Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Liguria,Toskania i Cinque Terre pociągiem 8 dni

Zapraszamy w podróż gastronomiczną, dzięki której poznacie Państwo różne regiony uprawy winorośli. Gwarantujemy odkrywanie regionalnego klimatu i chwilę wytchnienia nad jednym z najpiękniejszych jezior…

Trasa wycieczki: ok. 3900 km

1 DZIEŃ:

Zbiórka i wyjazd z Polski zgodnie z wybraną opcją. Przejazd na nocleg tranzytowy do Austrii/Czech. Obiadokolacja w hotelu wg wykupionej opcji.

2 DZIEŃ:

Po śniadaniu przejazd do Włoch, zakwaterowanie w hotelu w Monetcatini. Obiadokolacja wyg wykupionej opcji i czas wolny na spacer po malowniczych uliczkach. Miasteczko ma charakter sanatoryjny ze względu na obecność źródeł termalnych, które pod kątem radioaktywności badała sama Maria Skłodowska – Curie. Nocleg.

3 DZIEŃ:

Śniadanie. Przejazd do Florencji. Spacer po mieście z przewodnikiem lokalnym. Podczas zwiedzania Perły Toskanii zwiedzimy: Piazza Duomo ze wspaniałą katedrą Santa Maria del Fiore i Babtysterium, Kampanilę, Palazzo Vecchico, slynną Galerię Uffizi, kościół Santa Croce i Ponte Vecchio. Po południu przejazd  do Pizy na krótkie zwiedzanie, m.in. "Krzywej Wieży", która podczas budowy na piaszczystym gruncie stopniowo przechylała się, Campo dei Miracoli tzw. Plac Cudów oraz katedry, której fasada ozdobiona jest kolorowym piaskowcem. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

4 DZIEŃ:

Śniadanie. Całodniowa wycieczka do Cinque Terre w Ligurii. Jest to malownicze, mało znane, urwiste wybrzeże z turkusową wodą, rudymi skałami i ślicznymi miasteczkami zbudowanymi piętrowo na skałach. W miasteczku Riomaggiore przespacerujemy się ścieżką "wyrzeźbioną" na skalnej półce. Droga znana jest  z niezapomnianych widoków, szczególnie upodobali ją sobie zakochani. Stąd jej nazwa:  Strada dell’Amore. W Manarola przesiądziemy się do pociągu, który zawiezie nas do pięknej Vernazzy, maleńkiej miejscowości położonej w skalnej zatoczce. Powrót do Riomaggiore statkiem wzdłuż skalnego wybrzeża Ligurii. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

5 DZIEŃ:

Po śniadaniu wyjazd do San Gimignano – miasteczka położonego na wzgórzu wśród winnic i słynącego ze średniowiecznych wieżyczek. To wałśnie tam produkuje się wino Vernaccia Bianca. Następnie przejazd La Strada di Chianti. Malownicze krajobrazy, droga przez toskańskie winnice doprowadzi nas wprost do wytwórni Chianti – Castellina In Chianti i Radda In Chianti, gdzie będziemy mieli okazję degustacji słynnego na całym świecie czerwonego wina Chianti. Ostatnim punktem będzie wizyta w jednym z najpiękniejszych zamków rodziny Ricasoli w Castello di Meleto. Degustacja słynnego Chianti i możliwość zrobienia zakupów. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

6 DZIEŃ:

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Podróż nad jezioro Garda, największe i najczystsze jezioro we Włoszech. W miejscowości Sirmione czas wolny a dla chętnych rejs motorówkami. Następnie przejazd do Werony i zwiedzanie miasta legendarnych kochanków Romea i Julii. Zakwaterowanie i nocleg w okolicach Werony. W międzyczasie przewidziana jest obiadokolacja.

7 DZIEŃ:

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na nocleg tranzytowy i obiadokolację do Czech/Austrii.

8 DZIEŃ:

Śniadanie. Przyjazd do miast zgodnie z wybraną opcją.


Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Uzależnione jest to od czasu przejazdów, godzin otwarcia oraz dostępności zwiedzanych obiektów. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie.
 

Cena już od 1629 PLN/os.


CENA WYCIECZKI ZAWIERA:

•    7 noclegów w hotelach 2/3 gwiazdkowych (pokoje 1 lub 2-osobowe z możliwością dostawki)
•    7 śniadań
•    przejazd klimatyzowanym autokarem
•    ubezpieczenie KL i NW oraz bagażu
•    opiekę pilota


DODATKOWO PŁATNE OBOWIĄZKOWO:

•    pakiet za wstępy do zwiedzanych obiektów ok.100 EUR/os.
•    w przypadku wprowadzenia we Włoszech opłaty klimatycznej każdy uczestnik zobowiązany jest do uiszczenia u pilota kwoty 2 EUR/dzień
 
DODATKOWO PŁATNE FAKULTATYWNIE:   

•    rejs motorówkami po jeziorze Garda ok. 10 EUR/os.
•    istnieje możliwość dokupienia w biurze 7 obiadokolacji realizowanych w trakcie zwiedzania (dni realizacji obiadokolacji zawarte są w programie). Cena 210 PLN/os.

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.