Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Londyn - Paryż 7 dni

Trasa zagraniczna:

Greenwich - Londyn – Paryż - Bruksela

DZIEŃ 1:

Zbiórka uczestników wycieczki i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd przez Niemcy, Holandię, Belgię do Francji.


DZIEŃ 2:

Przeprawa przez Kanał La Manche promem lub Eurotunelem. Przyjazd do Greenwich, gdzie znajduje się dawne astronomiczne Obserwatorium Królewskie, południk zerowy. Krótki spacer po parku. Przejazd komunikacją miejską do centrum Londynu. Przejażdżka London Eye, największym diabelskim młynem na świecie, podziwianie panoramy miasta z wysokości 135m. Kolacja (fakultatywnie), przejazd komunikacją miejską do hotelu na nocleg.


DZIEŃ 3:

Śniadanie. Przejazd do centrum Londynu. Zwiedzanie najstarszej części miasta: katedra św. Pawła – najbardziej znany kościół anglikański w Wielkiej Brytanii. Następnie zwiedzanie Tower of London – byłego pałacu, a potem więzienia. Wizyta w skarbcu, gdzie przechowywane są insygnia koronacyjne (królewski pierścień i jabłko oraz berło z krzyżem i największym na świecie brylantem, korona brytyjska) oraz klejnoty królewskie. Tower Bridge, następnie rejs statkiem po Tamizie. Spacer po dzielnicy Westminster:

Opactwo Westminsterskie – miejsce koronacji i spoczynku królów Anglii oraz pochówku wielu słynnych osób, m.in. Karola Dickensa, Isaaca Newtona, Karola Darwina. Parlament i Big Ben, 10 Downing Street – rezydencja i biuro premierów brytyjskich, budynek Gwardii Królewskiej, St. James’s Park i pałac Buckingham – główna rezydencja monarchów brytyjskich. Kolacja w dzielnicy Chinatown (fakultatywnie), dla chętnych wizyta w pubie. Powrót do hotelu, nocleg.


DZIEŃ 4:

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd komunikacją miejską do British Museum zwiedzanie jednego z największych na świecie muzeów historii starożytnej, bezcennych zbiorów, kolekcji i skarbów świata. Wyjazd z Londynu, przeprawa przez kanał La Manche, przejazd do Paryża. Kolacja (fakultatywnie), przejazd do hotelu, nocleg.


DZIEŃ 5:

Śniadanie. Objazd autokarem przez najpiękniejsze place Paryża: Place Vendome, Place de la Concorde, Plac de Gaulle’a z Łukiem Triumfalnym. Pola Elizejskie, Most Aleksandra III. Wjazd na wieżę Eiffla. Pola Marsowe. Zwiedzanie Luwru – jednego z trzech największych muzeów na świecie z dziełami największych artystów wszechczasów. Po południu wyspa La Cite – serce Paryża z katedrą Notre Dame, Pont Neuf, Pałacem Sprawiedliwości. Obiadokolacja (fakultatywnie). Rejs statkiem po Sekwanie. Powrót do hotelu na nocleg.


DZIEŃ 6:

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd komunikacją miejską do dzielnicy Montmartre. Spacer po wzgórzu: Bazylika Sacre Coeur, Place du Tertre, Place Pigalle, kabaret Moulin Rouge. Czas wolny. Po południu wyjazd z Paryża. W drodze powrotnej do Polski krótkie zwiedzanie Brukseli m.in.: stare miasto z Grande Place oraz symbol Brukseli Manneken Pis (siusiający chłopiec) a następnie nocny przejazd przez Niemcy w kierunku Polski.


DZIEŃ 7:

Przyjazd do Polski. Powrót do poszczególnych miejscowości.


Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

Cena już od 1529 PLN/os.


CENA ZAWIERA:

 • 2 noclegi w hotelu** w Londynie, pokoje 2-os. z łazienkami,
 • 2 noclegi w hotelu** na obrzeżach Paryża, pokoje 2–os. z łazienkami,
 • 4 śniadania,
 • przejazd autokarem (barek, wc, klimatyzacja, dvd),
 • przeprawę przez Kanał La Manche (prom lub Eurotunel),
 • ubezpieczenie,
 • program turystyczny,
 • opiekę pilota.


CENA NIE ZAWIERA:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • przewodnika w Londynie i w Luwrze
 • biletów komunikacji miejskiej: około 85 GBP i około 55 EUR.
 • obsługa grupy powyżej 30 uczestników w systemie TOUR GUIDE! - koszt wynajęcia zestawu słuchawkowego - 12 EUR. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.


DOPŁATY:

 • do pokoju 1 – os.: 480zł
 • do 4 obiadokolacji (bez napoi): 290zł
Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.