Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Luksemburg - Belgia - Holandia

Trasa zagraniczna:

Luksemburg – Bruksela – Antwerpia – Gandawa – Brugia –Rotterdam - Keukenhof/Delft – Haga -  Amsterdam

DZIEŃ 1:

Zbiórka uczestników, wyjazd z kraju według rozkładu. Nocny przejazd przez Niemcy.


DZIEŃ 2:

Przyjazd do Luksemburga stolicy Wielkiego Księstwa Luksemburg, zwiedzanie miasta: plac Konstytucji, katedra Notre Dame, pałac książęcy, fragmenty cytadeli, spacer nad dzielnicą Grund, ulicą de la Corniche, czyli najpiękniejszym „balkonem” Europy. Wizyta na placu Armii z licznymi restauracjami i kawiarniami. Przejazd do Brukseli przez Ardeny. Zwiedzanie stolicy Belgii, miasta piwa i czekolady. Objazd miasta autokarem: m.in. dzielnica europejska: Rada Unii Europejskiej, siedziba Komisji Europejskiej, Parlament Europejski.

Wizyta w Parku Cinquantenaire z Łukiem Triumfalnym upamiętniającym 50 rocznicę powstania państwa belgijskiego. Spacer po zabytkowym centrum Brukseli: Grand Place – najpiękniejszy rynek Europy, Ratusz z XV w., Dom Królewski, domy cechowe, katedra św. Michała. Wizyta u Manneken Pis’a - siusiającego chłopczyka, symbolu Brukseli. Obiadokolacja (fakultatywnie), przejazd do hotelu komunikacją miejską, zakwaterowanie, nocleg.


DZIEŃ 3:

Śniadanie. Zwiedzanie Flandrii. Przejazd do Antwerpii miasta nad Skaldą: Steen- fragmenty XI w. fortyfikacji, Grote Markt z ratuszem oraz fontanną Brabo, XVI - wieczne domy cechowe, Onze Lieve Vrouwe Kathedraal - największa gotycka katedra Belgii, Zielony Plac z pomnikiem Rubensa.

Przejazd do Brugii – „Malutkiej Wenecji Północy” - doskonale zachowanego miasta średniowiecznego z krętymi uliczkami, biegnącymi wzdłuż malowniczych kanałów, rejs po kanałach. Zwiedzanie m.in.: kościół Najświętszej Marii Panny, rynek z wieżą Belfort z XIII w., sukiennice, bazylika Świętej Krwi. Wizyta w Gandawie – spacer po starówce i zabytkowych nabrzeżach portowych. Obiadokolacja (fakultatywnie). Powrót do hotelu, nocleg.


DZIEŃ 4:

Śniadanie. Przejazd do Holandii – kraju wydartego morzu, z bogatą kulturą i architekturą. Wizyta w Rotterdamie, wjazd na Euromaszt - wieżę widokową - najwyższą budowlę w Holandii (wys.185 m), z której roztacza się imponujący widok nowoczesnego miasta, portu i okolicy. W terminach imprez rozpoczynających się: 28.03.13, 16.04.13, 30.04.13 - przejazd na polder harlemski do Lisse - zwiedzanie 26 hektarowych ogrodów Keukenhof z wyjątkowymi kwiatowymi aranżacjami.

W późniejszych terminach proponujemy wizytę w zabytkowym miasteczku Delft z przepiękną architekturą i kanałami oraz zwiedzanie fabryki porcelany. Wyjazd do Hagi, siedziby rządu holenderskiego; zwiedzanie miasta: Pałac Pokoju, w którym to mieści się Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości, Parlament, starówka z kościołem św. Jakuba i Pałacem Królewskim, Madurodam (Holandia w miniaturze). Wizyta w haskim kurorcie morskim Scheveningen. Obiadokolacja (fakultatywnie). Zakwaterowanie i nocleg w hotelu.


DZIEŃ 5:

Śniadanie. Pobyt na farmie holenderskiej z produkcją sera i sabotów, następnie zwiedzanie Amsterdamu, zwanego Wenecją Północy: wizyta w szlifierni diamentów (możliwość zakupów), Rijksmuseum – muzeum państwowe ze zbiorami sztuki holenderskiej (m.in. obrazy Rembrandta, Vermeera, Halsa), muzeum Vincenta van Gogha, rejs po kanałach Amsterdamu, dający możliwość najlepszego poznania XVII - wiecznej architektury miasta. Spacer po mieście: plac Lejdena, targ kwiatowy, wieża mennicy, ulica Kalvestraat z licznymi sklepami, plac Dam z pałacem królewskim, kościołem Nowym, pomnikiem narodowym. Spacer po dzielnicy „czerwonych latarni”. Wyjazd do kraju.


DZIEŃ 6:

Przyjazd do kraju, powrót do poszczególnych miejscowości.

Program imprezy jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.


DOPŁATY:

  • Dopłata do 3 kolacji (bez napoi): 220 zł
  • Dopłata do pokoju 1-os.: 350 zł – program 6-cio dniowy, 450 zł – program 7-mio dniowy w terminie:16.04 - 22.04.2013.

 

Cena już od 1250 PLN/os.


CENA IMPREZY OBEJMUJE:

  • 3 lub 4 noclegi w hotelach**/*** (w zależności od terminu wyjazdu), pokoje 2 - os. z łazienkami
  • 3 lub 4 śniadania w formie bufetu (w zależności od terminu wyjazdu)
  • przejazd autokarem (klimatyzacja, barek, dvd, wc)
  • program turystyczny
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie


CENA NIE OBEJMUJE:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (Orientacyjny koszt: 100 EUR - program 6-dniowy, 120 EUR - program 7- dniowy),
  • obsługa grupy powyżej 30 uczestników w systemie TOUR GUIDE! - koszt wynajęcia zestawu słuchawkowego - 10 EUR (w terminie 16.04-22.04.2013 - 12 EUR). Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.


*W terminie 16.04-22.04.2013 program 7-dniowy. W dniu 20.04.2013 udział w PARADZIE KWIATÓW najbardziej okazałym święcie wiosny w Holandii.

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.