Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Wietnam wycieczka objazdowa 12 dni

HANOI - HALONG - HUE - DANANG - HOI AN - MY SON - DELTA MEKONGU - CAN THO - SAJGON


Dzień 1. Warszawa - Hanoi.

Wylot z Warszawy.


Dzień 2. Hanoi.
Przylot do Hanoi i rozpoczęcie programu. Transfer do hotelu i czas wolny na odpoczynek po trudach podróży. Po południu przewidziana jest fakultatywna przejażdżka rowerowa po starych dzielnicach Hanoi i spacer wokół Jeziora Hoan Kiem, wizyta w świątyni Ngoc Son oraz przedstawienie teatru marionetek. Wieczorem opcjonalna kolacja w restauracji. Noc w Hanoi.


Dzień 3. Hanoi.
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Wietnamu zwanego "Paryżem Wschodu". Zobaczymy Mauzoleum i kompleks Ho Chi Minha, a także francuski Pałac Prezydencki z czasów kolonialnych, Pagodę Jednej Kolumny z XI wieku oraz Pagodę Tran Quoc - najstarszą w Hanoi. Zobaczymy również Świątynię Literatury - zbudowaną w XI wieku, dedykowaną Konfucjuszowi i jego filozofii. Następnie wycieczka fakultatywna - przejazd do pobliskiej wioski Van Giang na domowy pokaz wietnamskiej sztuki kulinarnej zakończony przepysznym obiadem. W drodze powrotnej wstęp do Muzeum Etnograficznego, gdzie podziwiać można tradycyjne stroje ludowe i stare budownictwo w skali 1 do 1. Wieczorem, po powrocie do hotelu, czas wolny.


Dzień 4. Hanoi - Halong.
Po śniadaniu podróż przez Czerwoną Rzekę w kierunku Ha Long. Po dotarciu na miejsce rejs tradycyjną chińską dżonką po sławnej Zatoce Ha Long, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO, ostatnio również uznanej za jeden z turystycznych cudów świata. Na niewielkim obszarze malowniczej zatoki znajduje się ok. 3000 wysepek wystających nad lustro wody i kryjących tajemnicze jaskinie i zakamarki. W trakcie rejsu na pokładzie statku obiad ze świeżo złowionych owoców morza i orzeźwiające drinki. będzie również czas na pływanie i opalanie na pokładzie. Noc na statku.


Dzień 5. Halong - Hanoi - Hue.
Przed śniadaniem ranne ptaszki zapraszamy do kąpieli w ciepłych wodach zatoki i Tai Chi na pokładzie. Następnie śniadanie, w czasie rejsu można podziwiać malownicze widoki urokliwych zatoczek i wysepek. Na pokładzie serwowany jest lunch. Po przybiciu do portu przejazd do Hanoi i czas wolny. Wieczorem przejazd na dworzec kolejowy w Hanoi, skąd nocny przejazd pociągiem do Hue. Kolacja w pociągu we własnym zakresie. Nocleg w pociągu.


Dzień 6. Hue.
Po śniadaniu zwiedzanie Hue będącym niegdyś stolicą południowej części Wietnamu i siedzibą cesarzy z dynastii Nguyen. Wycieczka fakultatywna - poranny rejs po romantycznej Rzece Perfumowej - przystanki na zwiedzanie monumentalnej pagody Thien Mu oraz XIX-wiecznego grobowca Minh Mang, na który składa się ok. 40 budowil cywilnych i sakralnych. Następnie specjalny obiad wegetariański u sióstr zakonnic w pagodzie Dong Thuyen. Po południu zwiedzanie Cesarskiej Cytadeli i Zakazanego Miasta zbudowanego w XIX wieku za czasów panowania dynastii Nguyen. Na koniec dnia targowisko Dong Ba i powrót do hotelu na nocleg.


Dzień 7. Hue - Da Nang - Hoi An.
Po śniadaniu wizyta w grobowcach kólewskich Tu Duc i Khai Dinh. Następnie wyjazd do Danang przez tzw. Marmurowe Góry (grupę 5 wzniesień, z których każde reprezentuje inny pierwiastek przyrody - metal, ogień, wodę, drewno, ogień, ziemię). Po drodze przystanek na pięknej białej plaży Lang Co. Po dotarciu do Danang zwiedzanie Museum Cham. Następnie Hoi An - historyczny port handlowy, miasto wpisane na listę dziedzictwa UNESCO. Czas wolny na samodzielne zwiedzanie uroczej starówki (m. in. Most Japoński, Pagoda Phuc Kien, dawny dom kupiecki Phung Hung, dom zgromadzeń Quang Dong), wiekowych wąskich uliczek oświetlonych mnóstwem kolorowych latarni. Nocleg w w Hoi An.


