Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Krym pociągiem 11 dni

Trasa zagraniczna:

Lwów  – Ałuszta – Jałta – Liwadia – Ałupka – Bakczysaraj – Sewastopol – Chersones – Lwów


DZIEŃ 1:

Zbiórka uczestników i wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem. Przyjazd w okolice Lwowa, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.


DZIEŃ 2:

Śniadanie. Przejazd na dworzec kolejowy. Podróż do Symferopola. Doba w pociągu.


DZIEŃ 3:

Przyjazd do Symferopola. Transfer do hotelu w okolicach Ałuszty. Zakwaterowanie, obiadokolacja, odpoczynek, nocleg.


DZIEŃ 4:

Śniadanie. Przejazd do Jałty. Zwiedzanie pałaców carów rosyjskich: Liwadia – pałac Mikołaja II (miejsce słynnej konferencji jałtańskiej), Gaspra – zamek na skale Jaskółcze Gniazdo (podziwianie symbolu Krymu z placu widokowego), Ałupka – park i pałac Woroncowów (z zewnątrz) – jeden z najpiękniejszych na Krymie (pałac zbudowany w stylach: mauretańskim, gotyckim i barokowym). Powrót do Jałty stateczkiem spacerowym, czas wolny na spacer po nadmorskiej promenadzie Jałty zwanej Krymską Niceą. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.


DZIEŃ 5:

Śniadanie. Przejazd do Bakczysaraju – dawnej stolicy Chanatu Krymskiego. Zwiedzanie pałacu Chanów Krymskich: fontanna łez, harem, meczet. Po południu dalsze zwiedzanie: skalny klasztor Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny; skalne miasto Czufut-Kale – pozostałości murów obronnych, mauzoleum, kenasy Karaimów. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.


DZIEŃ 6:

Śniadanie. Dzień wolny, plażowanie i odpoczynek. Fakultatywnie wycieczka do miejscowości Sudak (koszt: ok. 40 EUR/os.). Zwiedzanie twierdzy Genueńczyków: szereg murów obronnych, cytadel, donżon; osiedle Nowy Świat: błękitna zatoka, ścieżka carska. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.


DZIEŃ 7:

Śniadanie. Przejazd do Sewastopola, zwiedzanie miasta: plac Nachimowa, przystań grafska, bulwar Korniłowa, pomnik zatopionych statków, Chersones – ruiny antycznego miasta greckiego sprzed 2500 lat, ruiny bazyliki, sobór Włodzimierski, dzwon; Bałakława – zatoka okrętów podwodnych byłego ZSRR, bulwar, twierdza Czembało. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.


DZIEŃ 8:

Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie i odpoczynek. Obiadokolacja, nocleg.


DZIEŃ 9:

Śniadanie. Dzień wolny (wypoczynek, plażowanie) lub fakultatywnie dla chętnych wycieczka na szczyt górski Aj-Petri (koszt: ok. 40 EUR/os.). Góra Aj-Petri to najwyższy szczyt w okolicach Jałty. Wjazd kolejką linową, podziwianie z wysokości 1233 m panoramy Riwiery Krymskiej. Uwaga: wjazd i zjazd wagonikiem lub busem w zależności od warunków pogodowych. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.


DZIEŃ 10:

Śniadanie. Czas wolny na zakupy. Transfer do Symferopola. Około południa wyjazd do Lwowa. Doba w pociągu.


DZIEŃ 11:

Przyjazd do Lwowa około południa. Wyjazd autokarem/busem do Polski. Powrót do poszczególnych miejscowości.


Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.


DOPŁATY:

 • do pokoju 1-os.: 640 zł

 

Cena już od 2429 PLN/os.


CENA IMPREZY OBEJMUJE:

 • przejazd autokarem lub wygodnym busem do/z Lwowa
 • przejazd pociągiem w przedziałach z miejscami sypialnymi w dwie strony (bezpośrednio z Lwowa do Symferopola i z powrotem kursują wagony ukraińskie z przedziałami, w których znajdują się 4 miejsca sypialne, 2 miejsca górne i 2 dolne. Biuro nie ma wpływu na przydział miejsc w przedziałach)
 • transfer Symferopol-hotel-Symferopol
 • 8 noclegów w hotelach**/*** w pokojach 2, 3-osobowych z łazienką
 • 8 śniadań i 8 obiadokolacji
 • autokar lub mikrobus podczas zwiedzania (w zależności od ilości osób)
 • program turystyczny
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie


CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnika na Krymie, opłaty klimatycznej - ok. 90 EUR
 • wjazdu na górę Aj-Petri - ok. 40 EUR
 • wycieczki fakultatywnej do Sudaku – ok. 40 EUR
 • obsługa grupy powyżej 30 uczestników w systemie TOUR GUIDE! - koszt wynajęcia zestawu słuchawkowego - 17 EUR. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.
Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.