Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Berlin - Poczdam - Drezno 5 dni

 

Trasa zagraniczna:

Poczdam - Berlin - Drezno


DZIEŃ 1:

Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.


DZIEŃ 2:

Śniadanie. Przejazd do Poczdamu, zwiedzanie wybranych obiektów zespołu pałacowego Sanssouci, spacer po parku Sanssouci z nowym pałacem, oranżerią, belwederem, chińską herbaciarnią. Następnie przejazd do Nowego Ogrodu i zwiedzanie pałacu Cecilienhof (w 1945 r. podpisano w nim Układ Poczdamski). Następnie rosyjska kolonia Alekxandrowka, czeskie osiedle tkaczy Nowawes i Dzielnica Holenderska z antykwariatami, restauracjami i kawiarniami. Przejazd pod wieżę Einsteina na górze Telegrafenberg. Obiadokolacja (fakultatywnie), przejazd do hotelu, nocleg.


DZIEŃ 3:

Śniadanie. Przejazd na miejsce spotkania z przewodnikiem i zwiedzanie Berlina: zamek Charlottenburg - barokowa rezydencja królów pruskich z XVII w., Plac Poczdamski z supernowoczesną architekturą stworzoną przez wybitnych architektów, Kurfuerstendamm, Reichstag, Muzeum Muru Berlińskiego (Haus am Checkpoint Charlie), Brama Brandenburska, Pomnik Holokaustu. Spacer aleją Unter den Linden do wieży telewizyjnej i centralnego placu Berlina Alekxanderplatz. Wizyta na wyspie muzeów, zwiedzanie Muzeum Pergamońskiego z najwpsanialszymi zbiorami sztuki starożytnej. Rejs statkiem po Sprewie. Obiadokolacja (fakultatywnie), powrót do hotelu, nocleg.


DZIEŃ 4:

Śniadanie. Przejazd do Drezna, zwiedzanie wybranych zbiorów sztuki: Gruenes Gewoelbe - jeden z najwspanialszych zbiorów klejnotów w Europie, Pałac Zwinger: Galeria Obrazów Starych Mistrzów m. in. dzieła Rubensa, Rembrandta, Dürera, Muzeum Porcelany. Spacer po starówce: Semperoper, Hofkirche, Residenzschloss. Obiadokolacja (fakultatywnie). Powrót do hotelu, nocleg.


DZIEŃ 5:

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, powrót do Polski. Przyjazd do poszczególnych miejscowości w kraju.


Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.


DOPŁATY:

 • do pokoju 1 - os.: 360 zł
 • do obiadokolacji: 180 zł

 

ZNIŻKI:

 • dla dziecka do 12 lat na dostawce w pokoju z 2 os.: 80 zł

 

Cena już od 1099 PLN/os.


CENA OBEJMUJE:

 • 4 noclegi w hotelu**/***, pokoje 2-osobowe z łazienkami
 • 4 śniadania
 • przejazd autokarem (klimatyzacja, barek, dvd, wc)
 • ubezpieczenie
 • opiekę pilota


CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów wstępu do muzeów i innych obiektów,
 • przewodników miejscowych oraz rejsu stateczkiem po Sprewie - orientacyjny koszt: ok. 75 EUR
 • obsługa grupy powyżej 30 uczestników w systemie TOUR GUIDE! - koszt wynajęcia zestawu słuchawkowego - 8 EUR. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.

 

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.