Dzień 8. Hoi An - My Son
Po śniadaniu wycieczka do sankuarium My Son, które było miejscem kultu i pochówku władców z dynastii Champa. Kompleks świątynny, który zalicza się do najważniejszych miejsc hinduizmu w południowo-wschodniej Azji, jest również jednym z ważniejszych zabytków sakralnych Wietnamu. Po południu powrót do czarującego Hoi An, opcjonalny obiad w lokalnej restauracji. Po południu czas wolny. Nocleg w Hoi An.


Dzień 9. Hoi An - Danang - Sajgon.
Śniadanie. Przejazd do Da Nang i przelot do Sajgonu, głównego miasta południa Wietnamu z silnymi wpływami kolonializmu francuskiego. Po południu zwiedzanie miasta - neoromańskiej katedry Notre Dame, Urzędu Pocztowego i chińskiej dzielnicy. Dzień zakończymy opcjonalną kolacją w restauracji. Nocleg w hotelu w Sajgonie.


Dzień 10. Sajgon - Delta Mekongu - Can Tho.
Po śniadaniu wyprawa do Delty Mekongu w prowincji Vinh Long, regionu słynącego z rozległych pól ryżowych i pięknych krajobrazów. Na miejscu rejs po rzece i wizyta w miejscowych sadach oraz na tradycyjnym pływającym rynku Cai Be. Przy brzegach Mekongu, 400-500 łodzi czeka na kupujących wypełnione po brzegi owocami, warzywami i innymi produktami. Po zakupach na targu odwiedzimy miejscową rodzinę produkującą lokalny przysmak - cukierki kokosowe. Na obiad serwowane będą specjały lokalnej kuchni. Następnie przejazd do Can Tho. Nocleg w hotelu.


Dzień 11. Can Tho - Sajgon
Po śniadaniu czas wolny lub opcjonalnie rejs łodziami wiosłowymi po malowniczych dopływach Mekongu, wizyta na pływającym rynku Cai Rang-Phon Dien by ponownie obserwować wiejskie życie południa Azji. Po obiedzie wyjazd do Sajgonu. Po dotarciu na lotnisko zakończenie programu i wylot do Polski. Dla osób przedłużających pobyt o wypoczynek na plaży, indywidualny transfer do wybranego hotelu w Mui Ne.


Dzień 12. Warszawa.
Lądowanie w Warszawie na lotnisku Chopina.

Cena: 5.900 PLN/os.

Cena zawiera:

 • przelot Warszawa - Hanoi, Sajgon - Warszawa z przesiadkami
 • opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW
 • przejazd pociągiem na trasie Hanoi - Hue
 • zakwaterowanie w hotelach 3* z klimatyzacją, 1 nocleg na statku Hailong Junk, 1 nocleg w pociągu w przedziałach 4 osobowych
 • wyżywienie według programu - śniadania w cenie, 4 lunche w cenie, 1 kolacja w cenie. Możliwość organizacji obiadu/kolacji na miejscu w cenie ok 10-15 USD/os.
 • transport klimatyzowanymi autokarami
 • zwiedzanie wedłg programu, bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • serwis wykwalifikowanego przewodnika lokalnego w języku angielskim. i polskiego pilota

Cena nie zawiera

 • dopłaty do zakwaterowania w pokoju pojedynczym
 • dopłaty do przelotu Danang - Saigon - ok. 130 USD/os. płstne przy rezerwacji wg kursu dnia
 • kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów - ok. 40 USD/os.,
 • wycieczek fakultatywnych - ok. 60 USD/os. płatne pilotowi na miejscu
 • zwyczajowych napiwków dla bagażowych, kierowców, przewodników, kosztów uzyskania wizy wietnamskiej ok. 230 PLN/os. wniosek wizowy dostępny pod tym linkiem


Tagi: wycieczka objazdowa Wietnam, wycieczki do Wietnamu, hotele, zwiedzanie Wietnamu, objazdy, objazdowe wycieczki

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.