Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Syria, Liban, Jordania 16 dni

1 DZIEŃ:

Warszawa – Damaszek

Spotkanie grupyna Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku odpraw. Przelot do Damaszku. Transfer z lotniska do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.
 
2 DZIEŃ:

Damaszek

Śniadanie. Całodniowe zwiedzanie historycznej części Damaszku: Muzeum Narodowe, meczet Omayyad , Mauzoleum Saladyna i Pałac Azem, Kościół Św. Ananiasza, góra Kassion, z której rozpościera się panoramiczny widok na miasto. Kolacja i nocleg w hotelu.
 
3 DZIEŃ:

Damaszek – Beiteddin – Bejrut

Śniadanie. Przejazd do położonego w górach na wysokości ok. 900 m n.p.m. Pałacu Beiteddin  – pięknego przykładu architektury libańskiej z początku XIX w. Dalszy przejazd do Bejrutu. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
 
4 DZIEŃ:

Bejrut – Jeita Grotto – Byblos – Baalbek – Homs

Śniadanie. Całodniowa wycieczka do Jeita Grotto, następnie do Baalbek, pierwotnie miejsca kultu Baala, poświęconego później przez Rzymian Jowiszowi, o czym przypominają ruiny świątyń stanowiące jedną z najwspanialszych pozostałości kultury antycznej na Bliskim Wschodzie. Przejazd do Byblos, jednego z najstarszych miast świata, od III tysiąclecia p.n.e. fenickiego centrum handlowego. Zwiedzanie wykopalisk (lista UNESCO). Przejazd do Homs (starożytna Emesa). Kolacja i nocleg w hotelu.
 
5 DZIEŃ:

Homs – Crac des Chevaliers – Tartous - Latakia

Śniadanie. Dojazd do Crac des Chevaliers, zwiedzanie potężnego zamku Krzyżowców, a następnie Katedry w Tartous. Przejazd do Latakia. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.
 
6 DZIEŃ:

Latakia – Ugarit – zamek Saladyna – Apamia – Hama

Śniadanie. Wyjazd do starożytnego miasta Ugarit, którego prehistoria, jak wskazują znaleziska, sięga 6-go tysiąclecia p.n.e. Następnie zwiedzanie cytadeli sułtana Saladyna, a stamtąd przejazd przez Apamia do Hama, gdzie znajdują się słynne rzymskie nurije - potężne drewniane koła do dziś napędzające wodę do akweduktów. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.
 
7 DZIEŃ:

Hama – Cytadela Św. Szymona – Aleppo

Śniadanie. Zwiedzanie nurij, następnie wycieczka do Cytadeli Św. Szymona. Kontynuacja podróży do Aleppo i zwiedzanie miasta: meczet Omayyad, stary bazar, muzeum i cytadela. Kolacja i nocleg w hotelu.
 
8 DZIEŃ:

Aleppo – Cytadela Jabbar – Halabia – Deir Ezzor

Śniadanie. Wyjazd do cytadeli Jabbar położonej w pobliżu jeziora Assad i Eufratu. Przejazd do Halabii leżącej na dawnym jedwabnym szlaku i dalej do Deir Ezzor. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.
 
9 DZIEŃ:

Deir Ezzor – Dura Europos – Mari - Palmyra

Śniadanie. Wyjazd do Dura Europos, Mari. Przejazd do Palmyry, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.
 
10 DZIEŃ:

Palmyra – Maalula – Damaszek

Śniadanie. Zwiedzanie Palmyry (lista UNESCO): amfiteatr, kolumnady, agora, łaźnie, grobowce, łuk triumfalny, muzeum. W drodze do Damaszku wizyta w Maalula, wiosce malowniczo położonej w skalnym wąwozie. Jest to jedno z trzech miejsc na świecie, gdzie na co dzień używany jest zachodni dialekt języka aramejskiego, jakim prawdopodobnie posługiwał się Chrystus. Przyjazd do Damaszku, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
 
11 DZIEŃ:

Damaszek –  Bosra – Jerash - Amman

Śniadanie. Wyjazd z Damaszku w stronę granicy z Jordanią. Po stronie syryjskiej wizyta w Bosra, zwiedzania Starego Miasta i rzymskiego amfiteatru. Przekroczenie granicy, a następnie zwiedzanie Jerash, w przeszłości spełniającego rolę centrum administracyjnego i kulturalnego rzymskiej prowincji. Podziwianie imponujących pozostałości Łuku Triumfalnego, Forum, Świątyń, Łaźni, Rynku i Teatru. Kontynuacja podróży do Ammanu. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.
 
