Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Lwów - Odessa - Krym 10 dni

Trasa zagraniczna:

Lwów  – Odessa – Ałuszta – Jałta – Liwadia – Ałupka – Bakczysaraj – Sewastopol – Chersones – ok. Sawrania/Humania


DZIEŃ 1:

Wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd do Lwowa, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.


DZIEŃ 2:

Śniadanie. Zwiedzanie Lwowa: Kopiec Unii Lubelskiej (punkt widokowy na panoramę miasta), cerkiew św. Jura, Ratusz Lwowski, rynek, katedra łacińska z Kaplicą Boimów, cerkiew wołoska, Kościół Dominikanów, Prospekt Swobody (Wały Hetmańskie), cerkiew ormiańska. Spacer prospektem Wolności, pomnik Adama Mickiewicza, Opera Lwowska. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.


DZIEŃ 3:

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd na nocleg w okolicach Odessy. Po drodze krótkie zwiedzanie fortecy w Międzybożu, jednej z najpotężniejszych kresowych fortec Podola założonej w XIV w. Przyjazd w okolice Odessy, zakwaterowanie w hotelu, kolacja nocleg.


DZIEŃ 4:

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Odessy. Piesza wycieczka, zobaczymy m.in.: Starą Giełdę, port morski. Następnie zwiedzanie: kościół Św. Piotra, Pałac Woroncowa (z zewnątrz), Teatr Opery i Baletu (z zewnątrz), który mieszkańcy nazywają „wiedeńskim tortem”, ze względu na okrągły kształt i bogactwo dekoracji. Dalej ulica Deribasowska, Park Miejski, spacer nadmorskim bulwarem ze słynnymi schodami Potiomkinowskimi. Około południa wyjazd z Odessy. Przyjazd w okolice Ałuszty w późnych godzinach wieczornych, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.


DZIEŃ 5:

Śniadanie. Przejazd do Jałty. Zwiedzanie pałaców carów rosyjskich: Liwadia – pałac Mikołaja II (miejsce słynnej konferencji jałtańskiej); Gaspra – zamek na skale Jaskółcze Gniazdo (podziwianie symbolu Krymu z placu widokowego), Ałupka – park i pałac Woroncowów (z zewnątrz) – jeden z najpiękniejszych na Krymie (pałac zbudowany w stylach: mauretańskim, gotyckim i barokowym). Rejs do Jałty stateczkiem spacerowym lub przy sztormowej pogodzie przejazd autokarem – czas wolny na spacer nadbrzeżnym bulwarem Jałty. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.


DZIEŃ 6:

Śniadanie. Przejazd do Bakczysaraju – dawnej stolicy Chanatu Krymskiego. Zwiedzanie pałacu Chanów Krymskich wybudowanego w XVI w.: słynna fontanna łez, harem, meczet; po południu dalsze zwiedzanie: skalny klasztor Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny; skalne miasto Czufut-Kale – pozostałości murów obronnych, mauzoleum, kenasy Karaimów. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.


DZIEŃ 7:

Śniadanie. Dzień wolny, plażowanie i odpoczynek. Fakultatywnie wycieczka do miejscowości Sudak (koszt: ok. 40 EUR/os.). Zwiedzanie twierdzy Genueńczyków: szereg murów obronnych, cytadel, donżon; osiedle Nowy Świat: błękitna zatoka, ścieżka carska. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.


DZIEŃ 8:

Śniadanie. Przejazd do Sewastopola, zwiedzanie miasta: plac Nachimowa, przystań grafska, bulwar Korniłowa, pomnik zatopionych statków, Chersones – ruiny antycznego miasta greckiego sprzed 2500 lat, ruiny bazyliki, sobór Włodzimierski. Wyjazd z Sewastopola. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.


DZIEŃ 9:

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na nocleg tranzytowy w okolicach miejscowości Sawrań/Humań. Po drodze krótki postój w Chersoniu i zwiedzanie soboru św. Katarzyny z XVIII w, gdzie pochowany jest książę taurydzki Grigorij Potiomkin. Przyjazd do hotelu w godzinach wieczornych, obiadokolacja, nocleg.


DZIEŃ 10:

Śniadanie. Wyjazd w kierunku granicy ukraińsko-polskiej. Przyjazd do Polski w późnych godzinach wieczornych, powrót do poszczególnych miejscowości. Uwaga: przyjazd do niektórych miejscowości po północy.


Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.


DOPŁATY:

  • do pokoju 1-os.: 700 zł

 

Cena już od 2249 PLN/os.


CENA IMPREZY OBEJMUJE:

  • przejazd autokarem (klimatyzacja, dvd, barek , wc) lub wygodnym busem (klimatyzacja, dvd)
  • 9 noclegów w hotelach klasy turystycznej w pokojach 2-osobowych z łazienką
  • 9 śniadań i 9 obiadokolacji
  • program turystyczny
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie


CENA NIE OBEJMUJE:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i lokalnych przewodników we Lwowie, Odessie i na Krymie, opłaty klimatycznej – ok. 70 EUR
  • wycieczka fakultatywna do Sudaku – ok. 40 EUR
  • obsługa grupy powyżej 30 uczestników w systemie TOUR GUIDE! - koszt wynajęcia zestawu słuchawkowego - 15 EUR. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.
Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.