Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Kijów pociągiem 6 dni

Trasa krajowa:

Wrocław – Opole Główne – Katowice – Kraków – Rzeszów Główny – Jarosław – Przemyśl Główny/Warszawa – Lublin – Chełm


Trasa zagraniczna:

Kijów (3) – Mamajewa Słoboda – Pirogowo


DZIEŃ 1:

Zbiórka uczestników przy kasie nr 1 w hali głównej Dworca Centralnego w Warszawie lub Wrocławie i wyjazd na Ukrainę. W Polsce pociąg zatrzymuje się na stacjach wskazanych (możliwość wsiadania). Kontrola paszportowa na granicy polsko-ukraińskiej. Nocleg w pociągu.


DZIEŃ 2:

Przyjazd do Kijowa, objazd po mieście: Złote Wrota, Sobór i Klasztor św. Michała, Andriejewski Zjazd, cerkiew św. Andrzeja, Chreszczatyk, Majdan Niezależności, zakwaterowanie w hotelu, czas wolny. Wyjazd do centrum etnograficznego „Mamajewa Słoboda”, prezentującego dawne tradycje, obrzędy, folklor i codzienne życie kozaków zaporoskich. Zobaczyć tu można m.in. kozacką cerkiew Najświętszej Marii Panny, gospodarstwo atamana, a w tutejszym szynku spróbować (fakultatywnie) tradycyjnych potraw i trunków. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.


DZIEŃ 3:

Śniadanie. Zwiedzanie miasta z miejscowym przewodnikiem: Pałac Maryjski (z zewnątrz), Ławra Kijowsko-Peczerska – zespół klasztorny Kijowa, wpisany na listę UNESCO, w tym Sobór Zaśnięcia Matki Boskiej, Nadbramna Cerkiew św. Trójcy, Wielka Dzwonnica. Wyjazd do skansenu w Pirogowie, gdzie zgromadzono ponad 300 obiektów – chłopskich zagród, cerkwi, młynów, reprezentujących budownictwo drewniane całej Ukrainy. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.


DZIEŃ 4:

Śniadanie. Przejazd metrem do stacji „Pocztowa Płoszczad”, wjazd kolejką na plac Michajłowski, zwiedzanie: cerkiew św. Michała, spacer do Andriejewskiego Zjazdu, zwiedzanie cerkwi św. Andrzeja, spacer do Placu Kontraktowego, przejazd metrem do stacji metra Uniwersytet, zwiedzanie: budynek Uniwersytetu (z zewnątrz), Sobór św. Włodzimierza, Plac Teatralny, Złote Wrota - brama miejska z XI w. związana legendą z Bolesławem Chrobrym, Sobór Sofijski, zbudowany w XI w, wpisany na listę UNESCO, spacer na Plac Niepodległości, ulica Chreszczatyk – główna arteria Kijowa pamiętająca defiladę polskich wojsk, czas wolny. Fakultatywnie rejs statkiem po Dnieprze. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.


DZIEŃ 5:

Śniadanie. Czas wolny, np. na zakupy na Besarabskim Rynku lub ewentualne dokończenie zwiedzania, transfer na dworzec, wyjazd pociągiem do kraju. Nocleg w pociągu.


DZIEŃ 6:

Przyjazd do Polskiw godzinach południowych.


Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.


DODATKOWE INFORMACJE:

Do świątyń prawosławnych należy zabrać odpowiedni strój: nakrycie głowy i długa spódnica (Panie) oraz długie spodnie (Panowie).


DOPŁATY:

 • do pokoju 1-os.: 600 zł

 

Cena już od 2150 PLN/os.


CENA IMPREZY OBEJMUJE:

 • przejazd pociągiem w przedziałach z miejscami sypialnym w dwie strony: wagony z przedziałami, w których znajdują się 4 miejsca sypialne, 2 miejsca górne i 2 dolne. Biuro nie ma wpływu na przydział miejsc w przedziałach
 • 3 noclegi w hotelu**+/*** w pokojach 2-osobowych z łazienką
 • 3 śniadania i 3 obiadokolacji
 • transfer do/z hotelu
 • transport na wycieczki w 2 i 3 dniu, przejazdy metrem w dniu 4
 • program turystyczny
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie


CENA NIE OBEJMUJE :

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz usługi przewodnika lokalnego polskojęzycznego – ok. 50 EUR
 • rejsu statkiem po Dnieprze – ok. 15 EUR
 • degustacja dań i trunków kozackich – ok. 25 EUR
 • obsługa grupy powyżej 30 uczestników w systemie TOUR GUIDE! - koszt wynajęcia zestawu słuchawkowego - 10 EUR. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.
Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.