Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Zjednoczone Emiraty Arabskie - Oman 10 dni

1 DZIEŃ:

Dubaj

Wylot z Warszawy lub innego miasta w Polsce przez jeden z portów europejskich do Dubaju. Powitanie na lotnisku w Dubaju Transfer do hotelu. Nocleg.
 
2 DZIEŃ: 

Dubaj City Tour

Śniadanie Wycieczka  ze zwiedzaniem Dubaju – City Tour – kosmopolitycznego miasta o wyjątkowym połączeniu nowoczesności ze średniowieczną tradycją. W programie: najwyższy hotel na świecie Burj Al. Arab- słynny hotel w kształcie żagla, który dumnie stoi na sztucznej wyspie 280 metrów w głąb morza, połączony z lądem jedynie cienką, krętą ścieżką, dalej wzdłuż Jumeirah Beach na „The Palm Jumeirah” – sztuczną wyspę, która pokazuje możliwości ludzkiej pracy.

Następnie meczet Jumeirah, który jest przykładem nowoczesnej islamskiej architektury, pałac Zabeel, historyczna część miasta – Bastakiya – doskonała okazja do obejrzenia starych technik budowania z cegieł wyrabianych z błota, dalej Muzeum Dubaju, twierdza Al Fahidi, przepłynięcie abrą - wodną taksówką na drugą stronę Creeku i spacer po starej części dzielnicy, urzekający targ z przyprawami i kuszący wspaniałymi klejnotami Gold Souq. Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie miasta.
 
3 DZIEŃ:

Dubaj-Abu Dhabi -Dubaj

Śniadanie. Przejazd z Dubaju przez Jebel Ali – miasto portowe, aż do Abu Dhabi (ok. 1,5 godz jazdy). Abu Dhabi – stolica Zjednoczonych Emiratów arabskich, miasto ultra nowoczesne usytuowane na wyspie. Drapacze chmur i szklane powierzchnie są dominującymi elementami miasta, ale wielkie i wspaniale utrzymane parki oraz ogrody są powodem określenia Abu Dhabi jako najbardziej zielonego miasta w regionie.

Aż trudno uwierzyć, że jeszcze 50 lat temu to miasto było skromną wioską. Zwiedzanie jednej z najstarszych budowli Pałacu Al Husn, przejazd widokową promenadą corniche z licznymi fontannami i kwiatami, Pałac Al Bateen. Następnie przejazd do Al Ain, która jest czarującą pustynną oazą zwaną dzisiaj „Garden City” czyli Miastem Ogrodem, otoczonej czerwono-złotymi wydmami i niezwykle ukształtowanymi wzgórzami. Powrót do hotelu. Nocleg.
 
4 DZIEŃ:

Dubaj- Wschodnie Wybrzeże

Śniadanie. Przejazd na Wschodnie Wybrzeże do Fujairah. Możliwość podziwiania niesamowicie kontrastujących ze sobą krajobrazów. Zwiedzanie . Powrót do hotelu.
 
5 DZIEŃ: 

Dubaj -Al Ain

Śniadanie. Wyjazd na wycieczkę ze zwiedzaniem Al Ain. Jest to najbardziej zielone miasto Emiratów i ważny ośrodek z najstarszym Uniwersytetem w Emiratach. Zwiedzanie Muzeum z kolekcją etnograficzną i archeologiczną. Przejdziemy przez Souk, Krótki postój na targu kóz, potem możliwość zobaczenia ostatniego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich targu wielbłądów. Al Ain zawsze była ważnym przystankiem na trasie karawan i jeszcze 20 lat temu stanowiła grupę sześciu małych wiosek stworzonych wokół drzew i źródeł świeżej wody, które dawały możliwość przeżycia . Przejazd do hotelu.Nocleg.
 
6 DZIEŃ:

Sohar-Nakhl-Muscat

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem , który będzie towarzyszył grupie podczas zwiedzania Omanu. Przekroczenie granicy. Przejazd do Muscat. Po drodze wizyta w Sohar, dalej przejazd do fortu Nakhl. Przejazd do Muscat. Zakwaterowanie. Nocleg.
 
7 DZIEŃ: 

Muscat

Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie  położonej nad Zatoką Omańską stolicy Sułtanatu Muscat .Przejazd przez dzielnicę ambasad   do Wielkiego Meczetu Sułtana Qaboos - centrum religijnego Muscatu i jednego z najpiękniejszych obiektów architektury Islamu . Dalej przejedziemy do Muscat Muttrah, , po czym udamy się na Mutrah souk, targ warzyw, owoców i przypraw. Zakupić można tutaj także biżuterię i dywany. Spacerem po Starym Mieście. W trakcie pieszej wycieczki obejrzymy portugalskie forty Jalali i Mirani, podejdziemy też pod Pałac Sułtana Qasr Al Alam, odwiedzimy słynne Muzeum Bait Al-Zubair. Powrót do hotelu . Nocleg.


8 DZIEŃ: 

Muscat-Nizwa-Bahla-Jibreen

Śniadanie. Wyjazd do Nizwa . Wizyta forcie oraz na lokalnym suku. Dalej przejazd do miasta Bahla. Postój na zdjęcia przy Forcie Bahla- lista UNESCO . Przejazd na zwiedzanie zamku Jabreen . Nocleg w hotelu w Muscat. .
 
9 DZIEŃ: 

Muscat –Sohar-Hatta-Dubaj

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Podróż powrotna do Zjednoczonych Emiratów Arabskich w trakcie której zobaczymy równiny Batinah, region rolniczy w Omanie. Przejazd do Sohar, miasta Sindbada Żeglarza. Dalsza droga i przekroczenie granicy . Przejazd do Dubaju . Nocleg.
 
10 DZIEŃ: 

Transfer na lotnisko. Wylot do Europy. Przylot do Polski.

 
Cena już od 3990 PLN+ 1650 USD/os.
 
 
CENA OBEJMUJE:

  • przelot na trasie Warszawa –Dubaj- Warszawa (przez jeden z europejskich portów lotniczych)
  • przejazdy autokarem lub mikrobusem z klimatyzacją zgodnie z programem
  • zakwaterowanie w hotelach ***/**** w pokojach 2-osobowych (typu standard) z łazienkami
  • śniadania  w większości w formie bufetu
  • opiekę pilota na całej trasie oraz pilota lokalnego
  • ubezpieczenie (KL, NW, bagaż)
  • VAT


CENA NIE OBEJMUJE:

  • Wiz 170 USD ZEA( dwukrotna) , 15 USD Oman
  • zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników, bagażowych ok. 3 USD dziennie
Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.