Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Paryż - Normandia - Bretania 8 dni

Trasa zagraniczna:

Paryż - Rennes - Concarneau – Quimper – ok Gaingamp - St-Malo – Mont-St-Michel - Caen – Honfleur - Falaise d’Aval –Etretat – Fecamp - Rouen


DZIEŃ 1:

Zbiórka uczestników wycieczki i wyjazd z Polski. Nocny przejazd przez Niemcy w kierunku Francji.


DZIEŃ 2:

Przyjazd do Paryża. Objazd autokarem: plac Vendome, plac Bastylii, plac Republiki, plac Zgody (Place de la Concorde), plac de Gaulle'a z Łukiem Triumfalnym, Pola Elizejskie. Wjazd na wieżę Eiffla, Pola Marsowe, rejs statkiem po Sekwanie. Obiadokolacja (fakultatywnie), przejazd komunikacją miejską do hotelu, nocleg.


DZIEŃ 3:

Śniadanie. Przejazd do Rennes, zwiedzanie stolicy Bretanii: malownicza starówka z osiemnastowiecznymi budynkami o drewnianej konstrukcji szkieletowej z katedrą św. Piotra. Obiadokolacja (fakultatywnie). Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.


DZIEŃ 4:

Śniadanie, wizyta w Concarneau, którego główną atrakcją jest ufortyfikowane stare miasto na wyspie w zatoce, a z jego murów obronnych roztacza się wspaniały widok. Następnie przejazd do Quimper – najstarszego miasta Bretanii z pięknym starym miastem i gotycką katedrą. Przejazd na wybrzeże zwane Finistere - Koniec Ziemi. Spacer do Pointe du Raz, gdzie widok poszarpanych skał i szalejacego morza robi duże wrażenie. Kolacja (fakultatywnie). Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.


DZIEŃ 5:

Po śniadaniu przejazd jednym z wielu malowniczych wybrzeży Normandii, z których roztaczją się wspaniałe widoki. Przejazd do St-Malo - silnie ufortyfikowanego portu na skalistym półwyspie, obwarowanego murami obronnymi, wewnątrz których znajduje się katedra St Vincent. Spacer wąskimi uliczkami starego miasta. Przejazd do Mont-St-Michel, którego sylwetka stanowi jeden z najbardziej ujmujących widoków we Francji, a także jest symbolem Normandii. Zwiedzanie miasteczka i słynnego gotyckiego klasztoru położonego na szczycie wyspy, otoczonego wysokimi murami. Obiadokolacja (fakultatywnie). Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Caen.


DZIEŃ 6:

Śniadanie. Krótkie zwiedzanie Caen: Abbaye aux Hommes - opactwo męskie i Abbaye aux Dames - opactwo żeńskie, zamek Wilhelma Zdobywcy. Przejazd na plaże Omaha, miejsca najkrwawszych walk podczas inwazji wojsk alianckich w tzw. Dniu „D”, zwiedzanie muzeum Arromanches. Następnie przejazd przez Pays d`Auge – charakterystyczny dla Normandii wiejski obszar z bujnymi pastwiskami i sadami - do Honfleur. Zwiedzanie tego malowniczego portu położonego u ujścia Sekwany. Przejazd przez Falaise d’Aval, Fecamp i Étretat, słynące z efektownych tuneli i łuków skalnych. Przejazd w okolice Rouen. Obiadokolacja (fakultatywnie), zakwaterowanie i nocleg w hotelu.


DZIEŃ 7:

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd komunikacją miejską do Rouen – stolicy Normandii i ważnego ośrodka kultury. Zwiedzanie miasta: katedra Notre Dame – arcydzieło architektury gotyckiej ze słynną fasadą i najwyższą iglicą we Francji, XV-wieczny, gotycki Palais de Justice – niegdyś parlament Normandii stanowiący piękny przykład płomienistego gotyku, plac Vieux-Marche, kościół Ste-Jeanne-d`Arc i kościół St-Ouen o surowym wnętrzu ozdobionym witrażami. Po południu wyjazd do Polski przez Belgię, Holandię i Niemcy.


DZIEŃ 8:

Przyjazd do kraju. Powrót do poszczególnych miejscowości.


Program wycieczki jest ramowy. Kolejność zwiedznia może ulec zmianie.


DOPŁATY:

 • do pok. 1 os.: 495 zł
 • do 4 kolacji (bez napoi): 280 zł

 

Cena już od 1425 PLN/os.


CENA IMPREZY OBEJMUJE:

 • 5 noclegów w hotelach**/*** , pokoje 2 - os. z łazienkami,
 • 5 śniadań,
 • przejazd autokarem (klimatyzacja, bar, wc, DVD),
 • ubezpieczenie,
 • opiekę pilota,
 • program turystyczny.


CENA NIE OBEJMUJE:

 • wstępów do zwiedzanych obiektów,
 • biletów komunikacji miejskiej - około 75 EUR.
 • obsługa grupy powyżej 30 uczestników w systemie TOUR GUIDE! - koszt wynajęcia zestawu słuchawkowego - 13 EUR. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.
Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.