Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Francja - Hiszpania - Portugalia - Maroko

 

Program ramowy:
1 dzień
Wyjazd z Polski w godzinach porannych, przejazd przez Niemcy, nocny przejazd przez Francję.


2 dzień
Przyjazd na południe Francji zwiedzanie doliny Rodanu i Langwedocji. W godzinach popołudniowych przejazd na zwiedzanie Lourdes – najsłynniejszego sanktuarium Maryjnego na świecie: bazyliki: Różańcowa i Niepokalanego Poczęcia, Grota Objawień, dla chętnych możliwość udziału w procesji światła. Po zwiedzaniu nocleg.


3 dzień
Po śniadaniu kontynentalnym, wcześnie rano wyjazd do Avili, po drodze krótki postój w Saragossie, obiadokolacja, nocleg.


4 dzień
Śniadanie, zwiedzanie Avili - miasta słynącego z jednego z najlepiej zachowanych w Europie zespołu murów miejskich. Zwiedzanie romańskiej bazyliki św. Wincenta, wizyta w średniowiecznych kamienicach. Po zwiedzaniu przejazd na zwiedzanie Salamanki, miasta znanego jako jeden z najważniejszych ośrodków uniwersyteckich, następnie przejazd do Coimbry, obiadokolacja, nocleg.


5 dzień
Śniadanie, zwiedzanie Coimbry - katedra romańska, kościół Santa Cruz, budynki uniwersytetu, krótki spacer po Nazare, postój w Alcobaca, zwiedzanie miasteczka Batalha, z dominikańskim zespołem klasztornym, uważanym za jeden z najpiękniejszych przykładów sztuki późnego gotyku w Europie, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Przyrody UNESCO. Po zwiedzaniu przejazd do Fatimy, obiadokolacja, nocleg.


6 dzień
Śniadanie, zwiedzanie sanktuarium NMP w Fatimie, następnie przejazd do Sintry oraz na najdalej wysunięty na zachód punkt Europy – Cabo de Roca, następnie przejazd do hotelu, obiadokolacja.


7 dzień
Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Lizbony: zamek św. Jerzego, klasztor Hieronimitów, Wieża Belem, katedra. Po zwiedzaniu przejazd w okolicę Sewilli, obiadokolacja, nocleg.


8 dzień
Po śniadaniu zwiedzanie Sewilli: wieża Torre del Oro, Alkazar, katedra z przyległą dzwonnicą La Giralda, budynek giełdy - Casa Lonja, następnie przejazd do hotelu w okolicach Algeciras, obiadokolacja, nocleg.


9 dzień
Po śniadaniu zwiedzanie Gibraltaru i spotkanie z miejscowymi małpami, następnie rejs promem do Tangeru – Maroko, zwiedzanie miasta, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.


10 dzień
Śniadanie, przejazd na zwiedzanie Cordoby, gdzie zobaczymy dawny meczet, a obecnie katedrę oraz jedno z najwspanialszych dzieł architektury islamu - dzielnicę Juderia. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu w okolicach Granady, obiadokolacja, nocleg.


11 dzień
Śniadanie, zwiedzanie Granady i Alhambry, gdzie zobaczymy: ogrody i pałac sułtana Generlife, katedra z mauzoleum grobów królewskich. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu w okolicach Walencji, obiadokolacja, nocleg.


12 dzień
Po śniadaniu zwiedzanie Walencji: katedra z Graalem, giełda jedwabiu, przejazd do hotelu w okolicach Barcelony, obiadokolacja, nocleg.


13 dzień
Po śniadaniu przejazd wzdłuż Lazurowego Wybrzeżu do La Salette - alpejskiego, francuskiego miasteczka, w którym Matka Boża ukazała się dwojgu pastuszkom jedyny raz - 19 września 1846 roku. Miejsce to jest dziś odwiedzane przez pielgrzymów z całego świata. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej, obiadokolacja, nocleg.


14 dzień
Po śniadaniu wyjazd do Polski, przejazd przez Francję i Niemcy.


15 dzień
Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych.


Do uczestnictwa w wycieczce niezbędny jest ważny paszport. Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów. Opłata dodatkowa za bilety wstępu, zestawy słuchawkowe i miejscowych przewodników zbierana jest przez pilota przed rozpoczęciem programu zwiedzania i rozliczana w ostatnim dniu wycieczki. Prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty 135 euro oraz około 35 euro na prom do Tangeru.

Pilot rozlicza się z wstępów. Opłata za lokalnych przewodników jest kalkulowana na całą grupę i nie podlega odliczeniu w przypadku samodzielnego zwiedzania.

Pozostałe informacje:
Ważne: Dotyczy oferty na dokwaterowanie – w przypadku braku chętnych na dokwaterowanie (osoba tej same płci) wymagana jest dopłata do pokoju jednoosobowego na 14 dni przed wyjazdem - 800 zł.

Cena: 2.500 PLN/os.

Terminy:
30.05.2014 - 13.06.2014
08.09.2014 - 22.09.2014

W cenie zapewniamy:

 • zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych
 • 12 śniadań,
 • 10 noclegów w hotelach 3* w trakcie zwiedzania,
 • 2 noclegi w hotelach 2*/3* w La Salette oraz Lourdes,
 • zwiedzanie wg programu
 • transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta)
 • opieka rezydenta

Dodatkowo płatne obowiązkowo:

 • ubezpieczenie KL, NW: 80 pln/os.
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, zestawy słuchawkowe oraz miejscowi przewodnicy około 135 euro/os. oraz bilet na prom do Tangeru około 35 euro/os.
 • dopłata do wyżywienia śniadania i obiadokolacje: 110 euro/os.
 • opłata klimatyczna 10 euro/os.

Dodatkowo płatne opcjonalnie:

 • Kup Sobie Spokój: 80 pln/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup sobie spokój” nie podlega zwrotowi
 • ubezpieczenie KR: 3-4% wartości imprezy
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych: 100 pln/os.
 • rezerwacja miejsc w autokarze: 50 pln/os.

Zakwaterowanie:

 • Hotele 3* - pokoje 2, 3 osobowe z łazienką, wyposażone w TV. Hotele ulokowane są na peryferiach miast.
 • Hotele 2*/3* - noclegi w Lourdes i La Salette w pokojach 2, 3 osobowe.

Wyżywienie:
W cenie 12 śniadań. Obowiązkowo należy wykupić 11 obiadokolacji w cenie preferencyjnej 110 euro/os. Napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne. Płatność za wyżywienie dokonywana jest w autokarze.

Transport:
Transport autokarem trwa około 20 godzin od granicy polskiej do rozpoczęcia zwiedzania. Przejazd przez Niemcy, Francję. Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami. Przyjazd do niektórych miast dnia następnego po katalogowym zakończeniu imprezy. Ze względu na wahadłowe przejazdy autokarów, podane godziny moga ulec zmianie.

 

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.