Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Litwa - Łotwa - Estonia - Finlandia 6 dni

Trasa zagraniczna:

Ryga  – Tallin – Helsinki – Wilno

DZIEŃ 1:

Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd do Rygi, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.


DZIEŃ 2:

Śniadanie. Zwiedzanie Rygi z przewodnikiem m.in.: stare miasto, Dom Bractwa Czarnogłowych, ratusz, kościół św. Jakuba, kościół św. Piotra, budynek Parlamentu, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. Trzej Bracia, Mała i Wielka Gildia Kupiecka, katedra luterańska. Przejazd do Tallina. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.


DZIEŃ 3:

Wczesne śniadanie. Przeprawa promem do Helsinek, zwiedzanie miasta, m.in.: Pałac Prezydencki, Plac Senacki, Pałac Rządowy, budynek Parlamentu, katedra luterańska, kościół Temppeliaukkio wykuty w skale, sobór Uspieński, pomniki: Jana Sibeliusa i Aleksandra II. Popłynięcie tramwajem morskim na wyspy oraz zwiedzanie fortecy Suomenlinna. Jest to twierdza wybudowana przez Szwedów w 1748 roku, aby chronić miasto przed atakiem z morza. Tę zabytkową fortecę, wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO, wzniesiono na kilku ciasno zgrupowanych wysepkach. Powrót do Tallina w godzinach wieczornych, kolacja i nocleg.


DZIEŃ 4:

Śniadanie. Zwiedzanie Tallina z przewodnikiem m.in.: Górne i Dolne Stare Miasto, wzgórze Toompea, Sobór Aleksandra Newskiego, kilka spośród 20 średniowiecznych baszt obronnych m.in.: Wysoki Herman i Gruba Małgorzata, na której umieszczono pamiątkową tablicę upamiętniająca brawurową akcję ORP Orzeł, 2 średniowieczne ulice – Długa i Krótka Noga, Ratusz miejski z 1404 roku, Apteka z 1422 roku, Dom Wielkiej Gildii, Dom Bractwa Czarnogłowych, a także dzielnica Pirita (miejsce regat olimpijskich) i Park Święta Pieśni. Przejazd do Pałacu Kadriorg. To bez wątpienia jeden z najpiękniejszych barokowych zabytków Europy. W murach pałacu gościły takie znane osobistości jak car Mikołaj I oraz caryce Katarzyna i Elżbieta.

Służył przez długi czas rosyjskim władcom jako letnia rezydencja. Nad budową pałacu zleconą przez cara Piotra I czuwał włoski mistrz architektów, Niccolo Michetti. Dodatkową atrakcją są przepiękne, zadbane ogrodowe labirynty wokół rezydencji. W 1921 roku pałac stał się siedzibą Estońskiego Muzeum Sztuki. Aktualnie mieści się tu tylko jego wydział prezentujący sztukę zagraniczną. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.


DZIEŃ 5:

Śniadanie. Przejazd do Wilna, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Wieczorem spacer z pilotem po starówce, powrót do hotelu, nocleg.


DZIEŃ 6:

Śniadanie. Zwiedzanie Wilna z przewodnikiem, m.in.: stare miasto (Ostra Brama, kościół św. Teresy, sobór św. Ducha, Plac Ratuszowy, ratusz, Plac Katedralny, budynek Uniwersytetu Wileńskiego (z zewnątrz), kościół św. Anny i pomnik Adama Mickiewicza), a także kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu, cmentarz na Rossie, gdzie spoczywają polscy żołnierze polegli podczas wojny 1920-21, matka Józefa Piłsudskiego oraz jego serce. Po południu wyjazd w kierunku granicy. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych, powrót do poszczególnych miejscowości.


Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

Cena już od 1750 PLN/os.


CENA ZAWIERA:

 • przejazd autokarem (klimatyzacja, dvd, barek, wc)lub komfortowym busem (klimatyzacja, dvd)
 • przeprawę promem Tallin-Helsinki-Tallin
 • 5 noclegów w hotelach**/*** w pokojach 2-osobowych z łazienką
 • 5 śniadań i 5 obiadokolacji
 • program turystyczny
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie


CENA NIE ZAWIERA:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz kosztów przewodników lokalnych – ok. 35 EUR
 • obsługa grupy powyżej 30 uczestników w systemie TOUR GUIDE!m - koszt wynajęcia zestawu słuchawkowego - 10 EUR. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.


DOPŁATY:

 • do pokoju 1-osobowego: 400zł


ZNIŻKI:

 • Zniżka dla dziecka do 12 lat na dostawce w pokoju z 2 os.: 100zł
Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.