Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Rumunia - Transylwiania i Siedmiogród 8 dni

Trasa zagraniczna:

Węgry – Cluj Napoca – Alba Iulia - Sibiu – Bran – Braszów – Prejmer – Medias – Biertan – Sighisoara – Hunedoara


DZIEŃ 1:

Zbiórka i wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem. Przyjazd na nocleg tranzytowy na Węgrzech, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.


DZIEŃ 2:

Śniadanie. Dalsza podróż przez węgierski Tokay – stolicę regionu słynącego z jedynych na świecie win tokajskich. Czas wolny na zakupy okazów w butelkach jak również w formie rozlewnej jednego z najlepszych win świata Tokaj – „wina królów i króla win”. W programie krótkie zwiedzanie piwnic winiarskich. Wyjazd w kierunku Rumunii. Przyjazd do Oradei czyli Wielkiego Waradynu.

To zapomniana perła austro-węgierskiej secesji. Nieznana turystom waradyńska starówka, gdzie został wspaniale zakonserwowany XIX wieczny szyk i atmosfera belle Epoque – to z jej powodu o mieście zwykło mówić się „Mały Paryż nad rzeką Keresz”. Zwiedzanie starówki, m.in.: cerkiew z unikalnym mechanizmem zegarowym wskazującym fazy księżyca, największa Katedra barokowa w Transylwanii, przed którą ustawiono pomnik św. Władysława z 1390 roku, forteca Nagyvarad. Dalszy przejazd w okolice Cluj Napoca. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.


DZIEŃ 3:

Śniadanie. Cluj (Kolozsuar) - rzymskie kolonie Marka Aureliusza (161-180 r.), a od 1860 r. stolica Transylwanii. Architektura nawiązuje do metropolitarnego charakteru miasta: Pałac Banffych - Narodowe Muzeum Sztuki (fakultatywnie), Muzeum Etnograficzne, Ogród Botaniczny z cieplarniami i ogrodem japońskim, konny pomnik sławnego węgierskiego króla Macieja Korwina. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.


DZIEŃ 4:

Śniadanie. Wykwaterowanie i wyjazd do Sibiu. Po drodze spacer Wąwozem Turda. Alba Iulia (Karlsburg) – dawna stolica Siedmiogrodu. Zwiedzanie starówki i Cytadeli Alba Carolina - fortyfikacji z siedmioma bastionami i sześcioma bramami zaprojektowanej przez Giovaniego Viscontiego, Katedra XI-XVII w. (grób Izabeli Jagiellonki). Przejazd do Sibiu słynącego z budynków z „oczami”. Zwiedzanie starego miasta, ratusz z VI w., Katedra, żelazny Most Kłamców – według tradycji jeśli ktoś skłamie na moście, ten ma się zawalić. Obiadokolacja. Przejazd na nocleg do hotelu.


DZIEŃ 5:

Śniadanie. Całodniowa wycieczka do Bran, zwiedzanie zamku – siedziby legendarnego Drakuli. Przejazd do Braszowa – zwiedzanie starego miasta: Plac Stafanui z miejskim ratuszem, gotycki Czarny Kościół, brama Schei. Dla chętnych wjazd na górę Tampa (960m), skąd roztacza się widok na miasto i okolice. Przejazd do Prejmer - wieś saskich osadników z imponującą XV w. twierdzą, w środku której wznosi się XIII w. gotycki kościół (UNESCO), twierdza nazywana „chłopskim zamkiem”. Powrót do Sibiu. Obiadokolacja, nocleg.


DZIEŃ 6:

Śniadanie. Przejazd do Medias, miejsce więzienia Vlada Drakuli. Biertan - twierdza z kościołem warownym (UNESCO). Następnie przejazd do Sighisoary - średniowieczne miasto, Wieża Zegarowa z ciekawym muzeum, Muzeum Tortur, Muzeum Broni Palnej, kamienica w której w 1431 r. urodził się Wład Palownik, czyli legendarny Drakula. Powrót do Sibiu. Obiadokolacja, nocleg.


DZIEŃ 7:

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Węgier. Przejazd do Hunedoary. Historia zamku w Hunedoarze sięga XII-XIII w., gdy wybudowano niewielką twierdzę. W 1440 r. rozpoczęto przebudowę twierdzy w zamek. W kolejnych latach zamek często zmieniał właścicieli, z których największy wkład w rozbudowę budowli wniósł Gábor Bethlen.

Zamek obecnie znajduje się pod opieką rumuńskiego rządu a w jego wnętrzach urządzono muzeum. Przejazd przez Węgry i w zależności do czasu możliwość kąpieli w źródłach termalnych. Nocny przejazd do Polski.


DZIEŃ 8:

Przyjazd do Polski w godzinach porannych, powrót do poszczególnych miejscowości.


Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.


DOPŁATY:

  • Dopłata do pokoju 1-osobowego: 500 zł

 

Cena już od 1899 PLN/os.


CENA IMPREZY OBEJMUJE:

  • przejazd autokarem ( klimatyzacja, dvd, barek , wc)
  • 6 noclegów w hotelach**/*** w pokojach 2, 3-osobowych z łazienką
  • 6 śniadań i 6 obiadokolacji
  • program turystyczny
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie


CENA NIE OBEJMUJE:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz lokalnych przewodników – ok. 80 EUR
  • obsługa grupy powyżej 30 uczestników w systemie TOUR GUIDE! - koszt wynajęcia zestawu słuchawkowego - 13 EUR. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.
Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.