Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Sri Lanka i Malediwy 14 dni

1 DZIEŃ:

Warszawa – Colombo

 Przelot Warszawa – Kolombo na Sri Lance.
 
2 DZIEŃ: 

Colombo – Dambulla – Polonnaruwa – Dambulla

Przylot do Colombo. Spotkanie z przewodnikiem na lotnisku. Wyjazd w kierunku Dambulla ( lista UNESCO) i zwiedzanie kompleksu skalnych jaskiń- świątyń buddyjskich z I w p.n.e. z wykutym w skale Śpiącym Buddą. Następnie przejazd do Polonnaruwa, dawnej stolicy państwa Syngalezów ( XII w), gdzie zobaczą Państwo pozostałości Pałacu Królewskiego, Świątynię Siwy, okrągłą Świątynię Vata-da-ge i olbrzymie posągi Buddy, wykute w granitowej skale.
Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Kolacja i nocleg.
 
3 DZIEŃ:

Dambulla – Sigiriya – Kandy

Śniadanie. Wyjazd do Sigiriya, gdzie na Skale Lwa zachowała się forteca z V w, a w niej piękne oryginalne freski (wejście na szczyt skały). Przejazd do Kandy, a po drodze wizyta w ogrodzie przypraw: m.in. cynamonowców, drzew kakaowych, pieprzu. Po południu zwiedzanie KANDY ( lista UNESCO) ostatniej stolicy państwa Syngaleskiego: Świątyni Zęba – najsłynniejszej świątyni na Sri Lance, w której przechowywany jest najświętszy relikt kraju – ząb Buddy. Kolacja i nocleg.
 
4 DZIEŃ:

Kandy – Pinnawela – Nuwara Eliya

Śniadanie. Przejazd do Pinnawela - sierocińca dla opuszczonych i rannych słoni, który powstał w 1975 roku . Żyje ich tu ok. 65, wliczając małe słonie urodzone na wolności, oraz 14 urodzonych w sierocińcu. Najlepszy czas na wizytę to oczywiście czas karmienia i kąpieli. Dalej przejadą Państwo do Królewskiego Ogrodu Botanicznego (po drodze przystanek na plantacji herbaty), największego parku na wyspie (60 ha), z kolekcją ponad 200 gatunków orchidei oraz kilku tysięcy gatunków roślin, w tym wielu endemicznych. Dalszy przejazd do Nuwara Eliya, malowniczej miejscowości położonej w górach na wysokości 1890 m, zbudowanej na wzór angielskiej wioski z początków XIX w. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.
 
5 DZIEŃ:

Nuwara Eliya – Colombo

Śniadanie. Przejazd do Kolombo (ok. 6 godz.), zwiedzanie stolicy Sri Lanki, m.in. dzielnicy starych, kolonialnych rezydencji, dzielnicy handlowej. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Kolacja i nocleg.
 
6 DZIEŃ:

Colombo – Malediwy

Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Male (główny port lotniczy Malediwów). Po wylądowaniu w Male transfer wodolotem do resortu 4****. Podczas wypoczynku ALL INCLUSIVE
 
7 – 12 DZIEŃ:

Malediwy

Wypoczynek w hotelu przy plaży z All Inclusive. Podczas pobytu możliwe są dodatkowe wycieczki i atrakcje, jak nurkowanie, rejsy, połowy, itd.
 
13 DZIEŃ:

Malediwy – Warszawa

Doba hotelowa kończy się o godz. 12:00. Transfer wodolotem do Male. Wylot z Male do Europy.
 
14 DZIEŃ:

Warszawa

Przylot do Warszawy.

 
Cena już od 8925 PLN+ 750 USD/os.
 
 
CENA OBEJMUJE:

 • przelot na trasie Warszawa - Colombo – Male – Dubaj – Warszawa
 • Transfer Male – Hotel – Male
 • przejazdy samochodem z klimatyzacją zgodnie z programem na Sri Lance
 • zakwaterowanie w hotelach **** w pokojach 2-osobowych z łazienkami na Sri Lance, w hotelu 4*** na Malediwach
 • śniadania i kolacje w większości w formie bufetu na Sri Lance, All Inclusive na Malediwach
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika na Sri Lance
 • ubezpieczenie (KL, NW, bagaż)


CENA NIE OBEJMUJE:

 • Biletów wstępu – ok. 120 USD/os – płatne na Sri Lance
 • Opłaty wylotowej z Kolombo
 • Opłat za fotografowanie i filmowanie
 • Zwyczajowych napiwków
 • Napojów do kolacji (podczas objazdu)
Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.