Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Rumunia 11 dni

Trasa zagraniczna:

SATU MARE - SIGHETU MARMATIEI - SUCZAWA - BICAZ - TARGU MURES - SIGHISOARA - BRASZÓW - BUKARESZT - SIBIU - ORASTIE - ORADEA


1 DZIEŃ: 

Przyjazd do hotelu w  okolicy Satu Mare.


2 DZIEŃ:

Spacer po centrum Satu Mate- obejrzymy główne atrakcje miasta: Kościół z Łańcuchami, pomnika Ferenca Kolcsey, fontannę Lupa Capitolina, hotel Dacia i secesyjne kamienice przy Pl. Wolności. Zwiedzimy również wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO drewniane kościoły: Surdesti, Desesti, Barsana. Następnie przejazd do Sapanty, gdzie obejrzymy Wesoły Cmentarz. O jego unikalności stanowią drewniane nagrobki z płaskorzeźbami i barwnie malowanymi scenami z życia ziemskiego leżących na cmentarzu osób. Zobaczymy więc pasterza z owcami na hali, urzędnika za biurkiem, aptekarza wśród fiolek. Przejazd i nocleg w Sighetu Marmatiei.


3 DZIEŃ: 

Wyjazd  w kierunku Suczawy. Po  drodze zwiedzimy drewniany kościół z XIV w  Jeud, wpisany na listę UNESCO. Zwiedzimy również najważniejsze zabytki Rumunii, klasztory Bukowiny: Moldovita, Voronet, Humor. Każdy zespół klasztorny jest utrzymany w innym kolorze: Voronet w błękicie, Humor w różu indyjskim, Moldovita w satynowej czerwieni. Ciekawy jest fakt, że w miarę upływu lat malowidła nie spłowiały. Tajemnica sporządzania farb pozostaje nie wyjaśniona do dziś. Krótki postój w jednej z wiosek  zamieszkałych w większości przez Polaków mówiących archaiczną polszczyzną.    

    
4 DZIEŃ: 

Wyjazd na zwiedzanie miasta, w programie m. in; Zamek Tronowy z II poł. XIV w., cerkiew św. Jerzego, Dom Polski, sanktuarium św. Jana Nowego. Następnie przejazd do Arbore gdzie zwiedzimy cerkiew św. Jana Chrzciciela z XVI w. Zobaczymy również  klasztory; w Sucevita zaliczany do najpiękniejszych w Europie; w Putnej wyjątkowo monumentalny, w którym pochowany jest największy rumuński bohater hospodar Stefan Wielki, oraz w Dragomirnie – obronny monastyr z cerkwią pod wezwaniem Zesłania Ducha Świętego. Powrót do Suczawy.     

                  
5 DZIEŃ: 

Wyjazd do Targu Mures. Zwiedzimy m.in: największą cerkiew prawosławną w Rumunii z XVIII w., Pałac Kultury, Teatr Narodowy, Pałac Apolla, stary budynek prefektury z 1711r. oraz pomnik generała Józefa Bema z 1880 r. Nocleg w Targu Mures.


6 DZIEŃ: 

Wyjazd do Sighisoary. Po drodze krótki postój w Medias na spcer starymi uliczkami,  zwiedzimy również kościół św. Małgorzaty z XIV w. Przejazd do Sighisoary znane z znakomicie zachowanego Starego Miasta. Punktem charakterystycznym miasta jest stara Wieża Zegarowa wysoka na 64m, wzniesiona 1556r. Dziś mieści się w niej Muzeum Historyczny. Innymi atrakcjami są: gotycki kościół ewangelicki znany Kościołem na Wzgórzu, prawosławna Katedra Trójcy Świetej z lat 30 XX w. ,Kościół Dominikanów oraz  dom w którym urodził się  Drakula (obecnie kawiarnia). Nocleg w Braszowie .


7 DZIEŃ: 

Spacer po mieście ze zwiedzaniem m.n: ratusza, murów obronnych z bramą Katarzyny i bramą Schei w formie łuku tryumfalnego, cerkwi prawosławnej i Czarnego Kościoła, najstarszej gotyckiej świątyni pomiędzy Wiedniem a Stambułem, a także spacer  uliczką Sforii (podobno najwęższa w Europie). Następnie wizyta: na zamku Bran, który jest ważnym obiektem historycznym i turystycznym w Rumunii, zarówno ze względu na swe piękno i malownicze usytuowanie, jaki i na legendę hrabiego Drakuli, którego duch wciąż błąka się po zamczysku oraz na zamku Peles, byłej letniej rezydencji rumuńskiej rodziny królewskiej z rodu Hohenzollernów. Przejazd do Bukaresztu.


8 DZIEŃ: 

Zwiedzanie Bukaresztu  m. in: Katedra Patriarchy i siedziba patriarchy Kościoła Prawosławnego w Rumunii, Skansen Budownictwa Ludowego gromadzący  domy z obszaru całej Rumunii, a także Pałac Parlamentu, będący drugim pod względem wielkości budynkiem na świecie, po Pentagonie, Pałac Królewski -siedziba Narodowego Muzeum Sztuki, cerkiew Stavropoleos z XVIIIw. ze wspaniałymi dekoracjami , rzeźbami i freskami, Łuku Triumfalnego, XVI-wieccznej cerkwi Curtea Veche (Stary Dwór)-miejsce koronacji władców wołowskich. Nocleg w  Sibiu.


9 DZIEŃ: 

Zwiedzanie Sibiu, w programie m. in: starówka z Dużym i Małym Rynkiem, Stary Ratusz, most Kłamców, muzeum księcia Brukenthala i schody Ormiańskie, plac Huet, kościół ewangelicki, Prawosławna Cerkiew Metropolitalna Św. Trójcy, wraz z urokliwą zabudową Starego miasta (zwanego czerwonym miastem). Jeśli czas pozwoli przejazd do Hunedoary, gdzie zwiedzimy przepiękny średniowieczny zamek, jeden z największych zamków w Rumunii i najbardziej zachwycający w Transylwanii. Nocleg w  Alba Iulia.


10 DZIEŃ: 

Wyjazd Przejazd  do Oradei  niewielkiej miejscowości położonej w pobliżu granicy z Węgrami. Obejrzymy m.in: Katedrę Katolicką z XVIII w., Korytarz Armat, Palac Biskupi, cerkiew pod Księżycem, kamienica „Czarny Orzeł”, Pałac Apollo.

 

11 DZIEŃ: 

Wyjazd do Polski.

 

DODATKOWE INFORMACJE:

 Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. Wybór miejsca w autokarze przy pełnej wpłacie. Zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2-osobowych lub 2-osobowych z dostawką, z łazienkami. Na początku wycieczki należy przekazać pilotowi kwotę 100 EUR (stanowiącą dewizową część ceny imprezy). Na zwyczajowe napiwki należy przeznaczyć ok. 15 EUR. Rumunia leży w strefie czasowej GMT +2 (+ 1 godz. do czasu polskiego). Napięcie elektryczne 220-240V / 50Hz (takie jak w Polsce).

 

Cena już od 2190 PLN + 100 EUR/os.

 

CENA ZAWIERA:

  • przejazdy autokarem
  • opieka polskiego pilota i przewodników lokalnych,
  • zakwaterowanie w hotelach 3*, pokoje z łazienkami, 2-oobowe lub 2-osobowe z dostawką
  • śniadania i kolacje
  • ubezpieczenie KL, NNW, OC i bagaż

 

CENA NIE ZAWIERA:

  • dewizowa część ceny imprezy (100 EUR)
  • zwyczajowe napiwki (ok. 15 EUR)
Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.