Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Anglia - Szkocja i wyspa Skyea samolotem 10 dni

Trasa zagraniczna:

GLASGOW - GLEN COE - FORT WILLIAM - WYSPA SKYE - LOCH NESS - GÓRY SZKOCJI - PITLOCHRY - STIRLING - EDYNBURG - SCOTTISH BORDERS - MUR HADRIANA - YORK - STRATFORD - WARWICK - LONDYN - WINDSOR


DZIEŃ 1:

Przelot do Glasgow. Krótkie zwiedzanie Glasgow – plac Jerzego, który jest nowym centrum miasta z wiktoriańskim ratuszem i średniowieczna katedra św.Mungo, patrona miasta. Panorama Glasgow z zamku Dumbarton, który przed wiekami był siedzibą władców Królestwa Strathclyde.
    
DZIEŃ 2:

Przejazd przez krainę legend i baśni, przez jedną z najpiękniejszych szkockich dolin – Glen Coe, cudowne widoki na Highlands i góry Grampian. Przyjazd do Fort William – miasteczka położonego u stóp najwyższego szczytu Wielkiej Brytanii Ben Nevis (1343m), zwiedzanie wystawy „Skarby Ziemi” ze wspaniałymi okazami minerałów i kamieni szlachetnych.
 
DZIEŃ 3:

Przejazd do Mallaig i dalej promem na niezwykłą, często spowitą przez mgły, tajemniczą wyspę Skye, której większość mieszkańców ciągle posługuje się jęz. gaelickim.  Przejazd przez most Skye Bridge, który już od lat 20 lat łączy wyspę z głównym lądem.
Po drodze krótki przystanek przy malowniczym zamku - Eilean Donan Castle. Przejazd przez Highlands, najbardziej dzikie i malownicze tereny północnej Szkocji. Wizyta w zamku Urquhart nad słynnym jeziorem Loch Ness, gdzie wiele razy widziano potwora Nessie.

DZIEŃ 4: 

Wizyta w jednej z wielu w Szkocji destylarni whisky, czyli „wody życia”, połączone z degustacją najbardziej szlachetnego trunku „single malt”. Przejazd do Stirling i wizyta w jednej z najważniejszych twierdz Królestwa – Stirling Castle, która była ulubioną rezydencją dynastii Stuartów. Dla chętnych wieczór szkocki – kolacja z pokazem tańców z różnych regionów Szkocji.
                          
DZIEŃ 5: 

Zwiedzanie romantycznego pałacu Linlithgow, gdzie urodziła się królowa Szkotów – Maria Stuart. Przejazd do Edynburga, stolicy Szkocji, miasta o wyjątkowej urodzie. Objazd Nowego Miasta i spacer po Royal Mile, trakcie królewskim położonym na skale wulkanicznej pomiędzy zamkiem, a pałacem królewskim Hollyroodhouse, pałac jest dziś oficjalną rezydencją królowej Elżbiety II w Szkocji. Zwiedzanie głównego kościoła prezbiteriańskiego High Kirk of St. Giles z kaplicą rycerzy orderu ostu.
                        
DZIEŃ 6:

Przejazd  przez Szkockie Pogranicze, region, który był natchnieniem w twórczości Waltera Scotta. Zwiedzanie średniowiecznych opactwa w Jedburgh.Przekroczenie symbolicznej granicy pomiędzy zwaśnionymi Królestwami i dalej podziwianie krajobrazów Parku Narodowego Northumberland, przez który prowadzi droga na południe Anglii. Po drodze krótkie zwiedzanie lepiej zachowanych fragmentów Muru Hadriana z II w.n.e., obiekt ten jest jedną z wielu pamiątek, jakie pozostawili po sobie Rzymianie…Przejazd do Yorku, zwiedzanie jednego z najładniejszych średniowiecznych miast Anglii, zwiedzanie katedry York Minster.

DZIEŃ 7: 

Przejazd do Stratford upon Avon – miasta Wiliama Szekspira – zwiedzanie domu, w którym urodził się ten słynny angielski wieszcz. Następnie przejazd do zamku Warwick–średniowiecznej twierdzy angielskiej. Przejazd do Londynu. Wieczorny spacer po West Endzie - Chinatown, Soho,  Piccadilly Circus.

DZIEŃ 8:  

Przejazd do City of  London i zw. katedry św. Pawła wzniesionej w XVII w. według projektu Christophera Wrena, teatru The Globe – miejsca, gdzie sławę zdobywał William Szekspir, Tower of London - wspaniałej średniowiecznej twierdzy wraz ze skarbcem królewskim, w którym znajdują się wszystkie insygnia królewskie i wiele innych wspaniałych kosztowności. Rejs stateczkiem po Tamizie - w miły i wygodny sposób można podziwiać Londyn po obydwu stronach rzeki, popijając przy tym angielskie piwo. Po południu spacer po dzielnicy Westminster – Big Ben, parlament brytyjski, opactwo Westminster Abbey, kościół św. Małgorzaty, „korytarz władzy” czyli Whitehall. Dla chętnych gabinet figur woskowych Madame Tussaud’s.
                                       
DZIEŃ 9: 

Zwiedzanie rezydencji Henryka VIII - Hampton Court wraz z ogrodami, następnie przejazd do ulubionej rezydencji królowej Elżbiety II – Windsor Castle. Możliwość odwiedzenia Królewskich Ogrodów Botanicznych Kew Gardens.

DZIEŃ 10: 

Wykwaterowanie z hotelu i przejazd na lotnisko. Przelot do Warszawy.

 

Program jest ramowy ( orientacyjny ) i kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie.
Na początku wycieczki należy przekazać pilotowi kwotę 250 GBP, stanowiącą dewizową część ceny imprezy.
Brakujące kolacje bez problemu można uzupełnić w programie za pośrednictwem pilota (ok.17-20 GBP za jeden posiłek)
Wybór miejsca w autokarze przy pełnej wpłacie. W Wielkiej Brytanii obowiązuje ruch lewostronny.

Limity bagażowe podczas przelotów to: bagaż podręczny o maksymalnej wadze do 10 kg i wymiarach nieprzekraczających 55 x 20 x 40 cm oraz bagaż rejestrowany o maksymalnej wadze do 32 kg i wymiarach nieprzekraczających 170 x 120 x 150 cm.


Cena już od: 3190 PLN+ 250 GBP


CENA ZAWIERA:

  • przeloty z/do Polski
  • transport lokalny (autokar)
  • opieka polskiego pilota i przewodników lokalnych
  • zakwaterowanie w hotelach, pokoje z łazienkami, 2-osobowe lub 2-osobowe z   dostawką
  • śniadania
  • ubezpieczenie KL, NNW, OC i bagaż


CENA NIE ZAWIERA:

  • dewizowa część ceny imprezy 250 GBP
  • kolacje (ok. 17-20 GBP za jeden posiłek)

 

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.