Taktshang, zwanego Tygrysim Gniazdem. Klasztor jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Bhutanie, zbudowany na skalnym stoku, na wysokości ok. 275 m nad poziomem Doliny Paro. W drodze powrotnej wizyta w Drugyel Dzong, a dalej w Klichu Lakhang – jednej z najstarszych świątyń Bhutanu. Kolacja i nocleg.
 
15 DZIEŃ:

Paro – Warszawa

Śniadanie. Transfer na lotnisko i wylot do Europy przez Indie.
 
16 DZIEŃ:

Warszawa

Przylot do Warszawy.
 


Cena: 5400 PLN + 3050 USD/os.

 
CENA OBEJMUJE:

 • Przelot Warszawa – Delhi, Kalkuta (lub Delhi) – Warszawa przez jeden z europejskich lub azjatyckich portów lotniczych (w taryfie ok. 2700 PLN)
 • Przelot Delhi – Kathmandu – Paro – Delhi (lub Kalkuta)
 • Przejazdy klimatyzowanym minibusem lub autokarem w Nepalu, bez klimatyzacji w Bhutanie
 • zakwaterowanie w hotelach ***/**** w Nepalu (w Chitwan lodge), w Bhutanie kategoria A
 • śniadania i kolacje (od kolacji w 2.dniu do śniadania w 15. dniu), w Chitwan i w Bhutanie 3 posiłki
 • wizę do Indii (paszport ważny min. 12 m-cy po powrocie z 1 wolną stroną, 1 wniosek wizowy + 1 zdjęcie /os. Od poprzedniej wizyty w Indiach muszą minąć przynajmniej 2 miesiące). Na uzyskanie wizy potrzebne są minimum 4 tygodnie.
 • wizę do Bhutanu (potrzebne aktualne, kolorowe zdjęcie w formie elektronicznej)
 • opiekę anglojęzyczną w Nepalu i Bhutanie
 • ubezpieczenie (KL, NW, bagaż)
 • VAT


CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów wstępu w Nepalu – ok. 55 USD
 • wizy do Nepalu – ok. 25 USD – płatne na lotnisku w Kathmandu
 • napojów do kolacji
 • zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników, bagażowych ok. 4 USD/os dziennie
 • opłat za ewentualne imprezy fakultatywne oraz ewentualnych opłata za filmowanie i fotografowanie


Dopłata do pokoju 1-osobowego:  480 USD

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.