Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Bułgaria i Rumunia z wizytą u Drakuli 7 dni

Burgas – Bukareszt –Brasov – Bran – Rasnov – Sambata De Sus – Jezioro Balea – Sibiu – Biertan – Sighisoara - Bukareszt - Burgas

 

1 DZIEŃ:

Zbiórka na lotnisku 2 godziny przed wylotem. Odprawa paszportowo – celna. Przylot do Burgas, transfer do hotelu. Czas wolny, obiadokolacja i nocleg.

 

2 DZIEŃ:

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Bukaresztu – stolicy Rumunii. Zwiedzanie Pałacu Parlamentu, najcięższego budynku na świecie, który został zaliczony do zabytków kultury. Budowla mieści dwanaście pięter, ok. 1000 sal i salonów, monumentalne schody i ogromne korytarze, a w podziemiach schody atomowe, które mają stanowić centrum całej sieci pomieszczeń.

Następnie zobaczymy Stare Miasto oraz Plac Uniwersytecki (znany z pokojowego protestu studentów w 1990 roku przeciwko byłym komunistom w rządzie rumuńskim, który zakończył się bardzo gwałtownie). Przejazd autokarem przez metropolię, zwaną kiedyś „Paryżem Bałkanów” . Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.


3 DZIEŃ:

Po śniadaniu wycieczka do zamku Peles, dawnej letniej rezydencji rodziny królewskiej Rumunii, zwiedzanie zamku. Zwiedzanie doliny Prahova. Następnie przejazd do Brasov - średniowiecznego miasta rumuńskiego, położonego u podnóży Karpat. Zwiedzanie zabytkowych budowli m.in. „Czarnego Kościoła” – największego kościoła gotyckiego w Europie Wschodniej, który nazwę swoją zawdzięcza sadzy powstałej w trakcie wielkiego pożaru w 1689 roku. Następnie najwęższą uliczkę w Europie Rope, pierwszą rumuńska szkołę oraz Białą i Czarną Wieże. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.


4 DZIEŃ:

Po śniadaniu przejazd do Bran, słynącego ze średniowiecznego zamku Drakuli. Malownicza budowla położona w górach ma bliskie powiązania z Vladem III Palovnikiem, czyli owianym legendą Vladem Draculą. Czas wolny i zakupy na zamku. Wizyta w Cytadeli Rasnov, zbudowanej jako część systemu obronnego dla Transylwanii. Możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej do Sanktuarium Niedźwiedzi gdzie można podziwiać uratowane niedźwiedzie żyjące w kilku ostojach na powierzchni ok. 27 hektarów (koszt ok. 20 euro). Transfer do hotelu w okolicach Sambata De Sus, kolacja i nocleg.


5 DZIEŃ:

Po śniadaniu przejazd w góry Fogaraskie drogą Tansfagarasan (zbudowaną przez dyktatora Nicolae Ceaucescu, jest to najwyżej położona droga na wysokości 2034 metrów) aż do jeziora polodowcowego Balea, po drodze krótkie przystanki na podziwianie widoków. Przejazd do Sibiu, miasta leżącego u podnóży gór Sybińskich, nad rzeką Cibin, była to jedna z największych twierdz średniowiecznych w Rumunii.

Zwiedzanie starego, historycznego Centrum m.in.: Wielkiego i Mniejszego Pałacu oraz Żelaznego Mostu zwanego inaczej Mostem Kłamców. Następnie zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. Możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej – Wieczoru Folklorystycznego. Impreza organizowana w hotelu, wieczorek przy winie, zakąskach i muzyce na żywo zespołu folklorystycznego (cena ok. 20 euro).


6 DZIEŃ:

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Biertan, zwiedzanie kościoła obronnego Biertan, jest to zespół architektoniczny który zachwyca harmonijnym dopasowaniem całości, wpisany na listę UNESCO. Następnie zwiedzanie położonego w samym sercu Rumunii – Sighisoara, zwanego Perłą Transylwanii. To tutaj urodził się słynny Vlad III Palovnik, czyli owiany legendą Vlad Dracula. Zwiedzanie Wzgórza Zamkowego, starej Cytadelii, Wieży Zegarowejj oraz Ukrytych Schodów. Przejazd w okolice Bukaresztu, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.


7 DZIEŃ:

Po śniadaniu ostatnia szansa na zakupy w Bukareszcie w Baneasa City Mall. Następnie przejazd do Burgas przez Veliko Tarnovo. Największą atrakcją tego miasteczka jest twierdza Carewiec, wzniesiona w V w. przez Bizantyjczyków. Zwiedzanie siedziby władców, z której kolejno 22 władców rządziło Bułgarią oraz słynnej Skały Straceńców, z której wrzucano do rzeki zdrajców. Następnie zwiedzanie cerkwi błogosławionego Zbawiciela z roku 1235 i wieży Baldwina, z której szczytu można podziwiać panoramę miasta. Przejazd w okolice Burgas, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.


8 DZIEŃ:

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko w Burgas i wylot do Polski.

Cena już od: 1850 PLN/os. 


CENA ZAWIERA:

  • przelot na trasie: Polska – Burgas – Polska
  • podczas części objazdowej zakwaterowanie w hotelach 3* śniadania i obiadokolacje (pokój standardowy)
  • podczas części pobytowej zakwaterowanie w wybranym hotelu
  • przejazdy klimatyzowanym autokarem
  • polskojęzycznego pilota i rezydenta
  • obowiązkowe ubezpieczenie (KL i NW, BAGAŻU, ubezpieczenia od chorób przewlekłych Europaische Reiseversicherung AG)
  • opłaty lotniskowe i paliwowe 

CENA NIE ZAWIERA (obowiązkowo płatne na miejscu):

  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów 85 euro

DODATKOWO PŁATNE FAKULTATYNIE:

  • dodatkowe imprezy fakultatywne proponowane przez pilota

DODATKOWE INFORMACJE: 

Wycieczka objazdowa przeznaczona dla osób powyżej 12 roku życia. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Uzależnione jest to od czasu przejazdów, godzin otwarcia oraz dostępności zwiedzanych obiektów. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie.


Uwaga: Pokoje dwuosobowe z dostawką mają taki sam metraż jak pokoje dwuosobowe.
  
Długość objazdu  1780 km
Burgas – Bukareszt 350 km
Bukareszt – Brasov 220 km
Brasov – Sambata De Sus 190 km
Sambata De Sus – Sibiu 180 km
Sibiu – Sighisoara – Bukareszt  420 km
Bukareszt – Burgas 420 km


Tagi: wycieczki objazdowe Rumunia, zamki w Rumunii, zamki Drakuli, wycieczka Rumunia - Bułgaria, oferty hoteli, wycieczki objazdowe po Europie

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.