Trasa krajowa:
Wrocław – Opole Główne – Katowice – Kraków – Rzeszów Główny – Jarosław – Przemyśl Główny/Warszawa – Lublin – Chełm
Trasa zagraniczna:
Kijów (3) – Mamajewa Słoboda – Pirogowo
DZIEŃ 1:
Zbiórka uczestników przy kasie nr 1 w hali głównej Dworca Centralnego w Warszawie lub Wrocławie i wyjazd na Ukrainę. W Polsce pociąg zatrzymuje się na stacjach wskazanych (możliwość wsiadania). Kontrola paszportowa na granicy polsko-ukraińskiej. Nocleg w pociągu.
DZIEŃ 2:
Przyjazd do Kijowa, objazd po mieście: Złote Wrota, Sobór i Klasztor św. Michała, Andriejewski Zjazd, cerkiew św. Andrzeja, Chreszczatyk, Majdan Niezależności, zakwaterowanie w hotelu, czas wolny. Wyjazd do centrum etnograficznego „Mamajewa Słoboda”, prezentującego dawne tradycje, obrzędy, folklor i codzienne życie kozaków zaporoskich. Zobaczyć tu można m.in. kozacką cerkiew Najświętszej Marii Panny, gospodarstwo atamana, a w tutejszym szynku spróbować (fakultatywnie) tradycyjnych potraw i trunków. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ 3:
Śniadanie. Zwiedzanie miasta z miejscowym przewodnikiem: Pałac Maryjski (z zewnątrz), Ławra Kijowsko-Peczerska – zespół klasztorny Kijowa, wpisany na listę UNESCO, w tym Sobór Zaśnięcia Matki Boskiej, Nadbramna Cerkiew św. Trójcy, Wielka Dzwonnica. Wyjazd do skansenu w Pirogowie, gdzie zgromadzono ponad 300 obiektów – chłopskich zagród, cerkwi, młynów, reprezentujących budownictwo drewniane całej Ukrainy. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ 4:
Śniadanie. Przejazd metrem do stacji „Pocztowa Płoszczad”, wjazd kolejką na plac Michajłowski, zwiedzanie: cerkiew św. Michała, spacer do Andriejewskiego Zjazdu, zwiedzanie cerkwi św. Andrzeja, spacer do Placu Kontraktowego, przejazd metrem do stacji metra Uniwersytet, zwiedzanie: budynek Uniwersytetu (z zewnątrz), Sobór św. Włodzimierza, Plac Teatralny, Złote Wrota - brama miejska z XI w. związana legendą z Bolesławem Chrobrym, Sobór Sofijski, zbudowany w XI w, wpisany na listę UNESCO, spacer na Plac Niepodległości, ulica Chreszczatyk – główna arteria Kijowa pamiętająca defiladę polskich wojsk, czas wolny. Fakultatywnie rejs statkiem po Dnieprze. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ 5:
Śniadanie. Czas wolny, np. na zakupy na Besarabskim Rynku lub ewentualne dokończenie zwiedzania, transfer na dworzec, wyjazd pociągiem do kraju. Nocleg w pociągu.
DZIEŃ 6:
Przyjazd do Polskiw godzinach południowych.
Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
DODATKOWE INFORMACJE:
Do świątyń prawosławnych należy zabrać odpowiedni strój: nakrycie głowy i długa spódnica (Panie) oraz długie spodnie (Panowie).
DOPŁATY:
- do pokoju 1-os.: 600 zł
Cena już od 2150 PLN/os.
CENA IMPREZY OBEJMUJE:
- przejazd pociągiem w przedziałach z miejscami sypialnym w dwie strony: wagony z przedziałami, w których znajdują się 4 miejsca sypialne, 2 miejsca górne i 2 dolne. Biuro nie ma wpływu na przydział miejsc w przedziałach
- 3 noclegi w hotelu**+/*** w pokojach 2-osobowych z łazienką
- 3 śniadania i 3 obiadokolacji
- transfer do/z hotelu
- transport na wycieczki w 2 i 3 dniu, przejazdy metrem w dniu 4
- program turystyczny
- opiekę pilota
- ubezpieczenie
CENA NIE OBEJMUJE :
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz usługi przewodnika lokalnego polskojęzycznego – ok. 50 EUR
- rejsu statkiem po Dnieprze – ok. 15 EUR
- degustacja dań i trunków kozackich – ok. 25 EUR
- obsługa grupy powyżej 30 uczestników w systemie TOUR GUIDE! - koszt wynajęcia zestawu słuchawkowego - 10 EUR. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.