12 DZIEŃ:

Madaba – Nebo – Kerak – Petra

Śniadanie. Wyjazd do Madaby, wspominanej w Biblii jako Medba. Miasto słynie z posiadania jednych z najwspanialszych z rejonie mozaik bizantyjskich. W Kościele Św. Grzegorza można obejrzeć najstarszą istniejącą mapę Palestyny wykonaną w formie mozaiki ok. 560 r. Przejazd i wejście na górę Nebo, skąd Mojżesz miał zobaczyć ziemię obiecaną, a skąd dziś można podziwiać panoramę na Morze Martwe, Dolinę Jordanu i samą rzekę, Jeruzalem i Jerycho.

Na górze stoi obecnie klasztor i kościół Franciszkanów zbudowany na ruinach starszego. Zachowały się też dobrze duże fragmenty mozaik z okresu bizantyjskiego. Przejazd do górującego nad miastem Pałacu Kerak z XII w. leżącego na dawnym szlaku karawan między Egiptem a Syrią. Kontynuacja podróży do Petry. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu.
 
13 DZIEŃ:

Petra

Śniadanie. Zwiedzanie Petry, najwspanialszej z turystycznych atrakcji w Jordanii. Wyrzeźbione w piaskowcowych klifach monumentalne świątynie, klasztory, teatry, grobowce i nekropolie pokryte z biegiem czasu różnorodnymi kolorami przez działanie erozji zapierają dech w piersiach. Kolacja i nocleg w hotelu.
 
14 DZIEŃ:

Petra – Wadi Rum – Aqaba

Śniadanie. Wyjazd z Petry w stronę Wadi Rum – spektakularnej pustynnej doliny utworzonej przez masywy piaskowców, których strome, klifowe ściany sięgają 500 m wysokości. Wędrujące tym szlakiem karawany na przestrzeni stuleci pozostawiały na skałach inskrypcje w starożytnych językach. Jeep safari w Wadi Rum. Przejazd do Aqaby. Czas wolny. Kolacja i nocleg w hotelu.
 
15 DZIEŃ:

Aqaba – Morze Martwe – Amman

Śniadanie. Przejazd nad Morze Martwe. Czas wolny na kąpiel i wypoczynek w najbardziej słonym akwenie świata. Po południu przejazd do Ammanu. Kolacja. Transfer do hotelu, czas na odświeżenie się przed podróżą. Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.
 
16 DZIEŃ:

Warszawa

Przylot do Warszawy.

 

Cena już od 4700 PLN + 1520 USD/os.


CENA OBEJMUJE:

 • przelot Warszawa – Damaszek – Warszawa (przez jeden z europejskich portów lotniczych)
 • zakwaterowanie w klimatyzowanych hotelach ***/ ****  w pokojach 2-osobowych
 • śniadania i kolacje zgodnie z programem
 • wszystkie przejazdy zgodnie z programem klimatyzowanym autokarem lub minibusem, do Wadi Rum samochodami 4x4
 • opiekę pilota na całej trasie oraz pilotów lokalnych
 • ubezpieczenie ( KL, NW, bagaż)
 • VAT
 • wizy do Libanu, Jordanii i Syrii (Klienci posiadający w paszporcie wizę lub pieczątkę świadczącą o pobycie w Izraelu, również pieczątkę egipską z przejścia granicznego w Tabie nie zostaną wpuszczeni na teren Libanu i Syrii)

 
CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – ok. 235 USD/os
 • opłaty wyjazdowej z Jordanii (ok. 8 USD/os) i opłat granicznych w Syrii (ok. 25 USD/os)
 • zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników, bagażowych ok. 3 USD/os dziennie
 • opłat za ewentualne imprezy fakultatywne oraz ewentualnych opłat za filmowanie i fotografowanie

 
Dopłata do pokoju 1-osobowego 470 USD

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.