Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Francja - Hiszpania 9 dni

Trasa zagraniczna:

ok. Furth – Lyon – wiadukty: Garabit i Millau - wybrzeże Costa Brava – Barcelona – Montserrat – Figueres – ok. Avignon - Camargue – Saintes-Maries-de-la-Mer – Pont du Gard – Arles – Avignon – Monaco – Monte Carlo – Cannes - Nicea


DZIEŃ 1:

Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd do Niemiec w okolice Furth. Nocleg.


DZIEŃ 2:

Śniadanie. Przejazd do Francji. Krótkie zwiedzanie Lyonu: zabytkowy Stary Lyon z renesansowymi kamieniczkami, wąskimi uliczkami, katedrą św. Jana Chrzciciela. Obiadokolacja (fakultatywnie). Przejazd do hotelu, nocleg.


DZIEŃ 3:

Śniadanie. Przejazd na Costa Brava. Po drodze zjazd do kolejowego wiaduktu Garabit (zaprojektowanego przez Gustawa Eiffla), który jest malowniczo położony nad doliną Garabit i rzeką Truyere. Następnie najwyższy na świecie wiadukt Millau, zaprojektowany przez Normana Fostera. Przejazd do Hiszpańskiej Katalonii trasą wiodącą przez Langwedocję i Roussillon. Zakwaterowanie w hotelu na Costa Brava. Obiadokolacja (fakultatywnie), nocleg.


DZIEŃ 4:

Śniadanie. Zwiedzanie Barcelony – stolicy Katalonii - świątynia Sagrada Familia – dzieło życia słynnego architekta Antonio Gaudiego, następnie park Guel również zaprojektowany przez Antonio Gaudiego. Wjazd na wzgórze Montjuic, wizyta na stadionie FC Barcelona Camp Nou. Wizyta na starym mieście, spacer po jego sercu - Barri Gótic, czyli dzielnicy gotyckiej z wąskimi uliczkami, ozdobionymi zabytkowymi kamienicami. Następnie słynna ulica Rambla, pełna kawiarenek, restauracji i sklepów, która prowadzi do portu z pomnikiem Kolumba. Powrót do hotelu, obiadokolacja (fakultatywnie), nocleg.


DZIEŃ 5:

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Montserrat – zwiedzanie słynnego klasztoru z figurą Czarnej Madonny. Następnie przejazd do Figueres by zwiedzić muzeum Salvadora Dali, jednego z najczęściej odwiedzanych muzeów Hiszpanii. Przejazd do Pont du Gard – trójpoziomowego akweduktu z 19 r. p.n.e., obiadokolacja (fakultatywnie), zakwaterowanie w hotelu w okolicach Avignon, nocleg.


DZIEŃ 6:

Śniadanie. Zwiedzanie Prowansji: region Camargue, słynący z licznych rozlewisk, które są siedliskiem setek gatunków ptaków, m. in. różowych flamingów. Spacer po malowniczej, rybackiej wiosce Saintes-Maries-de-la-Mer, w której mnóstwo sklepików oferuje najróżniejsze artykuły regionalne. Wycieczka statkiem po delcie Rodanu. Krótkie zwiedzanie Arles, miasta, które słynie z zabytków z czasów rzymskich: teatr z I w., amfiteatr z II w. mieszczący 26 tys. widzów, katedra świętego Trofima. Przejazd do Avignon – jednego z najbardziej fascynujących miast południa Francji, otoczonego potężnymi murami obronnymi, nad którymi króluje ogromny Pałac Papieży. Zwiedzanie pałacu, katedry Notre Dame, spacer po ogrodach papieskich oraz wizyta na moście św. Bénezeta z XII wieku. Obiadokolacja (fakultatywnie), powrót do hotelu na nocleg.


DZIEŃ 7:

Śniadanie. Wyjazd w stronę Lazurowego Wybrzeża. Po drodze przejazd wzdłuż Massif de l’Estérel, nadmorskiej drogi wśród czerwonych skał porfirowych. Przejazd do Monaco, zwiedzanie tego malowniczego Księstwa – Pałac Książęcy, katedra, Muzeum Oceanografii oraz wizyta w Monte Carlo. Przejazd do Cannes, krótki spacer, obiadokolacja (fakultatywnie). Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.


DZIEŃ 8:

Śniadanie. Przejazd miejscowym autobusem do Nicei, stolicy Lazurowego Wybrzeża, gwarnego miasta artystów, milionerów i arystokracji. Spacer Promenadą Anglików ze słynnymi hotelami-pałacami Negresco i Meridien, targ kwiatowy, wzgórze Le Chateau. W godzinach popołudniowych wyjazd do Polski. Przejazd non stop z postojami na parkingach.


DZIEŃ 9:

Przyjazd do poszczególnych miejscowości w Polsce.


Program wycieczki jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.


DOPŁATY:

  • Dopłata do pokoju 1 os.: 590 zł
  • Dopłata do 6 obiadokolacji: 350 zł

 

Cena już od 1919 PLN/os.


CENA IMPREZY OBEJMUJE:

  • 7 noclegów w hotelach**/***, pokoje 2 - os. z łazienkami,
  • 7 śniadań,
  • program turystyczny,
  • przejazd autokarem (klimatyzacja, barek, wc, dvd),
  • opiekę pilota,
  • ubezpieczenie.


CENA NIE OBEJMUJE:

  • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, biletów komunikacji miejskiej, przewodników: około 95 EUR.
  • obsługa grupy powyżej 30 uczestników w systemie TOUR GUIDE! - koszt wynajęcia zestawu słuchawkowego - 14 EUR. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.
Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.