Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Antyczna Grecja 10 dni

 

Trasa zagraniczna:

Słowacja – Węgry – Serbia – Macedonia – Grecja (ok. Thessaloniki  – Tembi – Kalambaka  – Delfi – Ateny – Peloponez (Argolida) – Thessaloniki – ) – Serbia  – Węgry – Słowacja

DZIEŃ 1:

Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd przez Słowację na Węgry na nocleg tranzytowy.


DZIEŃ 2:

Śniadanie. Przejazd przez Serbię i Macedonię do Grecji. Wieczorem przyjazd do hotelu w ok. Thessalonik, obiadokolacja, nocleg.


DZIEŃ 3:

Śniadanie. Przejazd do Tembi – zwiedzanie: kościół wykuty w skale z cudowną ikoną św. Paraskwei oraz Źródło Pięknej Afrodyty. Przejazd do Kalambaki. Meteory – bizantyjskie klasztory „zawieszone” na skalnych szczytach. Klasztory zosłaty wybudowane w XIV wieku przez mnichów poszukujących odosobnienia i miejsca dla duchowego rozwoju.

Są one prawdziwymi muzeami bizantyjskiej sztuki, z pięknymi ikonami, starymi manuskryptami, jedynymi w swoim rodzaju mozaikami i freskami. Meteory to jedna z najwspanialszych atrakcji turystrycznych świata. Zwiedzanie kilku klasztorów. Przejazd do hotelu w ok. Kalambaki, obiadokolacja i nocleg.


DZIEŃ 4:

Śniadanie. Przejazd do Delf. Wyrocznia Apollina w Delfach znana była już ok. 1500 r. p.n.e., została uświetniona świątynią i teatrem Apolla oraz licznymi posągami i budowlami. Wysokie skały wokół światyni odbijają echo wypowiedzianych słów. Zwiedzanie muzeum, gdzie zgromadzono posągi, fragmenty świątyń z terenu archeologicznego – Delfy. Przejazd do hotelu w ok. Aten, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.


DZIEŃ 5:

Śniadanie. Zwiedzanie Aten m.in. : Akropol, Partenon, Agora, Łuk Hadriana, przejazd przez Plac Sintagma, Ogrody Królewskie, pałac prezydencki, czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.


DZIEŃ 6:

Śniadanie. Przejazd na Peloponez. Zwiedzanie Argolidy: Epidavros – starożytne uzdrowisko, słynące do dziś ze starożytnego teatru stworzonego przez Polikleta Młodszego w IV w. p.n.e. Nafplio – pierwsza stolica nowożytnej Grecji, miasto uważane za najpiękniejszą osadę w Grecji, położone nad morzem.

Można w nim znaleźć wenecką twierdzę w porcie, miejskie mury obronne oraz fortecę, która góruje nad wszystkimi ze szczytów Palamidi; Mykeny – Brama Lwów (wejście na Akropol), ruiny pałacu, nekropolia z grobami szybowymi, pozostałości domów, pomieszczeń magazynowych oraz cysterny na wodę. Przejazd na krótką sesję zdjeciową nad Kanałem Korynckim. Przejazd w kierunku Aten. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.


DZIEŃ 7:

Śniadanie. Dzień wolny na wypoczynek. Wieczorem obiadokolacja. Nocleg. Dla chętnych wieczór grecki – muzyka grecka na żywo oraz poczęstunek z degustacją wina (koszt ok. 30 EUR).


DZIEŃ 8:

Śniadanie. Przejazd w kierunku Thessalonik. Po drodze: Termopile ze słynnym pomnikiem Leonidasa i 300 Spartan; Dion – stanowisko archeologiczne u podnóża Olimpu, ujawniające splądrowane sanktuaria, groby, teatry bazylikę od Ery Żelaza do okresu bizantyjskiego.Po drodze przepiękne krajobrazy. Przyjazd do Thessalonik - wieczorny spacer po mieście. Przejazd do hotelu w ok. Thessalonik, obiadokolacja i nocleg.


DZIEŃ 9:

Śniadanie. Przejazd w kierunku granicy grecko-macedońskiej. Przejazd przez Macedonię do Serbii na nocleg tranzytowy.


DZIEŃ 10:

Po śniadaniu wyjazd z hotelu. Przejazd przez Węgry, Słowację do Polski. Powrót do kraju w godzinach wieczornych, przejazd poszczególnych miejscowości.


Program jest ramowy kolejność odwiedzanych miejsc może ulec zmianie.


DOPŁATY:

  • do pokoju 1-os.: 600 zł

 

Cena już od 2240 PLN/os.


CENA OBEJMUJE:

  • przejazd autokarem (barek, wc, dvd, klimatyzacja)
  • 9 noclegów w hotelach**/*** w pokojach 2,3-osobowych z łazienką
  • 9 śniadań i 7 obiadokolacji
  • program turystyczny
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie


CENA NIE OBEJMUJE:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, opłat klimatycznych – łącznie ok. 90 EUR
  • wieczoru greckiego – ok. 30 EUR
  • obsługa grupy powyżej 30 uczestników w systemie TOUR GUIDE! - koszt wynajęcia zestawu słuchawkowego - 15 EUR. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.

 

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.