Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Bułgaria 11 dni

Trasa zagraniczna:

Węgry  – Sofia – Monastyr Rylski – Plovdiv – południowe wybrzeże – rezerwat Ropotamo – Sozopol – Nesebyr – Dolina Królów Trackich – Dolina Róż – Szipka – Etyr – Veliko Tarnovo – Carewec


DZIEŃ 1:

Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd przez Słowację na Węgry na nocleg tranzytowy.


DZIEŃ 2:

Śniadanie wczesnym rankiem. Przejazd przez Serbię do Bułgarii. Przyjazd w okolice Sofii – stolicy Bułgarii, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.


DZIEŃ 3:

Śniadanie, Zwiedzanie Sofii m.in.: sobór Aleksandra Newskiego, cerkiew patronki miasta św. Sofii, uniwersytet, Zgromadzenie Ludowe, dawny pałac carski, teatr narodowy, rotunda św. Jerzego, meczet Bania Baszi Dżamija. Przejazd i zwiedzanie Ryłskiego Monastyru - największego klasztoru w Bułgarii. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.


DZIEŃ 4:

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd do Płowdiwu, spacer po starym mieście, zwiedzanie m.in.: Odeon, fragment Stadionu Rzymskiego, Teatr Starożytny - jeden z najlepiej zachowanych przykładów rzymskiej architektury publicznej w Bułgarii, domostwa z okresu Bułgarskiego Odrodzenia. Następnie przejazd do południowego wybrzeża. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.


DZIEŃ 5:

Śniadanie. Całodzienny odpoczynek nad morzem. Obiadokolacja, nocleg.


DZIEŃ 6:

Śniadanie. Wyjazd do rezerwatu Ropotamo - rejs łodzią po rzece Ropotamo. Powrót do hotelu, czas wolny na plażowanie. Po południu wyjazd do Sozopolu - zwiedzanie cerkwi św. Cyryla I Metodego z relikwiami Jana Chrzciciela. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.


DZIEŃ 7:

Śniadanie. Czas wolny. W godzinach popołudniowych wycieczka do Nesebyru - starożytnego miasteczka wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Spacer po mieście, zwiedzanie m.in.: zespół średniowiecznych cerkwi i obwarowań. Fakultatywnie ok. godz. 19:00 wyjazd na wieczorek folklorystyczny z bogatym programem, regionalną kuchnią i bułgarskim. Powrót do hotelu, nocleg.


DZIEŃ 8:

Śniadanie. Całodzienny wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja, nocleg.


DZIEŃ 9:

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Doliny Królów Trackich. Zwiedzanie muzeum z wystawą skarbów kultury trackiej. Następnie przejazd do Doliny Róż, wizyta w Muzeum Róż. Przejazd do miejscowości Szipka, zwiedzanie grobowca Trackiego Króla Seuthesa III - jednego z największych grobowców trackich z IV w. p.n.e. Następnie zwiedzanie cerkwi wotywnej Narodzenia Pańskiego. Przejazd przez przełęcz Szipka z punktem widokowym do wioski etnograficznej Etyr. Przejazd do Drianowskiego Monastyru z XIII-XIV w., zwiedzanie. Przejazd do Veliko Tarnovo. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.


DZIEŃ 10:

Śniadanie. Wykwaterowanie, zwiedzanie Veliko Tarnovo - twierdza Carewec z wieżą Baldwina, rezydencją patriarchy oraz Skałą Straceń, cerkiew św. Dymitra. Wyjazd w kierunku Polski. Przejazd tranzytem przez Serbię, Węgry, Słowację.


DZIEŃ 11:

Powrót do Polski w godzinach popołudniowych. Powrót do poszczególnych miejscowości.


Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.


DOPŁATY:

 • do pokoju 1-os.: 550 zł
 • do wieczorku folklorystycznego z poczęstunkiem: 95 zł

 

Cena już od 2099 PLN/os.


CENA OBEJMUJE:

 • przejazd autokarem (barek, wc, klimatyzacja, dvd)
 • 9 noclegów w hotelach**/*** w pokojach 2,3-osobowych z łazienką
 • 9 śniadań i 7 kolacji (napoje płatne dodatkowo)
 • program turystyczny
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie


CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • lokalnych przewodników,
 • opłaty klimatycznej - ok. 80 EUR.
 • obsługa grupy powyżej 30 uczestników w systemie TOUR GUIDE! - koszt wynajęcia zestawu słuchawkowego - 17 EUR. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.
Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.