Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Sri Lanka 14 dni

DZIEŃ 1:

WARSZAWA

Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku  Okęcie im. F.Chopina w Warszawie-hala odlotów przy stanowisku odpraw. Przelot do Colombo.
 
DZIEŃ 2:

COLOMBO

Przylot do Colombo. Powitanie i transfer do hotelu. Po krótkim odpoczynku zwiedzanie Colombo min. Dzielnicy starych, kolonialnych rezydencji, dzielnicy handlowej. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.
 
DZIEŃ 3:

COLOMBO - ANURADHAPURA- AUKANA- HABARANA

Śniadanie. Wyjazd do Anuradhapura( lista UNESCO) – stolicy królestwa Syngalezów IV w p.n.e – X w n.e . W historii świata starożytnego była największym monastycznym miastem i przez ponad 100 lat stanowiła najważniejszy ośrodek kultury. Dokonania architektoniczne starożytnych Lankijczyków zachwycają do dnia dzisiejszego.

Dalej przejazd do Aukana, gdzie znajduje się jeden z najbardziej znanych obiektów turystycznych kraju, posąg stojącego Buddy (wys. ponad 13 m), wykutego w skale w V w. n.e., w okresie panowania króla Dhatusena (455-473 r.) Przejazd do hotelu w Habarana. Czas na relaks przy basenie. Kolacja i nocleg.
 
DZIEŃ 4:

HABARANA- SIGIRIYA- POLONNARUWA-HABARANA

Po śniadaniu jedziemy do Polonnaruwa, dawnej stolicy państwa Syngalezów ( XIIw). Zobaczymy pozostałości Pałacu Królewskiego, Świątynię Siwy, okrągłą Świątynię Vatadage i olbrzymie posągi Buddy, wykute w granitowej skale. Po południu wejdziemy na skałę Sigiriya, na której znajdują się ruiny fortecy zwanej „Fortecą w Niebie” lub „ Skałą Lwa” . Zobaczymy Pałac Króla Kassyapy . W połowie skały zachowały się freski przedstawiające postaci pięknych kobiet. Kolacja i nocleg w Habarana.
 
DZIEŃ 5:

HABARANA DAMBULLA MATALE KANDY

Śniadanie. Wyjazd do Kandy. Po drodze odwiedzą Państwo Dambulla( lista UNESCO), kompleks skalnych jaskiń- świątyń buddyjskich z I w p.n.e z wykutym w skale Śpiącym Buddą , ogród przypraw takich jak cynamonowce, drzewa kakaowe, pieprzowe oraz fabrykę batiku. Po południu zwiedzanie KANDY ( lista UNESCO) ostatniej stolicy państwa Syngaleskiego. Świątyni Zęba – najsłynniejszej świątyni na Sri Lance, w której przechowywany jest najświętszy relikt kraju-ząb Buddy. Oglądanie pokazów tańców folklorystycznych.
Kolacja i nocleg w Kandy.
 
DZIEŃ 6:

KANDY-PINNAWELA-PERADENIYA-KANDY

 Śniadanie. Wyjazd do Pinnawela, sierocińca dla opuszczonych i rannych słoni , który powstał w 1975 roku . Żyje ich tu ok. 65 , wliczając małe słonie urodzone na wolności, oraz 14 urodzonych w sierocińcu. Najlepszy czas na wizytę to oczywiście czas karmienia i kąpieli. Dalej przejedziemy do ogrodu botanicznego PERADENIYA, największego parku na wyspie (60 ha), z kolekcją ponad 200 gatunków orchidei oraz kilku tysięcy gatunków roślin, z których wiele występuje tylko na Sri Lance.
 
DZIEŃ 7:

KANDY- NUWARA ELIYA

Śniadanie. Zwiedzanie plantacji herbaty, gdzie można przyjrzeć się pracującym tam kobietom, a w pobliskiej miejscowości napić się doskonałej, aromatycznej herbaty. Dalej przejazd do NUWARA ELIYA . Zwiedzanie malowniczej miejscowości położonej w górach na wysokości 1890 m, gdzie temperatura spada nawet do 10st. C, zbudowanej na wzór angielskiej wioski z początków XIX w Zakwaterowanie w hotelu w Nuwara Eliya. Kolacja, nocleg.
 
DZIEŃ 8:

NUWARA ELIYA-YALA

Śniadanie. Wyjazd do Parku Narodowego YALA. Po drodze odwiedzą Państwo Wodospad Rawana. Safari jeepami do Parku YALA. Park YALA – Oficjalna nazwa brzmi Park Narodowy Ruhunu. Jest to obszar z najbogatszą fauna i florą. Spotkamy tu słonie, rożne gatunki małp, wspaniałe ptactwo i sporo lampartów bo z 500-set osobników żyjących na Sri Lance, tutaj jest ich ok. 200- stu. Kolacja i nocleg w Yala .
 
DZIEŃ 9:

YALA -GALLE -HIKKADUWA/BERUWELA

Śniadanie. Wyjazd do miejscowości wypoczynkowej. Pod drodze zwiedzanie fortu GALLE z XVII/XVIII w. (lista UNESCO), przykładu kolonialnej architektury holenderskiej, znanego również z ręcznie wykonywanych koronek, biżuterii i rzeźb z kości słoniowej. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg w hotelu położonym przy plaży.  Wypoczynek.


DZIEŃ 10-12:

HIKKADUWA/BERUWELA                                                                

Wypoczynek nad ciepłymi wodami Oceanu Indyjskiego, w miejscowości wypoczynkowej na zachodnim wybrzeżu wyspy. Hotel oferuje programy rozrywkowe, a restauracje serwują, poza narodową kuchnią Sri Lanki i owocami morza, specjalności zachodniej, chińskiej i orientalnej kuchni. Miłośnicy barów znajdą tu szeroki wybór trunków i koktajli. Śniadania i kolacje w formie bufetu.
Dzień 13: Colombo - Warszawa
Śniadanie. Czas wolny. Nocny lot do Europy.
 
DZIEŃ 14:

Warszawa

Przylot do Warszawy.
 
 

Cena już od 5550 PLN + 1095 USD/os.

 

CENA OBEJMUJE:

 • przelot na trasie Warszawa – Colombo - Warszawa (przez jeden z europejskich portów lotniczych)
 • przejazdy autokarem lub mikrobusem z klimatyzacją zgodnie z programem
 • zakwaterowanie w hotelach ***/**** w pokojach 2-osobowych (typu standard) z łazienkami
 • śniadania i kolacje w większości w formie bufetu
 • opiekę pilota na całej trasie oraz pilota lokalnego
 • ubezpieczenie (KL, NW, bagaż)
 • VAT

 
CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
 • Wizy 20 USD
 • zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników, bagażowych ok. 3 USD dzienni
 • ewentualnych opłat za filmowanie i fotografowanie (ok. 1–4 USD),

 

Dopłata do pokoju 1 osobowego  560 USD
 

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.