Strona główna

+48 881 520 850 Call Center

Sankt Petersburg 6 dni

Trasa zagraniczna:

Łotwa – St. Petersburg (3) – Carskie Sioło - Peterhof


DZIEŃ 1:

Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd na nocleg tranzytowy w Łotwie. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.


DZIEŃ 2:

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Sankt Petersburga. Przekroczenie granicy łotewsko-rosyjskiej. Przejazd przez Rosję. Po trasie postój w Pskowie, w którym zobaczymy m.in. Kreml oraz cerkiew św. Trójcy. Obiadokolacja. Przejazd do hotelu w Sankt Petersburgu, zakwaterowanie i nocleg.


DZIEŃ 3:

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem i przejazd do Peterhofu - letniej rezydencji Piotra I - jednego z najwspanialszych kompleksów pałacowo-parkowych na świecie. Zwiedzanie Parku Dolnego – „Rosyjskiego Wersalu” z malowniczymi ogrodami oraz baśniowej urody fontannami i kaskadami. Przejazd do Carskiego Sioła – unikatowego zespołu pałacowo-parkowego. Zwiedzanie pałacu Katarzyny Wielkiej wraz z Bursztynową Komnatą oraz Wielką Salą Tronową. Czas na odpoczynek w carskim ogrodzie. Powrót do Petersburga. Obiadokolacja. Wieczorem rejs stateczkiem rzekami i kanałami Sankt Petersburga (fakultatywnie). Powrót do hotelu. Nocleg.


DZIEŃ 4:

Śniadanie. Zwiedzanie miasta, m.in.: Pałacu Zimowego z jednym z największych na świecie artystycznych i kulturalno-historycznych muzeów Ermitażem, krążownik Aurora – symbol rewolucji październikowej, Plac św. Izaaka, Sobór św. Izaaka (wnętrza) – unikalny pomnik architektury. Kopuła katedry – jedna z największych na całym świecie, z jej kolumnady otwiera się malowniczy widok na miasto.

Newski Prospekt - główna arteria miasta, katedra Kazańska, Sobór Zmartwychwstania Pańskiego (z zewnątrz), Twierdza Pietropawłowska (najstarsza budowla miasta) z Soborem św. Piotra i Pawła (miejsce spoczynku rosyjskich carów), Sobór św. Mikołaja. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Dla chętnych program (fakultatywnie) – wieczór folklorystyczny w Pałacu Mikołajewskim: rosyjskie pieśni i tańce ludowe, oraz „bufet rosyjski” z kawiorem, szampanem i wódką. Powrót do hotelu, nocleg.


DZIEŃ 5:

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Sankt Petersburga komunikacją miejską, m.in.: cerkiew i klasztor Smolny, Teatr Mariński, zabudowania Wyspy Wasilewskiej, nabrzeże Uniwersyteckie i Pałacowe, Admiralicja, budynek Sztabu Generalnego, pomnik Piotra I – Miedziany Jeździec, Plac Sztuki, pomnik Puszkina. W godzinach popołudniowych wyjazd do kraju. Nocny przejazd przez Rosję, Łotwę w kierunku Litwy.


DZIEŃ 6:

Przyjazd do Polski w godzinach przedpołudniowych. Powrót do poszczególnych miejscowości.


Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.


DOPŁATY:

 • do pokoju 1-os.: 400 zł
 • do udziału w wieczorku folklorystycznym: 130 zł


ZNIŻKI:

 • dla dziecka do 12 lat na dostawce w pokoju 2-os.: 150 zł

 

Cena już od 1579 PLN/os.


CENA IMPREZY OBEJMUJE:

 • przejazd autokarem (klimatyzacja, video, barek , wc)
 • 4 noclegi w hotelach**/*** w pokojach 2-osobowych z łazienką
 • 4 śniadania i 4 obiadokolacje
 • program turystyczny
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie


CENA NIE OBEJMUJE:

 • kosztu wizy rosyjskiej 320 zł – obowiązkowo płatne przy wykupie wycieczki
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, kosztów lokalnych przewodników oraz biletów komunikacji miejskiej ok. 95 EUR
 • rejsu statkiem po rzekach i kanałach Petersburga ok. 15 EUR
 • obsługa grupy powyżej 30 uczestników w systemie TOUR GUIDE! - koszt wynajęcia zestawu słuchawkowego - 10 EUR. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.


WIZY:

30 dni przed wyjazdem należy dostarczyć dokumenty niezbędne do uzyskania wizy:
1) prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany osobiście wniosek wizowy (wniosek i instrukcje znajdują się na stronie internetowej https://visa.kdmid.ru)
2) zdjęciem (zgodnym z wymogami Ambasady Federacji Rosyjskiej dostępnymi na stronie www.rusemb.pl - wymiar 3,5 x 4,5 cm, biometrycznym - twarz na wprost, kolorowym, na białym tle, nie starszym, niż 6 miesięcy)
3) paszport ważny minimum pół roku od zakończenia ważności wizy, posiadający minimum 2 wolne strony.

Drukuj
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.